تایوان coronavirus پروتکل ممکن است دیده می شود به عنوان ‘شدید’ به کانادایی ها اما آن را با این نسخهها کار

تیموتی حیله گر است, اپیدمیولوژی و استاد در دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه رایرسون. در سال 2003 او درگیر در مدیریت سارس در تورنتو است.

بیایید آن روبرو هستند, از اولین حضور COVID-19 کانادا شده است در یک موقعیت بهتر از ما بزرگ همسایه به جنوب—بهتر آماده ذوات بهتر و بهتر سازمان یافته است. اما ما موارد و همراه با مرگ و میر هنوز افزایش نمایی در حالی که شهروندان هنوز ماندم, به در زیرزمین پناهگاه و اقتصاد است که در یک شیب تند nosedive.

هفده سال پیش coronaviral پیشرو از امروز همه گیر SARS-CoV-1 باعث شیوع بیماری در کشورهای مختلف از جمله کانادا و به خصوص تورنتو است. نباید ما شده اند بسیار بهتر آماده این ؟ در سال 2003 همه تحت تاثیر مکان های ساخته شده از خطاهای جدی است. به مدت سه ماه در چین به تاخیر افتاد گزارش موارد در سطح بین المللی و تمایلی به انتشار هر گونه اطلاعات. کانادا و تایوان ساخته شده اشتباهات در انزوا از اوایل موارد قبل از طبیعت عفونت به درستی درک و منجر به گسترش سریع در میان بیماران و کارکنان و بین موسسات. سردرگمی مشهود بود در تمام سطوح.

پس از سارس مبتلا کشور حل و فصل برای انجام بهتر دفعه بعد. کانادا تاسیس آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) و جمعیت آن با افراد زیادی با تخصص و تجربه است. تمرکز خود را شد و باقی مانده پیشگیری از بیماری ها و ارتقاء سلامت ارائه اطلاعات. در حال حاضر همه گیر, اخبار کنفرانس ها داده می شود و تقریبا روزانه و دکتر ترزا تام تبدیل شده است آشنا برای همه.

بیشتر: چه گوگل اطلاعات می گوید: در مورد کانادا در مقابل ایالات متحده اجتماعی فاصله تلاش

تایوان به سختی 130 کیلومتر از سواحل چین و با توجه روزانه جنبش مردم و از سرزمین اصلی در زمان یک رویکرد متفاوت است. آنها ساخته شده است سیستم هشدار زودهنگام در همه هوا و دریا-پورت برای ورودی تهدید. ملی سلامت مرکز فرماندهی (NHCC) در تایپه یکپارچه اپیدمی کنترل بیولوژیک پاتوژنهای فاجعه کنترل و مبارزه با بیوتروریسم کنترل مرکزی و اورژانس پزشکی ، تیم از کارکنان از راه دور ارزیابی مردم از ورود در تمام مبادی ورودی و نظارت بر پخش از چین, u. k. U. S. A., ژاپن, کانادا و استرالیا برای اطلاعیه جدید پاتوژن یا بیماری ناشناخته. در 5 مه 2005 در حالی که من صرف ناهار با مدیر دکتر چو Jih-دست چپ خود را پیجر رفت; TWCDC کارکنان در حال تبدیل شدن به آگاهی از گزارش های مشکوک پودر سفید یافت می شود در کانادا اداره پست.

با جمعیت 24 میلیون حدود دو سوم که از کانادا پر جزیره تقریبا به اندازه ونکوور جزیره تایوان در حالت آمادگی و آماده سازی کار کرده قابل ملاحظه ای به خوبی در حال حاضر اورژانس. آن را تجربه کرده است و فقط 363 موارد به عنوان از آوریل. 4 در مقایسه با کانادا 14,408. که تنها چهار درصد از بروز کانادا (1.5 در مقابل 38 در هر 100 ، 000) و فقط پنج مرگ و میر در مقایسه با 258 در کانادا.

شد این طریق شديد مستند و جلوگیری از تماس های اجتماعی و فعالیت های? بسیاری از کسب و کار باز رستوران عامل و کودکان رفتن به مدرسه. تایوانی روش این است که یکی از دقیق و فشرده و نظارت و به نظر می رسد به کار. هنگامی که شما زمین در فرودگاه قبل از deplaning شما نیاز به فایل گزارش در مورد سلامت خود را از تلفن همراه خود را با استفاده از رسمی QR کد و درجه حرارت خود را گرفته است در حالی که هنوز در هواپیما. فولاد ماسک ها در عمومی فرسوده با دو برابر منطق: اول اگر چه این ماسک ها بسیار موثر در حفاظت از پوشنده لباس از آنها استفاده می شود در منطق که برخی از حفاظت بهتر از هیچ است; و اگر همه آنها را می پوشد هر کسی که ویروس مثبت بدون دانستن آن را به طور طبیعی می ریختن کمتر به دیگران است. آنها در حال توزیع به همه توسط دولت و در دسترس در تمام 7-یازده فروشگاه.

بیشتر: یک نقشه حرارتی از coronavirus موارد در کانادا

کودکان رفتن به مدرسه و پوشیدن ماسک خود را در همه زمان ها از بین بردن آنها را تنها برای خوردن ناهار. آنها را حرارت گرفته شده حداقل دو بار در روز و شستن دست است که تحت نظارت است. یک سوم از پرستاران را از کودکان در سن مدرسه و داشتن آنها را در مدرسه به معنی پرستاران رایگان به ادامه حیاتی خود را در بیمارستان کار می کنند.

تایوان با استفاده از گذرنامه و سوابق مرتبط به تلفن همراه پرونده برای پیگیری سفر شخصی و برای کمک به تعیین اگر شما باید در قرنطینه. هر کسی دستور داد به قرنطینه گرفته شده است وجود دارد در دولت خودرو تماس گرفتم چند بار در روز با نظارت کارکنان و وعده های غذایی ارائه شده است. اخیرا افرادی تحت قرنطینه را شروع کرده اند پرداخت می شود. هر کسی ترک قرنطینه قبل از زمان خود است که به ارمغان آورد و جریمه به شدت. این است جامعه ای که در آن نظارت بهداشتی و حفاظتی در قرنطینه است که جدی گرفته شود و تخلف از چند حقوق اجتماعی در طول یک اورژانس است نه رقابت و یا غیر قابل قبول است.

دستی مادون قرمز اسکنر ها همه جا هستند در تایوان و اینکه آیا در خیابان در یک فروشگاه یا ایستگاه مترو شما می توانید انتظار به درجه حرارت خود را گرفته و چند بار در روز.

متوسط اسکن قابل اعتماد نیست و ما باید نتایج چند نظرسنجی ها نشان می دهد که تقریبا نیمی از ویروس مثبت مردم را تشخیص داده نمی شود با یک غیر طبیعی دما در هنگام ورود در فرودگاه. اما اگر ما دست کشیدن از این ابزار ما را از دست ندهید با استفاده از دانستن حداقل نیمی از نتایج که غیر طبیعی هستند. و این احتمال وجود دارد بسیاری از “از دست رفته” ویروس-افراد مثبت خواهد بود برداشت تا در روز بعد در یکی دیگر از دما را بررسی کنید.

این رویکرد لایه بندی شده است مبتنی بر این اصل است که هیچ چیز در علم است که 100 درصد بدون آزمون رایگان از نادرست منفی یا مثبت کاذب و قوانین و مقررات “مطلق” و “هرگز” را در واژگان علمی. روشهای نظارت و مانیتورینگ ابزار ضروری برای بیماری مسری اپیدمیولوژی نباید رها فقط به این دلیل که هر یک از “نشت” یک بیت. به جای لایه بندی روش تکرار اندازه گیری و با هم تداخل دارند نتایج به نظر می رسد برای انجام کار حداقل در تایوان است.

می تواند کانادا بهره مند از تاکید بر فشرده و مستمر و نظارت, به جای جامعه گسترده مستند? آن را قطعا به نظر می رسد به کار بهتر از ما در حال حاضر سیستم و می تواند اجرا شده اند در اینجا به مزیت بزرگ نیست حداقل اجازه بهره برداری از برخی از کسب و کار و فعالیت های تجاری. اما اجرای چنین مهار شده است باید آغاز شده و در اولین مرحله از این بیماری همه گیر قبل از جامعه گسترش تبدیل شده بود تاسیس شده است. و حتی پس از آن “طولانی ترین undefended مرز” در حال حاضر خواهد بود بسیار بزرگ مشکلات. در این مقطع ما می توانیم تنها ماندن در این دوره قدردانی است که کانادا است که برگزاری این شماره بهتر از در ایالات متحده در حالی که تصدیق کرد که آن را باید شده اند بسیار بهتر مجهز با تجهیزات حفاظت شخصی و آماده به تولید و عرضه دستگاه ها و تجهیزات از منابع داخلی.

پذیرش قوی دولتی قدرت نظارت حتی در هزینه از آزادی مدنی است که عمدتا بلامنازع در تایوان با توجه به هدف مشترک و اهمیت آن. و این جایی است که من مشکوک ترین پر سر و صدا مقاومت مواجه خواهد رخ می دهد در این کشور اگر کانادا مورد نیاز برای دسترسی به تلفن همراه محل سکونت سوابق و برنامه های ردیابی بین المللی ما سفر. حتی در زمان پاندمی قرن و بی سابقه مالی و صنعتی و اجتماعی و اشتغال اختلال برخی از عناصر عمومی خواهد بود وحشت در مورد از دست دادن موقت از حقوق مدنی. آن را می سازد یک تعجب می کنم که در مورد معنای واقعی “امنیت است.”

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

       

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im