محاصره هیچ کس مذاکرات در مورد نابود بومی اقتصاد

پم Palmater توسط a Mi’kmaw شهروند و عضو مارماهی رودخانه بار اول کشور است. او شده است یک وکیل تمرین برای 20 سال و در حال حاضر دارای صندلی در بومی حکومت در دانشگاه رایرسون.

در طول چند هفته گذشته مقامات دولتی و صاحب نظران سیاسی همواره با تکیه بر نگرانی های اقتصادی برای توجیه دستگیری از کسانی که درگیر شدن در صلح آمیز همبستگی اقدامات در نزدیکی خطوط راه آهن. در فوریه. 21, پس از نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که محاصره باید پایین آمده به استان انتاریو پلیس (OPP) نقل مکان کرد و بازداشت برخی از مرطوب’suwet’en همبستگی فعالان در Tyendinaga Mohawk خاک. دوباره صاحب نظران و سیاستمداران استدلال می کنند که هیچ چاره ای اما برای پلیس به عمل به اقتصاد کانادا در یک بحران.

این یک حرکت استراتژیک برای منحرف کردن انتقاد و برای منحرف کردن اذهان از کانادا متعدد نقض خود قانون که شامل حفاظت از بومی حقوق زمین و این حق را برای مردم بومی به حکومت خود را با توجه به قوانین خود را. نیز وجود دارد بسیار کمی بحث در مورد نقض RCMP و OPP منشور-محافظت از آزادی مطبوعات که رد شد. در RCMP تهاجم مرطوب’suwet’en خاک RCMP را تکذیب کرد رسانه ها از پوشش این رویداد را تهدید به بازداشت روزنامه نگاران برای گرفتن عکس و حذف خبرنگاران از صحنه است. به طور مشابه, OPP نگه داشته و رسانه ها تا دور آنها نمی تواند رکورد این دستگیری ها در Tyendinaga.

مردم بومی و کانادایی دیگر ایستاده اند در همبستگی بیش از چند هفته گذشته در پاسخ به RCMP را تجاوز. دولت باید پیش بینی کرد که از تکرار نقض حقوق محیط زیست در Tyendinaga Mohawk خاک خواهد الهام بخش و حتی بیشتر مسالمت آمیز همبستگی خود را اعمال کرده است و ادامه خواهد داد به انجام.

ادامه مطلب: مرطوب’suwet’en بیشتر ایران از خط لوله حامیان می خواهم شما را به فکر می کنم

اما هیچ کس در مورد صحبت کردن بیشتر اقتصاد-محاصره فلج کننده که ویران بومی اقتصاد گذشته 150 سال است. کسانی که در حال محاصره وضع قانون توسط دولت فدرال و دولت های استانی و اجرا توسط پلیس مسلح و نظامی است. کانادا قوانین سیاست ها و شیوه های ایجاد یک شبکه پیچیده از راه بندان است که که مردم بومی از آزادانه درگیر شدن در اقتصاد سنتی خود را.

وجود دارد و غول پیکر به خوبی اجرا دیوار از قوانین و مقررات است که باید نگه داشته بومی از شکار, ماهیگیری, fowling و جمع آوری به عنوان آنها همیشه انجام می شود قبل از تماس با اروپا. بومی نیز درگیر در تجارت از این موارد است. ما سنتی اقتصاد مانند ماهیگیری خرچنگ یا برش چوب برای تجارت شده اند جرم نیست چرا که هر ذاتی تهدید برای امنیت عمومی و یا دیگر معتبر قانونی, اهداف, اما برای حفظ غیر بومی در انحصار کسانی که درگیر در این صنایع.

به خصوص یکی از مثال قابل توجه از جرم از سنتی و بومی اقتصاد است که رشد تولید و تجارت توتون و تنباکو توسط Haudenosaunee. قبل از اروپایی ها حتی می دانستم که در مورد تنباکو و آن را بخشی از اقتصاد بومی. هنگامی که اروپایی ها متوجه آنها می تواند commodify این منابع آنها کنترل در نظر گرفته شده و جرم آن را برای مردم بومی است. Mohawks که درگیر در فروش توتون و تنباکو بودند برچسب جنایتکاران; محصولات خود در نظر گرفته شد غیر قانونی قاچاق و فروشگاه خود را مورد حمله توسط پلیس.

Mi’kmaw ملت در شرق کانادا دارای حقوق ذاتی و همچنین قانون اساسی محافظت پیمانبه رسمیت شناخته شده حقوق به ماهی و تجارت در ماهی. هنوز مردم ما هرگز قادر به آزادانه درگیر در تجارت ماهی بدون پلیس و دیگر اجرای اشخاص دستگیری ما. در سال 2018 به CBC کشف کرد که وزارت فدرال شیلات و اقیانوس ها مخفیانه microchipping خرچنگ دریایی به سعی کنید برای گرفتن Mi’kmaw فروش خرچنگ به جای استفاده از آنها برای مواد غذایی است.

مرتبط: چرا کانادا نیاز به مستقل بومی کمیسیون حقوق بشر

همه از این محاصره اقتصادی شده اند که اعمال شده علیه مردم بومی برای بیش از یک قرن را فلج اقتصاد ما و توانایی ما برای ارائه برای خانواده های ما و ملت. آنها مجبور شده اند برای اولین بار سازمان ملل و Inuit مردم به تکیه مزمن کمبود بودجه روبرو فدرال جیره. این سیاست تا به حال تاثیر مخربی بر سلامت و طول عمر; مردم بومی زندگی می کنند 15 سال کمتر از دیگر کانادایی ها.

چرا نمی RCMP OPP یا هر آژانس پلیس در رفتن و حذف این محاصره غیر قانونی که خلاف بومی و پیمان حقوق و همچنین بومی کانادا و قوانین بین المللی? که در آن این اعتراض برای ناراحتی تجربه شده توسط مردم بومی و یا از دست دادن شغل از این ظالمانه اقتصادی محاصره?

این محاصره که هیچ کس مذاکرات در مورد دلیل آن است که دولت و صنعت و غیر بومی که به نفع انحصارات; این محاصره در حال دفاع با تانک و مواد منفجره و اسلحه و با مگس کش زدن تیم ها; این محاصره خشونت هستند خطرناک و غیرقابل دفاع و باید فورا برچیده شد.

اگر کسی فکر می کند که بومی مقاومت به این محاصره غیر قانونی به پایان خواهد رسید و هر زمان به زودی آنها اشتباه است. مردمان بومی شده اند تحت فشار قرار دادند به لبه. مرور کانادا سیاست های نسل کشی گرفته وحشتناک تلفات در مردم ما با از دست دادن قابل توجهی از زندگی است.

آن زمان برای کانادا به نشستن و بحث در مورد توزیع عادلانه زمین و منابع و پایان کانادا محاصره علیه اقتصاد ما یک بار و برای همه است.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در مارس سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “محاصره هیچ کس مذاکرات در مورد.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

بیشتر توسط PAM PALMATER:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>