پایان تورنتو اولین مرکز نوار

به زندگی در تورنتو است که به طور فزاینده به سوگواری مکان از جمله نقاط مانند Sunnybrook پلازا. برای مردم محلی این مکان را تبدیل به آغشته با تمام انواع از خاطرات شخصی و نوستالژی.

هنگامی که آن را باز کرد و در سال 1952 نوار از مغازه ها مجموعه ای از تقاطع Bayview و Eglinton در تورنتو Leaside محله افتتاح یک دوره کاملا جدید. پس از جنگ وفور صعود از مقرون به صرفه خودرو و suburbanization از شمال زندگی آمریکایی به معنای پایان خیابان اصلی-سبک خرید عابر پیاده. با مقدار زیادی از پارکینگ و دسترسی آسان به خیابان رو به مغازه ها, Sunnybrook پلازا به نظر می رسید مانند آینده—جایگاه خود را در تاریخ مندرج تورنتو به عنوان اولین مرکز نوار.

بررسی Sunnybrook در اواسط ماه ژوئن از سال 2020 در میان ادامه coronavirus مربوط به خاموش شدن ناگهانی محل به نظر می رسد فوق العاده متوقف شده است. آن خالی مغازه—یک پزشک, یک طلا و جواهر, خشک, تمیز کننده, H&R Block, یک, یو پی اس, فروشگاه مترو و بقیه—نشستن پشت شمشیربازی ساخت و ساز رو خاموش در برابر ساخت و ساز تریلر decked با ماکتهای تبلیغاتی جدید glassier آینده تقاطع: یک ایستگاه LRT و چند طبقه واحد محل سکونت مانند نوع شما می خواهم را پیدا کنید در هر نقطه. بلند آن خشت-و-کرم توتم فهرستنویسی گذشته مستاجران تجاری می ایستد مانند توخالی یکپارچه از دوران دیگری است. به زودی backhoes و بیل خواهد آمد آن است. سپس steamrollers برای صاف کردن قلوه سنگ. سپس جرثقیل که داستان یک شهر که تمام تاریخ می تواند به نظر می رسد مانند یک چرخه تخریب و بازسازی است.

“تورنتو یک کالای شهرستان می گوید:” دانیل Rotsztain یک شهری جغرافی که تکمیل پایان نامه کارشناسی ارشد در مراکز نوار. Torontonians او می گوید: تجربه شهر اساسا به عنوان یک “تجاری افت.” ایده حلقه درست در دورانی مملو توسط نگرانی های gentrification جایی که نیاز به تراکم خراش در برابر تاریخ است. به زندگی در تورنتو است که به طور فزاینده به سوگواری مکان: مورد علاقه roti مغازه و یا محل برگزاری موسیقی زنده اماکن که نمی تواند همگام با افزایش اجاره و یک چشم انداز شهری روند به سمت شرکتی و هر دری سخنی. در برابر این نیروها را حتی ساده مرکز نوار مانند Sunnybrook—مرتب کردن بر اساس یکی بخشوده می تواند برای گرفتن اعطا می شود عجین با دلتنگی.

جزئیات: معنای خیابان یانگ تورنتو مدنی ستون فقرات

شاون Micallef, نویسنده و شگرف شهری flâneurاولین بازدید Sunnybrook پلازا مدت کوتاهی پس از او به تورنتو نقل مکان کرد و به کار در این نزدیکی هست CNIB ، “من می خواهم پیاده روی پایین تپه و این احساس یک لحظه در زمان منجمد در کهربا یا چیزی” او به یاد می آورد. “این در واقع کهربا-رنگی.”

برای Micallef های مراکز مانند Sunnybrook نمایندگی از هیچ چیز کوتاه از “چشم انداز کانادا” خود را. به خصوص در 1980s و ’90s به عنوان بزرگتر مراکز خرید جوانه زده تا نوار میدان ارائه اجاره کم جذب کسب و کارهای کوچک و رستوران با قیمت مناسب در خارج از مرکز شهر هسته. (این چیزی است که از یک تورنتو کلیشه که بهترین چینی یا هندی یا فیلیپینی مواد غذایی را می توان یافت نه در ظاهر متنوع شهری مرکز اما در برخی ادعا پلازا در بیرونی آن بخش.) برای مردم محلی این مکان را تبدیل به آغشته با تمام انواع از خاطرات شخصی—تولد ناهار اولین شغل بی دست و پا high-school تاریخ شکل گیری toots از sloppily نورد مفاصل در پارکینگ.

برای داگ اسمیت سابق مالک پلازا قرار دادن آن تا فروشگاه لوازم التحریر که توضیح داده شده است به من به عنوان “شهردار” از پلازا در طول مدت طولانی اجاره Sunnybrook یک جامعه hub. “این بود که من اولین فروشگاه در سال 1985” او می گوید. “وجود دارد مقدار زیادی از بار خوب وجود دارد. بسیاری از مردم خوب است.” (در میان آنها: فضانورد روبرتا بندار که زندگی در محله و به طور منظم ساخته شده با استفاده از بسته بندی آن را تا به کانادا ارسال خروجی.) ارقام از خیابان های اصلی و مراکز خرید نوار مانند Sunnybrook درو همسایه با هم. اسمیت می گوید که سازندگان: (یا “کلنگی”) از Sunnybrook جادوها نه فقط پایان یک دوره برای یک محله اما برای یک کلاس خاص از کسب و کار کوچک. نوشتن روی دیوار بود او می گوید زمانی که او بسته تا فروشگاه در سال 2012. “مبارزه با تمام این مراکز خرید, همه این فروشگاه جعبه بزرگ SmartCentres و Costcos . . . کوچک محله چیزهای که قرار بود برای زنده ماندن.”

دفعات بازدید: داستان از تورنتو مرور روباه

آن را ممکن است به نظر می رسد کمی چپ دست تاسف این تخریب از یک فروشگاه لوازم التحریر و یا مترو و سرمایه گذاری تجاری املاک و مستغلات با باقی مانده از حافظه است. Rotsztain اشاره می کند که املاک تجاری نیست و به طور معمول تلقی شایسته حفاظت است اما اضافه می کند: “فقط به خاطر آن است تجاری به این معنا نیست آن را به ارزش توجه ما است. بسیاری از Tim Hortons جامعه مراکز. شما می توانید یک ثروتمند دلتنگ رابطه با یک placeless محل.”

چنین placeless مکان وجود دارد که در آن تقاطع Bayview و Eglinton. توخالی Sunnybrook نهفته است فقط تا تپه از یک SmartCentre در سایه آمازون متعلق به کل مواد غذایی و abutted به شرق توسط 24 ساعته مترو و فروشگاه آبجو و پوسته ایستگاه. به Micallef آن عبور نشان می دهد که راه هایی که در آن بنیاد هم شخصیت از خاطرات متصل به محیط اطراف ما در حال تحول است. “وجود دارد یک تغییر از این چیز درهم و برهم به تکرار mall-مانند blandness” او نگرانی. “چه خاطرات مردم را در جعبه است ؟ در Costco در؟”

در حالی که این قابل تصور است که خانواده ها ممکن است جمع در Costco کافه تریا برای جشن فارغ التحصیلی بیش از یک شام کرکلند امضای سگ های داغ و یا تیره و تار چشم نوجوانان ممکن است دولا پشت یکی از کسانی که SmartCentre مجسمه خرید کارتون پنگوئن ها به دود برخی از ناهار-شکستن گلدان از یک لوله وقاحت از مد افتاده از یک گلابی چنین تصاویری از یک آینده نوستالژی به نظر می رسد در مجموع بی روح. اگر کاهش Sunnybrook ارائه می دهد یک درس در هر چیزی, آن را در چه غربت است مصرانه خواست پس از این واقعیت است که ما ممکن است حتی متوجه چه مقدار از این مکان ها و فضاهای ماده تا مدت ها بعد از نوشتن بر روی دیوار.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه اوت سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “مجموعه خورشید بر روی نوار.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im