اعتماد به نفس شکننده از coronavirus بازماندگان

آنجلا Campeau است او را در آغوش گرفت و سه کودک در پنج هفته. او صرف بیشتر از روز صلیب-دوخت در خانه, تماشای Netflix بکشد و یا با نگه داشتن اخبار به تصویب زمان. او همیشه می پوشد یک ماسک جراحی جمع محکم بر روی صورت خود, حتی زمانی که او با خانواده سگ.

Campeau یک پرستار عملی مجاز در مونترال احساس می کند کاملا خوب است. اما او در حال انجام آزمایشات برای COVID-19 ادامه به آمده تا مثبت بیش از چهار هفته پس از او آلوده شد.

Campeau قرارداد این ویروس در حالی که کار در Vigi Dollard-des-Ormeaux دراز مدت مراقبت از مرکز سالمندان در استان کبک به عنوان یک شیوع بود اتفاق می افتند داخل. او می خواهم مشغول به کار در تاسیسات هفت سال قبل از این بیماری همه گیر. در حال حاضر او تنها پنجره به اتفاقات در وجود دارد عناوین با اشاره به تعداد آلوده کارکنان و هولناک سرنوشت از تسهیلات ساکنان. بیش از 60 روز پس از Campeau را به قرنطینه رفت.

حس درماندگی او را ترک کرده است تقریبا به عنوان به عنوان خسته از بیماری خود: “بدترین چیزی که از همه این است که قادر به بازگشت به کار” او می گوید:, و اضافه کرد: “من در تغذیه این افراد و در حال حاضر آنها رفته است.”

مرتبط: باید زندگی ما بود حول محله ما پس از coronavirus?

این سفر بهبودی افراد مبتلا به کروناویروس می تواند طولانی تنها و پر از غم و اندوه و یا سردرگمی است. بیشتر چه, غلبه بر یک مورد شدید از COVID-19 می آمد با تعجب کمی تسکین. تجربیات از بازماندگان در مصاحبه با maclean’s اجرا می شود بر خلاف گسترده ایده که بهبود اعطا روانی محافظت از پوست در برابر اثرات و نگرانی اطراف ویروس—و یا برای که ماده دائم ایمنی. نسبتا کمی شناخته شده است و در عین حال در مورد رمان coronavirus و به عنوان استان از ساحل به ساحل و پا زدن خود را بازگشایی برنامه به دنده وجود دارد یک سطح شگفت آور از نگرانی در میان کسانی که تا به حال آن را.

برای کسانی که با خفیف تر موارد COVID-19 می تواند در قالب یک صرف 36-ساعت گیج کننده از دست دادن طعم و بوی. برای دیگران مانند Campeau آن را احساس مثل این است که “در برخورد با قطار و کشیده کردن آهنگ است.” در هر دو طیف—و حتی پس از فروکش علائم—سردرگمی باقی مانده است در مورد آنچه که به طور کامل بهبود یافتند در واقع به معنی. هنگامی که زمان مناسب به آغوش عزیزان دوباره و یا خارج از گام به دریافت مواد غذایی? چه اثرات ماندگار اگر هر چه این ویروس را در بدن ؟

Campeau بهداشت و درمان-مراقبت کارگر یکی از خوشبخت COVID-19 بيمار در کبک: او را به حال دسترسی به مکرر آزمایشات برای تعیین اینکه آیا او هنوز هم حامل ویروس به عنوان مراقبت های بهداشتی کارگران نیاز به دو تست منفی به سر وظایف خود را. دیگران مثل الان Drakes مونترال DJ که بیشتر با این نسخهها کار از خانه رد شد retest چرا که آنها در ابتدا متعلق به کارگران بهداشت و درمان و جمعیت های آسیب پذیر; او گفت: به جای صبر مرسوم مدت 14 روز یا تا زمانی که علائم خود را فروکش کرده بود در نظر گرفته شود عفونت-رایگان. “من کمی شوکه شد که” او می گوید.

Drakes تجربه فقط علائم خفیف کمتر از 48 ساعت. شریک زندگی خود را ملانی فورنیر—بهداشت و درمان-مراقبت کارگر—کمتر خوش شانس. همراه با علائم شدید او را تحمل 35 روز در قرنطینه و هفت آزمایشات قبل از او رسما اعلام شد رایگان از coronavirus—گریه به دور از اسمی که 14 روز قاب زمان. دانستن این Drakes تصمیم گرفتند برای احتیاط در انتظار کامل پنج هفته قبل از برگزاری حتی شش ماه کودک قدیمی دوباره.

مرتبط با: ردپای از coronavirus: چگونه آن آمد به کانادا رفت و در سراسر جهان

“این نیست که من هستم نگران می گوید:” Drakes که به بهترین دانش خود را از به طور کامل بهبود یافتند. او نگرانی در مورد دیگران که احساس خوب بعد از مرسوم 14 روز اما هنوز هم ممکن است حامل ویروس و بازگشت به زندگی عادی به ندانسته مردم آلوده است.

فورنیر سهام مشابه ترس اما او منفی نتیجه آزمون آورده قطعی احساس آرامش و اعتماد به نفس—حداقل در ابتدا. این یک خوش آمدید شیفت بعد از او تنها هفته در انزوا و علائم شدید رنج می برد او برای 10 روز از جمله خستگی و تب مداوم که در سمت چپ او احساس واقعا ترس برای زندگی خود را. “من تقریبا آن را باور نمی,” او می گوید از بازیابی.

اما برای بسیاری از افراد که بسیار پیش بینی انتشار است و به دنبال آن باقی مانده ترس و سوء ظن. در B. C., Kyla لی یکی از اولین مبتلا به COVID-19. فقط پس از بازگشت از آمریکا با یک تب سرفه تنگی نفس و از دست دادن طعم و مزه و بوی لی گفته شد توسط یک پزشک از طریق چت تصویری است که او یک presumptive مورد COVID. او توصیه شد برای منزوی کردن برای 14 روز یا تا زمانی که علائم ناپدید می شوند. او هرگز مورد آزمایش قرار.

این روز را صرف به تنهایی در خانه کشیده است. لی تب و سرفه به تدریج بدتر قبل از آنها بهتر است. حس خود را از طعم و مزه و بوی همه از بین رفته. “من فقط پوشش همه چیز در سیر چرا که تنها چیزی که من می تواند طعم و مزه,” او می گوید.

یک ماه پس از عفونت لی علائم فروکش کرده و او را به عهده می گیرد او coronavirus-رایگان. این به ارمغان آورده است در یک yo-yo از احساسات است. از یک سو لی اذعان دارد که او گاهی اوقات احساس رویین تن. “هیچ کس می touch me,” او می گوید نیم بند. اما او نمی تواند فرار از این حس که حامل ویروس و او را نگران گزارش های منتشر شده از مردم تست مثبت برای COVID-19 دوباره پس از دوره نقاهت.

“هنوز هم وجود دارد یک ترس در پشت ذهن من در مورد افشای افراد دیگر و یا reacquiring عفونت یک راه یا دیگری,” او می گوید. “این کاملا مانند, ” آره من شکست ناپذیر’ به من می تواند یک بمب ساعتی.'”

مرتبط با: B. C. شهر که MacGyvered’ راه خود را به آماده بودن برای COVID-19

کارشناسان ما پس از تلاش برای رسیدگی به همین دلیل برخی از داده ها به طور عمده از کره جنوبی که در آن تست به طور گسترده ای در دسترس را نشان داد امکان تست مثبت پس از بهبودی. دکتر ایلن شوارتز, یک متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه آلبرتا می گوید وجود داشته است هیچ حساب از علائم بازگشت پس از بهبودی و این آزمون به احتمال زیاد تشخیص پیر مواد ژنتیکی از ویروس. “این آزمایشات ناقص است,” او می گوید.

شوارتز می افزاید: هیچ شواهدی وجود ندارد که ویروس می تواند باقی می ماند خفته در بدن و فعال سازی مجدد بعد. او همچنین می گوید: احتمال انتقال این ویروس به اثبات رسیده است که بالاتر در ابتدای عفونت و هیچ نشانه ای وجود دارد مردم می توانند دیگران را آلوده خارج از 14 روز پنجره اگر علائم فروکش کرده, محرومیت یک سرفه مداوم که مرسوم است به عفونت های تنفسی ویروسی. او توصیه می کند کسانی که آلوده شده اند به پوشیدن ماسک در خارج حتی پس از 14 روز.

“هنگامی که شما در بدست آلوده و شما بدست شما بهتر هستند و درمان آن عفونت” او اطمینان داد. اگر چه او اذعان می کند گزارش شده است که ممکن است اشتباه بازماندگان از جمله یکی از سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که هیچ مدرکی وجود ندارد که بازیابی برابر ایمنی. اما شوارتز معتقد است عدم وجود شواهد کافی برای رفتن و آزمایش بر روی حیوانات نشان می دهد وجود دارد هیچ خطر عفونت مجدد. این سازمان پس از رفت و برگشت آن بیانیه او اشاره می کند.

***

گذشته از سردرگمی در ویروس خود ادغام مجدد به جهان پس از هفته قرنطینه شده است شبیه به “شوک فرهنگی” لی می گوید. هنگامی که جسارت خارج برای اولین بار در هفته برای بازیابی سگ او را دارو قلب او بود ملاقات با یک دامپزشک در بخشی مستند, درب مسدود شده توسط مبلمان. بدهی دستگاه قرار داده شد برای او در یک جدول به پرداخت در حالی که پذیرش کمک به او ایستاده بود در پایان مقابل از اتاق.

“این راهی است که مردم با یکدیگر بسیار متفاوت از آخرین باری که من از خانه من,” او می گوید. “واقعا من از freaked.”

او همچنین نگرانی در مورد ممکن است در دراز مدت اثرات عفونت است. در ایتالیا, شده اند وجود دارد گزارش از علائم ناتوان کننده است که معطل پس از یک فرد بدست خلاص شدن از شر virus. لی خودش را تجربه کرده است تنگی نفس در هنگام انجام وظایف دنیوی مانند شستن کف آشپزخانه و یا گرفتن سگ خود را برای قدم زدن بیرون. “من نه در شکل بزرگ” جوک “اما قبل از من می تواند انجام این کارها بدون خارج شدن از نفس است.”

مرتبط با: درس هایی از Kronavirus: سوئد است ضد قفل رویکرد استراتژیک بیشتر از آن به نظر می رسد ؟

بنابراین برای بازماندگان راحتی به نظر می رسد به دروغ فراتر از بهبود و تنها وضوح از تحقیقات در کسانی که زنده ماندن COVID-19 may سهولت اضطراب. کارشناسان اذعان آنها به سختی خراش سطح وقتی که می آید به درک ویروس—که آن را ممکن است تضعیف و برای چه مدت; آیا خطر عفونت مجدد از آینده جهش.

با وجود عدم اطمینان در استان در حال حرکت به جلو با بازگشایی برنامه. کبک کانون بیماری همه گیر در کانادا با بیش از 38,000 عفونت بازگشایی مدارس برای هزاران نفر در خارج از مونترال در روز دوشنبه. در قبل از میلاد که در آن عفونت-میزان منحنی مسطح encouragingly رستوران ها و سالن های اجازه خواهد داشت برای باز کردن در اواسط ماه مه با اجتماعی فاصله اقدامات هنوز هم در جای خود. آلبرتا و انتاریو عمل مشابه در جدول زمانی.

این برنامه اضافه شده اند یکی دیگر از لایه ای از نگرانی برای Campeau که روز سه شنبه در نهایت موفق به دریافت اولین تست منفی برخی از 33 روز پس از آلوده شدن. او خیالش راحت است اما همچنان نگران— کمتر برای خودش نسبت به دیگران مطمئن شوید که برای آمدن چهره به چهره با این بیماری در هفته های آینده و ماه با یقین هیچ درمان یا واکسن. این مهم است به راه اندازی مجدد اقتصاد او می افزاید: “اما در چه هزینه؟”

در حال حاضر Campeau می کند بهترین خود را به زندگی می کنند زندگی در قرنطینه به عنوان او در انتظار دومین تست منفی در تلاش برای خوردن بیش از حد و همیشه حفظ دو متر فاصله از 14 سال و 20 سال پسران که با او زندگی می کنند در خانه. گذشت زمان شده است آشکار با این تغییر از روز برفی آفتابی به آسمان. لحظات روشنایی تشکیل شده از چند ساعت صرف شده در حیاط خلوت و یا یک موج در سراسر خیابان را از او قدیمی ترین, 23-ساله پسر که می آید به سفر در حال حاضر و دوباره.

و برای همه ترس طولانی او را مشتاق به بازگشت به کار حتی نشان می دهد که قرار دادن در یک COVID-19 واحد مثبت از مرکز مراقبت که در آن او می تواند دستیار کسانی که بیشتر در معرض خطر مرگ است. “من هیچ نظری ندارم آنچه که من قصد بازگشت به” او می گوید. “من فقط می خواهم به قادر به در و کمک کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuulvis.netshrtco.detny.im