فرانکلین اعزامی را غرق شی ء به آرامی باز کردن رمز و راز از سفر

پشم mitten که جان سالم به در سرمای قطب شمال آب و برس مو با سیار رشته دو از صدها نفر از آثار کشف شده توسط Parks Canada باستان شناسان—هر یک از آنها یک سرنخ در جستجو برای پاسخ کشش و برگشت به سال 1845

سمج ترین پشم غربال همیشه گره دراز هنوز هم در زیر آب خاموش از راه دور پادشاه ویلیام جزیره در زمان منجمد توسط یک ترکیب دارای نعمت غیر مترقبه از تاریکی کامل بسیار سرد آب و پتو از رسوب است که حفظ آن تا پارک کانادا باستان شناسان آغاز شده و مجبور باشید سال گذشته است.

این غربال یکی از صدها آثار مکشوفه از کاوش های باستان شناسی توسط آژانس فدرال که در کنسرت محلی Inuit ظرافت و استراتژیک scoured تعداد کمی از کابین در HMS Erebus یکی از دو کشتی که تشکیل این بد بخت فرانکلین اعزامی که ناپدید شد 175 سال پیش در سفر خود را در جستجو از شمال غربی—پاساژ و قطاری که تخیل از هر گونه کانادا که می شنود داستان.

“شما می توانید آن را می پوشند فردا” می گوید: Marc-André Bernier مدیر پارک کانادا underwater archaeology تیم از غربال. Bernier جستجو درونی recesses از Erebus پس از کشف آن در سال 2014. هر شیرجه به تولید یک کشف جدید و نهان و پس از دو فرانکلین خدمه کشتی رها شده و یا کنجکاو Inuit کاوش کشتی قبل از آن در نهایت غرق شد. “آن را جادویی می گوید:” Bernier.

رایان هریس ارشد زیر آب شناس با پارک های کانادا و برای اولین بار به شیرجه رفتن در نزدیکی Erebus شش سال پیش بود خزنده “دست دست” در کف دریا از طریق تاریک و مه آلود آب هنگامی که او مواجه رگ. “همه ناگهانی این کشتی بزرگ بافندگی از ابهام,” او می گوید. “این کاملا با شکوه و با شکوه.”

برای سال, Parks Canada تیم swum در اطراف خارج از برزخ یا عالم ظلمات و ترور اما خود ویندوز برای اکتشاف گاهی شده است قابل ملاحظه ای مختصر. “یخ شرایط اغلب رسوا برنامه های ما می گوید:” هریس. “گاهی اوقات ما فقط تا به حال یک روز و نیم یا دو برای گرفتن دنده و پرسنل وجود دارد.”

A wool mitten found on HMS Erebus was well-preserved by sediment and the dark, frigid waters. (Courtesy of Parks Canada)

پشم mitten بر روی HMS Erebus به خوبی حفظ شده و با رسوب و تاریکی منجمد آب (حسن نیت ارائه میدهد از پارک کانادا)

سرانجام تابستان گذشته غواصان به داخل رفت برای یک نگاه نزدیک تر است. آنها می خواهم نگاشت کشتی مورد مطالعه شیمی و حرکت آب های آموخته شده در مورد گیاهان و جانوران اشغال nooks و crannies و zeroed در اتاق آنها حدس زده برگزار می شود بزرگترین فضل—گنج غرق مدفون زیر یک قرن و نیم از رسوب است.

آنها را نا امید کرد. Bernier خواهد تبادل نظر برای ساعت در یک زمان ورود خود را در زیر آب “در دفتر” مشتاق به لایروبی به عنوان مقدار رسوب به عنوان امکان پذیر است. هنگامی که او را دیدم یک gleaming نور ظهور و آن را در یک تنگ با مایع مهر و موم شده در داخل. هریس مسابقه را از طریق یک لیست از وسایل شخصی آنها را با دقت کاوش های باستان شناسی: یک مسواک با موی; یک ماهوت با رشته های سیار هنوز هم درهم با هم (یک نامزد برای تست DNA); و یک آب بندی ترکیبی است که “هنوز هم خرس اثر انگشت از آخرین فرد به مهر یک سند است.”

یکی از متراکم ترین بسته بندی محفظه یک شربت خانه نگهداری شده توسط ادموند سفید مایل به خاکستری که کاپیتان مباشر بود که تنها 23 سال سن در هنگام سفر به چپ انگلستان است. غواصان کشف منجر مهر او با استفاده از خود را به علامت پوشاک—”اد سفید مایل به خاکستری” با یک لنگر آویزان در زیر “o.”

پارک کانادا فضل در حال حاضر نشسته در ذخیره سازی در حفاظت از محیط زیست تاسیسات در اتاوا جنوبی به پایان رسید. و قابل توجه حمل و نقل آنها توجه داشته باشید نشان دهنده یک منطقه از Erebus اندازه گیری تنها چهار متر مربع است. “ما لمس در سه کابین از 20 می گوید:” Bernier.

که حتی شمارش سفر دیگر کشتی غرق شده, که در آن کاپیتان خود سر جان فرانکلین اقامت داشته است. “ترور یک چشم انداز بسیار هیجان انگیز می گوید:” هریس. کاپیتان کابین ممکن است نگه دارید ابزار علمی و daguerreotypes—بدوی تصاویر عکاسی. “ما امیدوار خواهیم سراسر شواهد مستند می گوید:” Bernier از کشتی نهایی روز.

بسیاری از رمز و راز باقی می ماند در مورد جنبش فرانکلین خدمه پس از کشتی ها بودند تسلیم در یخ منجمد با فرار و پارک های کانادا کارکنان را در بر داشت و حتی بیشتر سوالات را پاسخ. آنها کشف شده در Erebus یک شی چوبی احتمالا یک “قطعه کوچک از یک خط کش” که با مته سوراخ به نام ملوان به نام فردریک Hornby. این اولین بار نیست از Hornby را شخصی جلوه های کشف شده پس از او از بین رفت. این McClintock جستجو اعزامی که ناموفق جستجو برای فرانکلین کشتی تنها یک دهه پس از ناپدید شدن آنها در بر داشت یک قاشق نقره ای متعلق به Hornby رها شده 28-قایق پا کردن پادشاه ویلیام جزیره در سال 1859.

اما پارک های کانادا غواصان متعجب و متحیر بودند با هدف حضور در برزخ یا عالم ظلمات به دلیل Hornby شد و ثبت نام به عنوان خدمه در HMS ترور. آنها هیچ ایده چگونه یک مرد در مورد شخصی به پایان رسید تا در این کشتی است. اما هر شیرجه رفتن آنها می گویند بیشتر ارائه می دهد سرنخ.

در حال حاضر تمرکز باقی مانده در برزخ یا عالم ظلمات بیشتر آسیب پذیر از جاودانه جفت به عنوان ساختار آن کمتر به خوبی حفظ شده از ترور این تغییرات در جریان. غواصان می گویند کار خود را با ترور نشدم حدود دو سال پشت سر گذاشت. زمانی که آنها با سرنشین یک کنترل از راه دور خودرو از طریق ترور به کابین های یخ زده-در-زمان تصاویر گرفتار دنیا. اما هریس خارش است به آن را ببینید با چشم خود. “شما فقط می توانید انجام دهید بسیار با روبات.”


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مه سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “آرامش در سرد است.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de