تاریخ فرهنگی ما مقاومت در برابر ماسک

Sadiya انصاری: در شمال امریکا به جای دیدن ماسک به عنوان یک شکل از حفاظت اجتماعی آنها موجب وحشت

Sadiya انصاری تورنتو-بر اساس نویسنده و استاد روزنامه نگاری در سده کالج.

اولین تعطیلات آخر هفته پس از مدارس بسته شد و مردم آماده به “پناهگاه در محل” من به تماشای یک سری از فیلم ها با فوق العاده کم ریسک درام برای مقابله با همیشه در حال اضطراب است که در حال حاضر در مجموعه. من شگفت زده در چگونه بسیاری از جهان تغییر کرده بود در حال حاضر: Ethan Hawke حرکت کردن اتوبوسی قطب و جولی دلپی کل یک غریبه در قبل از طلوع آفتاب برانگیخته ترسناک به جای تحسین برای خود بی دقتی شادی طلب. آن را به من زده چگونه به سرعت به مغز من تا به حال rewired به پذیرش این هنجارها. اما یک تغییر است که آمریکایی شمالی شده اند بسیار کندتر به اتخاذ: پوشیدن ماسک.

ورود شش هفته از زندگی در یک بیماری همه گیر در حالی که بسیاری از مردم با پوشیدن ماسک—خانگی دستور داد از Etsy و عجیب و غریب فولاد ماسک است که باعث می شود شما نگاه مردم به طرز مشکوکی—آن را هنوز هم قطعا جهانی نیست. و پس از دو هفته گیج کننده جهت در این موضوع (در ابتدا کانادایی ها گفته شد نه به پوشیدن ماسک مگر اینکه بیمار)دولت فدرال فقط اعلام یک قانون جدید که مسافران در کانادا باید ثابت کند آنها غیر پزشکی ماسک به منظور مدیره یک هواپیما.

اما چرا ما پس آهسته به اتخاذ این نوع از قوانین ؟

بیشتر: در مورد اجباری ماسک-پوشیدن در کانادا

به عنوان من استدلال در جای دیگر قوانین سخت و سریع به ما کمک کند تصمیم گیری در زمان نامشخص است. و دولت ما فقدان جهت روشن قطعا تا به حال نقش ما در اتخاذ کند. اما حتی در این صورت است که شده است وجود دارد یک بزرگتر مقاومت فرهنگی. این مقاومت است که به خصوص واضح است که در مقایسه با کشورهای شرق آسیا که در آن ماسک-پوشیدن است “تاکید مدنی تفکر و وجدان” به عنوان Ed یونگ می نویسد: در اقیانوس اطلس.

آن است که فرهنگ ما است که به سادگی بیشتر با وسواس “خود” و فردگرایی ساخته شده است ما مقاوم به اتخاذ اقدامات برای حفاظت از جامعه ؟ سریع تصویب فیزیکی فاصله اقدامات جمعی و حفاظت حاکی از آن است که ساده نیست. در حالی که وجود دارد تاسیس دلایلی که عادی ماسک-پوشیدن در شرق آسیا کشورهایی که آنها معمولا فرسودهدر کانادا, کمبود این هنجارهای شده است و ما بزرگترین مانع است. این بدان معنی است که به جای دیدن ماسک به عنوان یک شکل از حفاظت اجتماعی و ماسک موجب وحشت.

استفاده از ماسک توسط متخصصان پزشکی قدمت آن حداقل به 17th قرن زمانی که اروپایی پزشکان رو به طاعون (در غیر این صورت شناخته شده به عنوان “مرگ سیاه” pandemic) عینک روسری با “منقار” نیم-یک-پا بلند یا خیلی پر از سبزی است که به اشتباه معتقد بودند برای جلوگیری از انتقال ویروس است. اما استفاده از ماسک برای حفاظت از عموم مردم ریشه در شرق آسیا است.

بیشتر: چرا که در مورد چهره در پوشیدن ماسک مشکل است

وو رهن Tehیک دکتر که بعدها معروف شد به عنوان “پدر” از چین بهداشت عمومی سیستم حمایت برای استفاده گسترده از ماسک برای محافظت در برابر برنامه انتقال pneumonic طاعون در سراسر منچوری در سال 1910. او اعتبار برای اختراع “ضد طاعون ماسک” که شبیه به تازگی اختراع فولاد دنده بود اما ویژگی های اضافی مانند لایه های طراحی شده برای منچوری در زمستان با توجه به Christos Lynteris, یک انسان شناس پزشکی در دانشگاه سنت اندروز. Writing در پزشکی انسان شناسی , مجله Lynteris همچنین اشاره می کند که ماسک به حال یک معنای گسترده تر برای کسانی که ملبس به آنهاآن را “یک عملکرد از دلایل پزشکی و بهداشتی مدرنیته.”

زمانی که در سال 1917 گسترش آنفلوآنزای اسپانیایی, ماسک, به تصویب رسید, در سراسر جهان, از جمله در ایالات متحده و کانادا است. استان های کانادا و بسیاری از شهرهای آمریکا و حتی اجرا پوشیدن ماسک در (در آمریکا این بود که همراه آزادیخواه مقاومت و مقامات بودند که شک و تردید از خود اثر).

آنفولانزای اسپانیایی نیز کاتالیست به صورت گسترده تصویب ماسک در ژاپن است. اما تفاوت در این بود که در پس از آن بیماری های همه گیر و ماسک بازگشت. آنها تبدیل شد “به طور فزاینده ای ثابت به عنوان یک آشنا در بخشی از پاسخ ملی به آنفولانزای همه گیر” نوشتن آدم برگس و Mitsutoshi Horii در مجله جامعه شناسی سلامت و بیماریاز جمله در شیوع بیماری در سال 1949-50 و 1966-68. در حالی که طب مدرن بود نخست محرک به پوشیدن ماسک برگس و Horii توجه داشته باشید که این کمک کرد که “مانع از ماسک بود سازگار با سنتی نمادین منظور از خلوص و آلودگی و miasmatic به جای ویروسی مبتنی بر درک از عفونت است.”

و در سراسر منطقه به خصوص در پرجمعیت شهرهای این بیماری همه گیر دوران حسن نیت ارائه میدهد تمدید شده است که مردم را از یک سرماخوردگی یا آنفولانزا به عنوان وسیله ای برای مهار خود میکروب ها در محله های نزدیک مانند اتومبیل های مترو. در هنگ کنگ برای مثال پوشیدن یک ماسک شد بسیار شایع تر پس از شیوع سارس در سال 2003. به عنوان Uri فریدمن می نویسد: در این اطلسدر برخی از کشورهای آسیایی “کسانی که نمی پوشیدن ماسک در طول بهداشت عمومی بحران هستند که ننگ.”

در کانادا, ماسک دعوت ننگ. تا همین اواخر, پزشکی, ماسک بدان معنی است که شما مریض هستند, ساخت انجمن با بیماری به جای پیشگیری است.

بریتیش کلمبیا ساکن جونگ یون پارک گفت گلوب و ایمیل او عینک یک ماسک هر زمان که او رفت در کره جنوبی در حالی که بازدید از زمانی که ویروس را شکست اما متوقف در هنگام بازگشت به کانادا. “اگر شما به پوشیدن یک ماسک در اینجا مردم را [در نظر] شما به عنوان بیمار دیگر” پارک گفت: جهان. “من فقط سعی کردم به انطباق با فرهنگ کانادا بیشتر زمانی که من اینجا هستم. اما پشت در خانه…اگر شما نمی پوشند و پس از آن مردم خواهد بود مانند ” چه دمدمی مزاجی.'”

به عنوان COVID-19 سراسر جهان, ما تغذیه می شدند بی پایان تصاویر از شرق آسیا مردم در ماسک همراه به طور فزاینده ای وحشتناک داستان در مورد گسترش آن—با هیچ شواهدی وجود دارد که افرادی که در عکس بودند حامل ویروس. دلیل بی دقتی در استفاده از این عکس ها بود در نظر گرفته نژادپرستانه است چرا که این عکس ها مورد استفاده قرار گرفت به معنی گسترش ویروس نیست پیشگیری و یا “مدنی-mindedness.”

و پس از آن وجود دارد که تاریخ anti-ماسک قوانین در سراسر کانادا و ایالات متحده آمریکا در حال حاضر به عنوان در دوران آنفولانزای اسپانیایی متحده تا به حال قانونی با پوشیدن ماسک ، و مدرن وجود دارد قوانین در کتاب در کانادا در سال 2013 آن را غیر قانونی برای پوشیدن یک در طول یک شورش و یا غیر قانونی اعتراض در کانادا. تیوی خصوصی عضو لایحه تصویب شده توسط استفان هارپر دولت معرفی شد پس از سال 2010 G20 تظاهرات در تورنتو و 2011 جام استنلی شورش در ونکوور. و ما می دانیم که دولت کبک احساس می کند بسیار به شدت در مورد پنهان کردن صورت خود را ،

وجود دارد یک جریان پنهانی از ماسک به عنوان شوم سیگنالینگ سیاسی با افراط گرایی و یا جرم و جنایت. متاسفانه این موضوع نیز منجر به نژاد پرستی—برخی از مردان سیاه و سفید در ایالات متحده در حال ترس به دنبال C. D. C. توصیه به پوشیدن ماسک ، و این ترس در حال حاضر ثابت شده باشد تاسیس: دو مرد که به تن فولاد ماسک در خرید سفر به خارج در ایلینوی ارسال شده یک ویدیو را در یوتیوب نشان دادن آنها لگد از این فروشگاه توسط یک افسر پلیس است.

اما شواهد چیز در حال تغییر است. نه تنها ما دیدن بیشتر ماسک در آنها چه معنی است و همچنین تغییر ظاهر شدن به یک همبستگی به جای فقط یک عمل از حفاظت از خود. یک دوست به من گفت روز دیگر او را راحت تر خرید در تورنتو محله چینی ها از آنجا که بسیاری از مردم با پوشیدن ماسک است که بيشتر در هر جعبه بزرگ فروشگاه مواد غذایی او بازدیدکننده داشته است در مرکز شهر.

این بیماری همه گیر نشان داده است که چگونه به سرعت فرهنگ می تواند تغییر کند. به عنوان ما همچنان به اتخاذ اقدامات جدید ما می تواند تبدیل به چه ماسک استفاده می شود به معنی به ما. خیابان های خالی دیگر وهم آور یک تماس تلفنی است که بیشتر متفکر از یک دیدار است. و به جای نشانه آن است که همه چیز از کنترل خارج ماسک را تبدیل به یک نشانه ای از کنترل گرفتن.

اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im