نفوذ و جنجال برانگیز زندگی در کانادا واعظ راوی Zacharias

مایکل Coren: در حالی که مرگ این هفته فرار توجه در کانادا مسیحی مدافع قدرتمند بود که موعظه در بیش از 70 کشور

Rev. مایکل Coren است كه در کلیسای انگلیکان کانادا

راوی Zacharias شاید معتبرترین و موفق مسیحی مصرانه از نسل او درگذشت این هفته پس از نبرد با سرطان است. او 74. در هند متولد و ساکن در ایالات متحده او مهاجرت به کانادا زمانی که او 20 بود مورد مطالعه در آنچه در حال حاضر Tyndale در دانشگاه تورنتو و هنوز هم خانواده در این شهرستان است. این در حالی است که مرگ گزارش شده در تقریبا در هر عمده آمریکا اخبار خروجی آن را به سختی ذکر شده در رسانه های کانادا. او سزاوار بهتر است.

من می دانستم که راوی مصاحبه او را چندین بار و در حالی که ما متفاوت در مورد مسائل خاص از باور مسیحی و با گسترش ایدئولوژی سیاسی من توجه او را به عنوان یکی از بهترین ذهن من مواجه می شوند, های مذهبی و یا سکولار. درک او از استدلال فلسفی و توانایی های خود را برای مقابله با مخالفان با موسسه خیریه شوخ طبعی و عمق بود واقعا چشمگیر است. او یک بار نوشت: “برای حفظ این باور است که خدا وجود ندارد الحاد است برای نشان دادن بی نهایت دانش آن است كه گفت: “من باید بی نهایت دانش وجود دارد که که در وجود با بی نهایت دانش”.” و “من کاملا متقاعد شده است که بی معنایی می کند از بودن خسته از درد بی معنایی می آید از بودن خسته از لذت. و است که چرا ما خودمان را پیدا کنید خالی از معنا با pantries ما هنوز هم کامل است.”

او صحبت و موعظه در بیش از 70 کشور نوشت: از 30 کتاب و خطاب اغلب خصمانه دانشجویان دانشگاه در سالن در سراسر جهان است. کتاب خود می تواند مرد زندگی بدون خدا ؟ , فروش 500,000 نسخه. او واقعا رقم قابل توجه با معاون رئیس جمهور آمریکا مایک پنس در هر یک فکر می کند از او و سیاست های خود را به tweeting که او “عمیقا غمگین برای یادگیری از عبور از راوی Zacharias یک مسیحی مدافع که وزارت انجیل عیسی مسیح نهفته میلیون ها نفر در سراسر جهان است. راوی یک مرد از ایمان است که می تواند به درستی رسیدگی کلمه از حقیقت مانند چند نفر دیگر در زمان ما و او بود دوست من.”

ادامه مطلب: ایمان در coronavirus بحران: ‘Love thy neighbour as yourself’

اما این امر می تواند به اشتباه در نظر او راست مذهبی که با risible و در عین حال خطرناک فرانکلین گراهام و یا جری فالول. او موفق به جلوگیری از مبتذل سیاسی و سازمان او تاسیس—راوی Zacharias بین المللی وزارتخانه متمرکز فکری بحث به جای هر ایدئولوژی خاص. آن را در حال حاضر در استخدام 200 نفر در 16 کشور.

البته با بیشترین احترام انجیلی جهان است که به سختی به آن مشهور فکری سخت گیری. به عنوان بسیار مورد توجه نویسنده و انجیلی علامت Noll گفت: در کتاب منی رسوایی از انجیلی ذهن, رسوایی است “که وجود ندارد بسیاری از انجیلی ذهن است.” Zacharias کار می کرد به تغییر که با درجات مختلفی از موفقیت است. یکی از عبارات مورد علاقه خود را به عنوان مثال و به عنوان نمایش پخش شد: “اجازه دهید من فکر می کنم مردم”.

آنچه مردم در جهان مسیحی از او فکر می کنم, اما, نمی, جهانی مثبت است. در حالی که آنها نماینده یک اقلیت کوچک وجود دارد که به چند نمونه از رسوایی در Zacharias زندگی و در یک صفحه نمایش از مرضی بد و عاری از شرم طعم و زمان بندی شدند خروش نارضایتی خود را در عرض چند ساعت از مرگ او با همسر و خانواده خود را زخم هنوز باز. اتهامات دو برابر یک مورد علمی خود را ادعا می کند و از سوی دیگر زندگی شخصی او.

او به طور معمول اشاره به خود و اجازه خود را به شرح, به عنوان, دکتر, Zacharias, حتی اگر او تا به حال هیچ مدرک معتبر دکترا. آن را غیر معمول نیست در انجیلی فرهنگ برای شبانان و معلمان را به استفاده از تجلیلی حتی زمانی که خود را دکترای افتخاری هستند—و یا برای آن موضوع به دست آورده در کمتر از معتبر کالج کتاب مقدس. در Zacharias مورد او تا به حال 10 دکترای افتخاری اما این پرونده هنوز هم نگه می دارد. او اشتباه بود. او همچنین ادعا کرد که پیوست به هر دو آکسفورد و کمبریج که این غیر رسمی و شکننده در بهترین حالت. دوباره آن را خم و حقیقت است. هر دو تصحیح هنگامی که به چالش کشیده اما من هرگز نفهمیدم که چرا یک مرد از این اصل مغزی استعداد را رفتار در نتیجه.

مسئله دیگر این است که بیشتر نگران کننده است. در یک مورد که حل و فصل شد در سال 2017, یک زن کانادایی متهم Zacharias sexting و تبادل ایمیل های نامناسب با او. او بعد از نوشتن “به من اجازه دولت قاطعانه که من هرگز او را ملاقات کرد به تنهایی خصوصی یا دولتی. سوال این است که آیا من بینی و یا ارسال هر گونه غیرقانونی عکس ها و یا پیام ها به—من و هیچ شواهدی وجود ندارد به خلاف—اما نه آیا من باید یک شرکت کنندگان حاضر در هر تمدید ارتباط با یک زن و نه شوهر. پاسخ من می توانم به صراحت بگویم, هیچ, و من به طور کامل قبول مسئولیت است.” او همچنین تاکید کرد که در حالی که او همواره وفادار به همسر او بود “موفق به ورزش احتیاط و عاقلانه برای محافظت از خود را از حتی ظاهر بی مناسبتی.”

نه از این حوادث به خوبی منعکس در مرد اما نه آنها آنقدر execrable به پاک کردن 35 سال دستاورد است. که افسوس که دقیقا چیزی است که برخی از Zacharias منتقدان به نظر می رسد قصد دستیابی به آن است darkly ناامید کننده است.

راوی یک بار به من گفت: “اگر شما به دنبال برای یک فرد بدون لکه دار کردن یا متوقف کردن و به دنبال و یا شیرجه رفتن عمیق تر به واقعیت است. بود خوب بود اگر این امکان وجود دارد اما زمانی که شما موفق—و شما—مطمئن شوید که شما و آنها بهتر است.” او خواهد بود تا حد زیادی از دست رفته و تا حد زیادی سوگواری.

بیشتر توسط مایکل COREN:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de