بهره سختی خواندن با صدای بلند برای کودکان خود را هر لذت بخش پاراگراف از هفته گذشته تصمیم دادگاه پاکسازی مسیر برای ترانس کوه خط لوله گسترش زمانی که درجه حرارت از آخرین تهدید وجودی به پترو-استان رسیده تب سطح.

البته از طرف دیگر بحث بر سر تک منابع مرزی نفت ماسه معدن نیز تصویب وجودی تن در مورد محیط زیست تلفات و در عین حال بیشتر فدرال تحریم قیر استخراج در گرم شدن جهان و در یک کشور در تلاش برای صدا معتبر در مورد رسیدن به خالص-صفر تولید گازهای گلخانه ای در 30 سال.

در نهایت پس از بیش از یک دهه از تمرکز شدید بر روی لوله های فولادی که حمل قیر به B. C. سرزمین اصلی پایین تر کبک و یا مکان های دیگر که populaces می توانید spooked توسط نسبتا از راه دور خطر یک فاجعه نشت پروکسی جنگ بیش از آلبرتا ماسه نفت به پایان رسیده است. مبارزه منتقل شده به آن کثیف سرچشمه در شمال شرقی آلبرتا که خط لوله بحث بود که همیشه واقعا در مورد محیط زیست, نه به ذکر است یک خط طولانی از آلبرتا premiers. این همه محور وجود دارد: اقتصادی فضل در مقابل کربن; شغل در مقابل تالاب اختلال; تامین امن انرژی در مقابل پرخوری از زیستگاه های حیات وحش. بنابراین ما در حال گفت که دولت فدرال تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این پروژه باید پیش بروید محوری با 7000 شغل و 4.1 megatonnes از گاز گلخانه ای در خطر است. جاستین ترودو و وزرای خود را با توجه به تماس است که در پایان ماه.

مرتبط با: شستشو ماسه نفت رکورد

در عین حال آن را کاملا ممکن است ما در حال صحبت کردن در مورد فانتوم شغل و فانتوم تولید گازهای گلخانه ای به دلیل مرزی معدن بعید است که تا کنون ساخته شده است—حتی اگر اتاوا سبز-چراغ های آن است. اقتصاد است که شرکت مجبور به تاخیر انداختن و یا رها کردن نفت از شن و ماسه معادن که در حال حاضر مورد تایید نیست جواب خوبی برای $20.6 میلیارد megaproject. Teck مدیر عامل شرکت همین لیندسی اخیرا گفته است که Frontier آینده استوار بر سه چیز: یک چشم انداز مثبت در قیمت نفت (تک بود در ابتدا فرض ما 95 دلار در هر بشکه رسید اما ممکن است قادر به پیش بروید بسیار کمتر حتی اگر “بسیار کمتر” دور است که در آن قیمت در حال حاضر شده اند و یا به تازگی و یا پیش بینی در کوتاه مدت); یک شریک برای توسعه آن (عمده سرمایه گذاران شده اند عقب نشینی از بخش); و تکمیل خطوط لوله. زمانی که قیر خطوط لوله به نظر می رسد مانند شرط بندی امن ترین در میان پروژه خود را چه ifs شما نه در coziest محل.

که بدان معنی است که حتی اگر ترودو گزارش تقسیم کابینه تصویب این پروژه آن است که بعید است که پرندگان و کربو تا به حال خواهد شد در واقع تهدید شود. و یا اگر آنها را رد معدن که هزاران شغل را در واقع کشته شود. در عین حال به نوعی واقعیت این روغن شن و ماسه معدن عمدتا نظری 260,000-بشکه در روز پروژه شکست خورده است و برای کاهش ریسک از تصویب.

مانند سنگین تصمیم گیری های سیاسی گاهی اوقات انجام دهید—به خصوص آنهایی که در چهارراه مسائل متعدد مانند اقتصاد سنت و محیط زیست Ave.—یکی از این مسائل به دلیل ارزش نمادین. آن را بسیار مستقیم از معدن ساخت و ساز شغل هستند که بلافاصله در خط است که آلبرتا برتر جیسون کنی می نویسد: نامه به ساعت; و یا زمانی که او وزیر محیط زیست—اوه شما بود شما Alberta—trots قبل از دوربین های دیجیتال به عموم نصیحت فدرال برای waffling. این است که عمدتا به مسئله اعتماد به نفس سرمایه گذار در نفت ماسه ” آینده در حال حاضر کم برای شروع با.

هیچ دولت فدرال لیبرال یا محافظه کار را رد کرده است یک نرم افزار برای گسترش نفت ماسه. ذهن شما تا به حال ترودو دولت نه به حال فرصتی برای سبز یا قرمز-نور نفت ماسه معدن به دلیل اینکه اکثر شرکت ها در حال موارد فوق چنین megaprojects زمانی که قیمت بسیار افسرده. پوسته لغو آن Pierre رودخانه معدن propsal مدت کوتاهی قبل از انتخابات 2015. وجود پروژه های متعدد و صدها هزار بشکه به ارزش نفت ماسه توسعه در حال حاضر تایید شده و در انتظار به توان مالی مناسب که می تواند جای معادن و ولز است که در حال حاضر عامل به عنوان ذخایر خود را تخلیه کنید.

مرتبط با: Blanchet می گوید کبک سزاوار اعتبار برای ایجاد آلبرتا نفت پچ

اما صنعت dreads پیام یک دولت ممکن است ارسال با رد بزرگ سرمایه گذاری و اساسا رسم یک خط قرمز است که سیگنال از نقطه ای که در آن نفت ماسه پایان. گذشته رونق در اطراف فورت مکمورری باید با تکیه بر توسعه مستمر. اگر گفت: دولت در حال تنظیم مقررات منع رفت و آمد در یک بار-بی پایان, پارتی, سرمایه گذاران می تواند شروع به بسته بندی و تا قبل از گرگ و میش. و این همه نشانه های یک تن بیشتر غربی بیگانگی و جدایی طلب کرد.

اما این خط قرمز است دقیقا بسیاری از آنچه که آب و هوا آگاه کانادایی انتظار از یک دولت لیبرال که ظاهرا جدی در مورد جلوگیری از فاجعه زیست محیطی. آنها برای پیدا کردن آن را دشوار است به مربع های دوربرد وعده برای سرعت بخشیدن به اقدام آب و هوا با بی پایان رشد در نفت ماسه. اگر یک طرف می خواهد اعتماد به نفس سرمایه گذار دیگر مطالبات زیست محیطی از اعتماد به نفس. تصویب می فرستد یک سیگنال است که اعتصاب در بسیاری از کمیته های پارلمانی لیبرال به عنوان به طور کامل در تقابل با دیگر سیگنال های آنها ارسال. دولت ترانس کوه خط لوله اکتساب آن به طور ناگهانی-ballooned $12.6 میلیارد دلار هزینه در حال حاضر گونه های سبز آن اعتبار. دادن مستقیم “بله” به این حال بیشتر قیر معدنی خواهد کمپرسی یکی دیگر از عدل نی بر روی پشت شتر. آلبرتا تحت نخست وزیر سابق راشل Notley وضع 100-megatonne کلاه نفت ماسه تولید گازهای گلخانه ای برای پایان دادن به این گریه ها مورد بی پایان انتشار گازهای گلخانه ای اما این استان هنوز به آن حد دندان و ادعا می کند وجود دارد اتاق را برای این مرز معدن و خیلی بیشتر در این کربن بودجه. (اتاوا خیلی مطمئن نیست.)

تک بالد که گازهای خروجی از مرز معدن خواهد بود به طور چشمگیری پایین تر از بسیاری دیگر از نفت ماسه پروژه—به طوری که رد پای کربن خود را در هر بشکه خواهد رتبه کمتر از نیمی از شمال امریکا انواع روغن. کنی در ضمن در میان رهبران که به اشتباه پیچیده است که ادعا می کنند می گویند مرزی معدن خواهد شد که نیمی از تولید گازهای گلخانه ای از متوسط نفت ایالات متحده.

مرتبط با: ترانس کوه و ملل در طول مسیر خط لوله: این یک دوگانگی ‘برای’ یا ‘در برابر’

درست است این معدن در نظر دارد به استفاده از نسل جدید روش های استخراج کرده اند که بسیار بهتر عملکرد زیست محیطی از کسانی که مورد استفاده در معادن و یا بخار-تزریق روغن ماسه در چاه. اما تک پروژه عملکرد خود را به بدتر از سایر اخیر قیر طبیعی, معادن مانند قلعه تپه توسعه که در آن شرکت دارای سهم اقلیت. آقای کنی در ادعا نامه خود به ترودو که پروژه “بهترین در کلاس” نشان می دهد که او تا به بیان مشکلات خود می بالد در واقع. تک نیز به تازگی متعهد به خالص صفر اما در تمام آن معدن عملیات به طور خاص آن سوخت های فسیلی معادن.

این تصمیم می تواند یکی از دو چیز است. که در گرم شدن کره زمین به اندازه کافی به اندازه کافی است; و یا معادل آن است که دولت نمی تواند خود را برای پایان دادن تاریخ در آلبرتا هفت دهه روغن ثروت باد اورده. کابینه ممکن است اعمال ناگفته شرایط به تصویب اما مترقی لیبرال ها را ببینید حتی یک نور سبز با هشدارهای به عنوان یک نور سبز همه یکسان است.

در ضمن آتاباسکا Chipewyan اول کشور (ACFN) در شمال آلبرتا داده ترودو لیبرال تازه توجیه به زمین در ساده ترین گزینه: تاخیر. از 14 باند که امضا کرده اند به نفع توافق با تک این آتاباسکا Chipewyan ملت واقع شده است و نزدیک به مرز سایت. در عین حال در نامه ای به تازگی به جاناتان Wilkinson فدرال محیط زیست, وزیر, Allan آدم رئیس ACFN هشدار داد که اقدامات مورد درخواست در گفتگو با کنی دولت باقی می ماند نشده—محیط زیست پادمان که او می گوید: “لازم به مجوز این پروژه برای رفتن به جلو در راه است که احترام به محیط زیست و ACFN پیمان حقوق.”

آلبرتا برتر بوده و مفتخر به مشتری جلب بومی خرید برای, معدن, اما در حال حاضر آن برگزار می شود تا آنجا که خود را دولت انجام نشده به اندازه کافی برای برآوردن بومی نگرانی. آقای کنی محافظه کاران می گویند این ممکن است پایین آمدن به مسائل مربوط به پول و جزئی مذاکرات با ACFN که نباید سریع اتاوا به غرفه معدن آن تصویب. اما اگر او واقعا می خواهد این اتاوا نمادین OK او ممکن است مجبور به ایجاد برخی از واقعی تسهیلات.

اطلاعات بیشتر در مورد ماسه نفت:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im