تیموتی حیله گر است, اپیدمیولوژی و استاد در دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه رایرسون. در سال 2003 او درگیر در مدیریت سارس در تورنتو است.

اخیر ورود به کانادا از طریق هوا از سه presumptive موارد از رمان coronavirus (تعیین شده “nCoV-2019” توسط سازمان جهانی بهداشت) تجدید نگرانی در مورد آنچه که ما می دانیم—و به خصوص آنچه که ما هنوز نمی دانند—در مورد این عامل ویروسی و چه مقدار از یک تهدید است.

“Presumptive” بدان معنی است که در حالی که همه نشانه های نقطه به نقطه مثبت شناسایی ما هنوز در حال انتظار آزمایشگاه تایید. اما در حالی که ما منتظر خاطره دردناک بازدید در سال 2003 از دیگر coronavirus—سارس—دهید سوال: آیا ما بهتر آماده در حال حاضر برای جلوگیری از ضرب وشتم بیماری و مرگ و میر ؟ و چقدر جدی است و این عفونت است ؟

جدیت در زمینه یک بیماری عفونی است ارزیابی توسط ترکیبی از عوامل است. “در مورد مرگ و میر” (CFR) است و خطر مرگ اگر شما از این وضعیت. برای مثال شوره سر یک CFR صفر ابولا در محدوده 25 درصد به 90 درصد و هاری است که در اصل 100 درصد کشنده است. آنفلوانزای فصلی می آید در حدود 0.1 تا 0.2 درصد یا یک و دو به انتظار مرگ و میر در هر هزار نفر.

بیشتر: Coronavirus: آنچه کانادایی ها نیاز به دانستن

در میان coronaviruses سارس بود CFR حدود 10 درصد و MERS حدود 34 درصد است. خشن چهره های عرضه شده توسط چینی ها در نظام سلامت به تاریخ نشان می دهد CFR برای nCoV-2019 از کمی بیش از دو درصد است. این رقم ممکن است تغییر کند پس ما باید یک ایده بهتر از حجم تمام خفیف و شدید—موارد است.

دوم عامل کلیدی است که رای دادن در آن عفونت می تواند گسترش به دیگران است. که “اساسی باروری تعداد” و یا R0برآورد که چگونه بسیاری از عفونت های ثانویه می توان انتظار داشت از یک دمای اولیه مورد. یک R0 بیشتر از یک پیش بینی ادامه رشد کمتر از یک پیش بینی وقوع خواهد مرد در حالی که یک R0 برابر با یک نشان می دهد مستمر سطح پایین بيماری اندميک. این R0 برای سارس مثلا بین دو تا پنج دیفتری چهار به پنج و سرخک نه به 18.

باند تبهکار, لاتین, تراشیده, خودارضایی, جهانی, بیماری های عفونی تحلیلگر در گروه بیماری های عفونی اپیدمیولوژی در امپریال کالج لندن برآورد R0 جدید کروناویروس به 2.6. اما این تنها زمانی که یک مورد فرصت برای انتقال عفونت است. کسی که در انزوا بسیار کمی فرصت برای آلوده کردن دیگران در حالی که افزایش شستن دست اجتناب از جمعیت و نگه داشتن فاصله خود را تمام شخصی کاهش خطر انتقال.

بیشتر: تماشای چین ساخت دو enormous ووهان بیمارستان در سرعت فوق العاده خطرناک

با هزاران نفر از مردم ورود روزانه توسط هوا از هر گوشه ای از جهان, کانادا باید انتظار بیشتر موارد در چند هفته آینده و در واقع برخی از فرد به فرد انتقال به احتمال زیاد است. اما زمانی که این انتقال رخ می دهد خارج از دید و یا قبل از مردم علامتی ما چه اپیدیولوژی dread: آنچه به آنها تماس بگیرید “به پایان می رسد شل” با روشن traceback به یک منبع شناخته شده. که زمانی که این امکان وجود دارد برای کنترل نشده و گسترش یافته است.

بیایید نگاه دوباره در سفر هوایی. چگونه به احتمال زیاد آن است که یک عفونت ممکن است انتقال به دیگران در 39,000 هزار پا در میان 300 نفر بسته بندی شده در داخل یک لوله آلومینیومی تا 15 ساعت ؟ پس از همه, ما می توانیم سفر به هر مرکز عمده ای در این سیاره در کمتر از 18 ساعت است که کمتر از دوره کمون از بسیاری از بیماری های عفونی.

در سال 1996 محققان در مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آتلانتا نشان داده است که انتقال بسیار عفونی سل (یک بیماری باکتریایی) از یک شاخص مورد (اولین مستند بیمار در یک بررسی اپيدميولوژيک در یک منطقه خاص) به مسافران در عرض دو کرسی در تمام جهات در پروازهای هشت ساعت و یا کمتر می گیرد. اما در طول سارس یک مطالعه توسط رابرت کخ موسسه در برلین دنبال یک سارس مثبت تاجر از طریق هفت پروازهای بین المللی در سراسر اروپا بیش از پنج روز است. مسافران نشسته در چهار کرسی در تمام جهات ترسیم شد اما هیچ عفونت های ثانویه یافت شد.

همه پرواز بودند به عنوان حادثه ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان داد که هفت مورد جدید از سارس رخ داده در طول 35 پرواز که در آن یک فرد آلوده شد در هیئت مدیره.

اما یک پرواز بسیار متفاوت بود…

On Mar. 15, 2003, هوا, چین با پرواز 112 رفتگان هنگ کنگ پکن حمل 120 نفر است. یکی از کسانی که 72 سال محققان به نام “LSK” چه کسی تا به حال شده است در بازدید از بیمار خود در هنگ کنگ. LSK شد و در حال حاضر احساس ناخوشی زمانی که او سوار پرواز و نشسته در صندلی 14E غافل بود که او را تبدیل مستقیم منبع عفونت برای 20 مسافر و دو خدمه در طول سه ساعته در پرواز است. مسافران به هفت ردیف جلو و پنج ردیف پشت سر او آلوده شد. در عرض یک هفته دو خدمه پرواز انجام این ویروس به شمال چین که در آن بیش از 300 نفر پس از آن بیمار شد و بسیاری درگذشت از جمله حداقل یک پزشک.

که مقامات قبلا تصریح کرد که مسافران “در دو ردیف از یک فرد آلوده می تواند در معرض خطر است.” این ویروس تا به حال نیز یافت شده است که برای زنده ماندن روز در محیط زیست منجر به امکان گسترش از طریق تماس با سطوح از جمله دسته های صندلی توالت و سینی جداول.

این حادثه بزرگترین ثبت شده در-پرواز انتقال سارس; LSK شد در نظر گرفته شود یک “سوپر پخش” عفونت زا مورد که قادر به گسترش این عامل به حداقل هشت نفر دیگر. این حادثه به وضوح غیر معمول اما آن را نشان می دهد ما باید با تجدید نظر در فرضیات در مورد عفونت زا “منطقه خطر” در هواپیماهای مسافربری.

بدون شک وجود دارد که عامل ویروسی است که در حال حرکت سریع حداقل در چین است. در زمان نوشتن این nCoV-2019 به نظر می رسد کمتر شدید به فرد تر از سارس است اما بنا به گزارش رسیده از 10 ، 000 و 213 مرگ و میر در یک ماه. در مقایسه به عنوان از آوریل. 10, 2003 حدود دو ماه به شیوع بیماری سارس در آن ثبت شده بود تنها 2,781 موارد و 111 مرگ و میر. در چین تقریبا در هر منطقه در حال حاضر تحت تاثیر قرار شده است از جمله تبت.

واضح است که موارد اولیه بیماری شبیه آنفلوانزا به حال شروع به گسترش به صورت محلی در ووهان قبل از مقامات می تواند پاسخ به اندازه کافی. تا کنون با استفاده از فاصله و پیش اخطار و سطح بالایی از رسمی آمادگی کشورهای دیگر از جمله کانادا که تنها تعداد انگشت شماری از موارد و پاسخ می رویم به عنوان برنامه ریزی شده. اما خوشنودی است که همیشه دعوت به نیرنگ مادر طبیعت که معمولا پیدا کردن یک راه در.

بهترین توصیه آن است که اگر اعلام کرد که coronavirus موارد یافت شده در منطقه شما ؟

  • جلوگیری از زیادی جمعیت و اجتماعات به خصوص در داخل خانه
  • حفظ شستن دست های خود را به خصوص پس از بودن در مکان های عمومی (سازمان دیده بان کسانی که پله برقی راه آهن قطار و اتوبوس قطب درب و شیپور خاموشی!)
  • حفظ فاصله از دیگران, به خصوص اگر آنها به نظر می رسد به یک سرفه یا تب (و اگر شما یک سرفه یا عطسه به هر دلیل سرفه در داخل کت خود را و یا روسری نه به دست خود)
  • هشدار به اخبار رسمی گزارش نادیده گرفتن آشپزخانه-میز و وب سایت های رسانه های اجتماعی و ترول
  • انتظار نداریم که فولاد ماسک برای محافظت از شما را از هر چیزی; آنها طراحی شده برای جلوگیری از پوشنده لباس از گسترش باکتری ها و ویروس ها در سراسر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de