تروریست ها در حال برنده شدن در جنگ با ترور’

در Jan. 27, 2017, نه طولانی پس از افتتاح به امریکا 45 رییس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ساخته شده اولین تلاش خود را در معرفی ممنوعیت خارجی از ورود به ایالات متحده است. ممنوعیت نام بردن از هفت اکثریت مسلمان کشور و مقرر است که شهروندان آن بودند شخص غیر قابل قبول در آمریکا

مقامات دولت اصرار داشت این ممنوعیت هیچ ربطی به اسلام است. آن را خیلی اتفاق افتاده آنها استدلال کرد که داعش و القاعده و تروریست ها فعال در داخل این کشورها و به طور طبیعی به دنبال راه هایی برای آمدن به آمریکا برای انجام حملات.

هرگز به ذهن آمار نشان می دهد که مهاجران جدید به خصوص کسانی که از هفت ممنوع کشورهای مسلمان هرگز انجام هر گونه حملات تروریستی در ایالات متحده و یا که نرخ جرم و جنایت خشونت آمیز در حال پایین در میان مهاجران از آمریکا به دنیا آمد شهروندان است.

مسلمان ممنوعیت آن را به عنوان به سرعت برچسب موجب خشم و انزجار در میان بخش های بزرگی از مردم آمریکا. معترضان آب گرفتگی به آمریکا فرودگاه همراه با وکلای مهاجرت به مدافع برای مسافران گرفتار در تور یا دام.

من در شمال عراق در زمان پوشش ارتش عراق برای بازپس گیری موصل از داعش. این ممنوعیت تا به حال به خصوص اثر مخرب در عراق که در آن قرار گرفتند به خصوص کسانی که کار کرده بود با آمریکایی ها در زمان اشغال کشور خود. دو ماه قبل از آن در ماه نوامبر سال 2016 برخی از همان کسانی که عراقی ها در حال حاضر به عنوان مترجمان و fixers برای صدها نفر از روزنامه نگاران خارجی معترضان در اقلیم کردستان عراق را در وحشت به عنوان تهمت به طور غیر منتظره برنده انتخابات ریاست جمهوری.

ادامه مطلب: trump’s سفارش جدید: یک “مسلمان بان کی مون در لباس گوسفند’

ترس بود دو قسم: اول مغلوب ساختن پیشی جستن قول داده بود در طول مبارزات انتخاباتی خود را به کشیدن نیروهای آمریکایی از خاورمیانه و گیرایی. او ادعا صداقت که او تا به حال همیشه مخالف جنگ در عراق و نگه داشتن نیروهای نظامی وجود دارد و نه در بهره در ایالات متحده (هر چند کنترل عراق را روغن او mused شد). از عراق چشم انداز 2003 آمریکا تهاجم و هرج و مرج آن را به راه انداخته ویرانگر شده است. تا پایان سال 2016 عراق متحمل شده بود از طریق 13 سال حکومت فاسد یک فرقه ای جنگ داخلی و جنگ علیه القاعده است که تا به حال تکامل را به یک جنگ علیه داعش. سربازان عراقی مبارزه شد و در حال مرگ در خط مقدم در موصل و کسانی که من می دانستم که وحشت زده بودند که ایالات متحده تحت مغلوب ساختن پیشی جستن به سادگی برش و اجرا پشت سر گذاشتن این زخم چرکین آن تحمیل کرده بود در کشور خود.

نیز وجود دارد کسانی که می ترسید آنچه در عراق می تواند تبدیل به در غیاب خارجی حضور. برنده واقعی آمریکا حمله شده بود ایران بود که بیش از دهه, پرورش تماس میان عراق شیعه جمعیت. در پی تهاجم سیاسی ایران نفوذ کرده بود رشد نمایی و پس از داعش, وحشیانه, مارس از طریق عراق و سوریه که ایران این است که در حال حاضر از طریق آن مسلح پروکسی اعمال رو به رشد نظامی کنترل.

مغلوب ساختن پیشی جستن انتخابات نقطه اوج یک دهه و نیم از سیاست خارجی آمریکا رفته طرز وحشیانه ای به چپ چپ در دوران “جنگ علیه ترور.” یک متلاشی عراق و ایران احیا شد و تنها دو موج در آن گسترده اثرات.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن صحبت می کند از کاخ سفید در ژانویه. 8, 2020 در واشنگتن, d. C. (برنده McNamee/گتی ایماژ)

که اولین مسلمان بان در حال حاضر گسترش یافته است. متقاضیان پناهندگی از جنوب و مرکزی امریکا تبدیل شده است که در مرز ایالات متحده و مکزیک را متهم کرد که بدون اثبات بودن تروریست ها و اعضای باند. کودکان از هم جدا شده اند از پدر و مادر خود را در قفس قرار داده شده و در معرض شرایط سازمان های حقوق باید به عنوان “نفرت انگیز” و “غیر انسانی است.”

و تهمت امیدوار کننده است ، “ما باید امن است. کشور ما را به امن. شما ببینید چه خبر است در جهان او گفت:” در ژانویه. 22 در یک کنفرانس مطبوعاتی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس است. “بنابراین ما باید بسیار قوی ممنوعیت سفر و ما خواهید بود با اضافه کردن چند کشور به آن است.”

برای مقابله با ایران به او متوسل به رویارویی و خشونت, ترور یکی از آن منجر چهره های نظامی ژنرال قاسم سلیمانی در Jan. 3. او قرار است در ایالات متحده در یک جنگ جای پای ادعا نادرست است که او دارای پمپ US$2 تریلیون دلار را به خرید تجهیزات نظامی است که می تواند مورد استفاده برای آمار ایران. (واقعی شکل می گویند کارشناسان نظامی است US$420 میلیارد. و در جنگ با ایران که در آن نیروهای زمینی مورد نیاز خواهد بود وجود دارد هیچ تضمینی وجود ندارد امریکا خواهد برنده شدن آنها اضافه کنید.)

جدید sub-جنگ علیه ترور در حال حاضر نزدیک تر از آن شده است در حافظه زندگی. و ایالات متحده آماده است. سرانه هزینه های نظامی افزایش یافته است و 48 درصد از سپتامبر. 11, 2001. هر مرد ، زن و کودک در امریکا در حال حاضر صرف US$700 بیشتر در هر سال به صندوق نظامی است. پس از 18 سال از جنگ دائمی ایالات متحده نیز مماس با درجه نظامی سلاح. مغلوب ساختن پیشی جستن دستور داده است تا بیشتر از آن را برای تحویل به پلیس محلی نیروهای تبدیل آنها از درگیر اعضای یک جامعه را به آنچه که به نظر می رسد به طرز مشکوکی مانند یک پلیس دولت است.

امنیت و قوانین گذشت مدت کوتاهی پس از 9/11 اضافه حقوقی عضله کشنده سخت افزار بیشتر تضعیف انسجام اجتماعی و تبدیل کردن شماره گیری در ترس است. دموکراسی با توجه به اطلاعات اکونومیست واحد کمرنگ شده با ایالات متحده در رتبه بندی به عنوان یک “دموکراسی ناقص” در سه سال گذشته در حال اجرا است.

طنز این است که در پاسخ به حملات سپتامبر. 11, 2001 امریکا دست القاعده خود را برای اولین بار و مسلما قابل توجهی پیروزی. هنگامی که اسامه بن لادن اعزام چهار هواپیماهای مسافربری در یک ماموریت برای ضربه زدن به قلب آن دشمن را پایه قدرت او پس از یک استراتژی است که تا به حال شده است در ساخت برای سال. و نتایج—دومینو سقوط در حمایت از افراط گرایی—را بازی کرده اند بهتر از او تا حالا فکر کردین امکان پذیر است.

***

در دسامبر. 14 سال 1999 زمانی که احمد Ressam مجموعه ای از ونکوور به فرودگاه بین المللی لس آنجلس خود را اجاره کرایسلر سدان بسته بندی شده با مواد منفجره او در تنظیم و زمینه را برای تبدیل شدن به یک الگو برای تروریسم در قرن 21 است.

فقط بیش از یک سال قبل از آن در ماه فوریه سال 1998 بن لادن صادر کرده است دوم خود را بیان کند. برای اولین بار در سال 1996 اعلام کرده بود یک جنگ مقدس در ایالات متحده آمریکا; دوم گسترش یافته است که جنگ اعلام کرد که کشتن آمریکایی ها “فردی است که وظیفه هر مسلمان است که می توانید آن را در هر کشور که در آن ممکن است به آن را انجام دهد.”

Ressam یکی از اولین توجه به بن لادن تماس بگیرید و اگر نه برای یک مشتاق چشم گمرک در مرز آمریکا عبور در واشنگتن او به احتمال زیاد می توانست موفق شد.

زمانی که بن لادن اعلام جنگ امریکا جهادی در خاورمیانه بودند هنوز در تلاش برای پیدا کردن یک هدف پس از پیروزی بر شوروی در افغانستان. بحث بیش از آنچه به انجام بعدی خشمگین شده بود برای نزدیک به یک دهه با برخی از استدلال برای سرنگونی فاسد رژیم های عرب و دیگران به رهبری بن لادن ردی از موقعیت که در آن رژیم بودند بیش از حد به خوبی تامین شده توسط کشورهای غربی—در درجه اول آمریکا و بهترین استراتژی برای هدف قرار دادن کسانی که حامیان.

بن لادن و مبارزان بودند اغلب تمسخر افغانستان mujahedeen برای فاقد شجاعت خود و مبارزه با دلاوری. اما سال 1998 فتوا ثابت به یک سکته مغزی از نبوغ. در ماه القاعده به انجام حملات هماهنگ در سفارتخانه های امریکا در نایروبی و دارالسلام در قتل 224 از جمله 12 آمریکایی است. یک سال بعد دومین حمله هدفمند USS Cole یک ناوشکن موشک هدایت شونده سوختگیری در یمن هاربر کشته شدن 17 ملوان و مجروح شدن 39 نفر دیگر. جهادی در خاورمیانه و مشتاق رادیکال در سراسر جهان در زمان اطلاع و آب گرفتگی به القاعده را در اردوگاه.

Ressam طرح حمله به فرودگاه سقوط کرد در یک زنجیره ای از حملات طراحی شده برای “فریب ایالات متحده به افغانستان” لارنس رایت استدلال او در سال 2006 برنده جایزه پولیتزر کتاب بلندی برج. “معمول هدف از ترور” او ادامه داد: “به رسم یک حریف به سرکوب اشتباهات و بن لادن گرفتار امریکا در آسیب پذیر و تاسف لحظه ای در تاریخ آن است.”

در واقع امریکا نبود تنها آسیب پذیر یکی. 1990s بوده است دشوار دهه برای مسلمانان در سراسر جهان است. افراط گرایی هرگز بیش از یک حاشیه جنبش در تاریخ اسلام شد و در حال افزایش است. با پایان ضد شوروی جهاد در افغانستان در سال 1989 هزاران جهادی از سراسر جهان به سمت چپ بدون جنگ به مبارزه با. برخی از تلاش برای بازگشت به کشورهای خود اما رد شد توسط خود دولت که می ترسید خود را در افراط گرایی است. بسیاری مستقر در پاکستان در امتداد مرز افغانستان قرار دادن تعهد پاکستان برای مقابله با آنها.

زمانی که شورشیان کشمیر لگد کردن در هند در سال 1989 پاکستانی مشتاق دوباره مستقیم جهادی ماشین جنگی آنها به ارث برده بود شروع به استقرار سربازان از افغانستان را “جهاد” در کشمیر تبدیل آنچه تا به حال تا حد زیادی شده است یک جنبش مسالمت آمیز برای تعیین سرنوشت به تمام عیار جنگ مقدس.

در همین حال در اروپا یکی دیگر از تهدید بود و تکان دهنده به عنوان فاشیستی و سفید supremacist حرکات یک فرصت دیدم. آنها قرض گرفته شده به شدت از چپ با ابراز تاسف بیش از طبقه کارگر و رنج و reframed روایت از مشکلات اقتصادی به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر از مهاجرت دسته جمعی و فرسایش از “اروپا” فرهنگ است.

زمانی که القاعده زده در نیویورک و واشنگتن رخ داد در زمانی که جهان یک tinderbox. آن را سخت بدانید که آیا بن لادن آگاه بود فقط: چگونه زمان خود بود اما مقیاس حملات و دراماتیک تصاویر مخابره زنده در سراسر جهان موجب یک سری از وقایع است که به القاعده را در نظر دارد. آن را بدست آورد و هرج و مرج بودند و آنها آن را کردم.

***

ارتش ایالات متحده 11th مهندسین حرکت به موقعیت مارس 18, 2003 جلوتر از امکان حمله نظامی در نزدیکی کویت-مرز عراق. (اسکات نلسون/گتی ایماژ)

در سپتامبر. 20 سال 2001 جورج دبلیو بوش رئیس جمهور راه می رفت به خانه بسته بندی شده مجلسی در واشنگتن به تحویل اولین اساسی سخنرانی پس از حملات 11 سپتامبر در کنگره. تنها هشت ماه به دوره اول او وارد شدند به دو حزبی تشویق و waded تا حدودی dazedly از طریق جمعیت استقبال با شرکت handshakes و شدید شانه grabs.

بوش اختصاص داده شده بسیاری از کلمات به اعمال شجاعت و انعطاف پذیری آمریکایی نشان داده است و به وحدت و امریکا و متحدان به حال نشان داده است. اما پس از آن او گذاشته چگونه آمریکا واکنش نشان خواهد داد. حملات او اعلام شد یک عمل جنگ بر خلاف جنگ امریکا تجربه کرده بودند در آن مسلما جنگ زده تاریخچه. “ما در جنگ علیه تروریسم آغاز می شود با القاعده” او گفت:, “اما آن را می کند پایان ندارد وجود دارد. آن را به پایان خواهد رسید تا هر گروه تروریستی از رسیدن به جهانی یافت شده است متوقف شده و شکست خورده است.”

بوش مراقب بود که به اشاره است که جنگ با ترور بود نه یک جنگ در اسلام. اما در هفته ها و ماه است که به دنبال آن به طور فزاینده ای نگاه کرد که اگر آن بود.

در طول سخنرانی خود اعلام کرد استقرار دفتر امنیت; یک ماه بعد کنگره آمریکا تصویب اتحاد و تقویت آمریکا با ارائه ابزارهای مناسب مورد نیاز برای رهگیری و مانع تروریسم از سال 2001 بهتر شناخته شده توسط آن مخفف the USA PATRIOT Act. استفاده از توده نظارت توسط آژانس امنیت ملی ساخته شده ممکن است با عمل و علنا افشا شده توسط ادوارد اسنودن در سال 2013 نشان داد درجه که پادمان به معنای شامل فعالیت های سازمان های اطلاعاتی را تضعیف کرده و نه تنها در آمریکا بلکه در کانادا و دیگر کشورهای غربی.

از “سرکوب اشتباهات” رایت بود برجسته در سال 2006 شد و هفت سال بعد گسترده تر از او می تواند تصور است. و در دیگر نقاط جهان در مورد آنها به بدتر.

چین در تلاش برای tamp پایین در واکنش خشونت آمیز به سیاست های سرکوبگرانه در برابر آن مسلمان Uighurs آغوش جنگ علیه ترور با نوع شور و شوق است که تنها یک پارانوئید رژیم استبدادی می تواند جمع اوری. حدود یک میلیون Uighurs اکثر قومیت در چین شمال غربی سین کیانگ استان در حال حاضر قفل شده است تا در آنچه در چین تماس داوطلبانه re-مراکز آموزش. ده ها هزار نفر را مجبور به فرار به ترکیه, جایی که آنها تعیین کرده اند تا عملا تبعید “شرق ترکستان” نام Uighurs استفاده برای میهن تاریخی خود.

“این اویغوری ‘مشکل’ اطراف برای چند دهه بوده می گوید:” عبدالحفیظ Makhdum یک عضو از شرق ترکستان نظر شورای گروه اویغوری علمای دینی اجرا می شود که یک شبکه ای از مدارس در ترکیه است. “Uighurs شده اند تحت ستم در چین از قبل از انقلاب فرهنگی. جوانان ما هرگز رادیکال شد. اما پس از 11 سپتامبر بوده است متفاوت است. رژیم چین شروع به سرکوب سخت تر است. و از آنجایی که شی جینپینگ رئیس جمهور شد, آن را بدتر.”

ادامه مطلب: چین بی توجهی به قانون حملات بیش از حد نزدیک به خانه

این جنبش ترکستان شرقی با یک القاعده تراز گروه باقی می ماند فعال در جنگ سوریه. Makhdum و شورای مواجه شده + تصاویر استخدام در تلاش برای متقاعد کردن آنها را به دست خود را بیش از مردان و پسران برای جهاد. “ما افراد جوان مستعد” Makhdum می گوید. “شی جین پینگ هدف این است که برای از بین بردن اویغوری هویت. هر کسی که ناپدید شده به این اردوگاه ها. القاعده و داعش وعده انتقام پس از دوره آنها وسوسه می شوند.”

یازدهم تنها فاحش ترین مثال از یک رهبر اقتدارگرا که با حروف بزرگ در جنگ با ترور به منظور ترویج سیاست های ملی. نارندرا مودی در هند که قبل از 11 سپتامبر شده بود یک راست هندو فعال با هیچ حاکم بر تجربه سوار بر موج ضد اسلامی احساسات است که از کشمیر شورش برای تبدیل شدن به نخست وزیر. در اروپا و راست گرایان نیز ضامندار بر ضد اسلام حرکت خود را بلند tantalizingly به نوع پشتیبانی از آنها لذت می برد در روزهای اوج فاشیسم قبل از جنگ جهانی دوم است.

رودریگو Duterte در فیلیپین, محمد بن سلمان در عربستان سعودی, مصر وخیم در مصر و Jair Bolsonaro در برزیل—ایالات متحده آمریکا متحدان—خود را مدیون سیاسی و اقبال در یک راه یا دیگری به جنگ با ترور است.

***

صحنه های تحت Paso Del Norte, پل, که در آن یک مهاجر موقت کمپ راه اندازی شد توسط ما شاگرد شبانه روزی گشت زنی در پارکینگ, El Paso, تگزاس, مارس 29 2019. (عکس توسط برت Gundlock)

مدافعان استراتژی آمریکا نقطه به القاعده ناتوانی اعتصاب دوباره در ایالات متحده میهن. همه چیز را که اتفاق افتاده در آمریکا پس از 11 سپتامبر—جنگ در عملیات ضد تروریستی (هر دو داخلی و بین المللی), تولد سازمان های امنیتی مانند امنیت داخلی و یخ نگه داشته اند امریکا امن آنها می گویند.

از دیدگاه امنیتی اعداد دروغ نمیگویند. تعداد اسلامی-رهبری حوادث تروریستی در خاک آمریکا را به طور چشمگیری کاهش یافته پس از 2015 در بخش های بزرگ به دلیل نزدیک آمریکا 3 تریلیون دلار آمریکا صرف در مبارزه با تروریسم تلاش از 9/11 تا 2017.

“محدود تهدید برای ایالات متحده است و در نتیجه این سرمایه گذاری عظیم این کشور ساخته شده است در تقویت آن دفاع در برابر تروریسم در post-9/11 دوران” نویسندگان سپتامبر 2019 گزارش با تروریسم در آمریکا منتشر شده توسط آمریکا در اتاق فکر به این نتیجه رسیدند.

القاعده می بیند پیروزی بسیار متفاوت است. از دیدگاه بسیاری از آنچه که آمریکا انجام داده است برای اطمینان از امنیت خود نقش به طور مستقیم به آن برنامه های بلند مدت. تنظیم جدید ادارات مانند امنیت داخلی افزایش توده نظارت و پشتیبانی از محلی نیروهای پلیس با درجه نظامی سلاح—این همه سیگنال های یک فروپاشی در قلب دموکراسی آمریکایی: یک پوسیدگی اگر نه در حال حرکت تنظیم توسط حملات 11 سپتامبر پس از آن حداقل شتاب توسط آنها.

نیکولاس جانستون و Srinjoy بوز استدلال می کنند در Jan. 22 مقاله پژوهشی منتشر شده در مجله جهانی سیاست است که راه بهتری برای اندازه گیری است که برنده و یا از دست دادن جنگ این است که نگاهی به نهادهای دموکراتیک شده اند تحت تاثیر آن است. از این دیدگاه القاعده موفق شده است در اهداف آن است. “تروریسم نمی تواند ایجاد خود مشروعیت” که نوشتن “آن را به دنبال تضعیف می کند که دولت با تشویق آن به ارتکاب آن را افراط در مصر است.”

در جهات دیگر القاعده است که به وضوح از دست دادن: مسلمانان در سراسر جهان به عنوان مثال در حال هجوم آوردند به علت; آنها به جای رد آن مرتبه. به القاعده رهبری بوده و حساس به این تغییر تاکتیک های آن در سال 2013 به سعی کنید برای به حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان و حتی اعتراف به اشتباهات زمانی که مردم بی گناه کشته شده اند. در واقع فاصله خود را از داعش بود و بخشی از آن تغییر علامت تجاری استراتژی است.

از آرشیو: القاعده در حال افزایش

القاعده البته به احتمال زیاد هرگز موفق به آن هدف نهایی از راه اندازی یک خلافت جهانی. اما این واقعا نقطه. آسیب آن را به خود ما و جوامع در این روند چه خواهد شد که بیشترین تاثیر عمیقی برای آینده است. که واقعیت این است سپیده در برخی از مقامات ارشد سابق در ایالات متحده آمریکا

در دسامبر مصاحبه با غلاف نجات جهان پادکست جف اگرز سابق نیروی دریایی ایالات متحده مهر و موم و شورای امنیت ملی را به مدیر ارشد برای افغانستان و پاکستان در طول دولت اوباما به دنبال بازگشت به همه چیز ایالات متحده انجام داده است و پس از 9/11 پرسید: “به چه معنی است به نفع خود ؟ در فرهنگ آمریکایی و مضاعف بنابراین در نظامی آمریکا در فرهنگ ما بسیار عمل گرا. ما تمایل به تعریف موفقیت به عنوان دستیابی به اهداف ما. اما یک راه وجود دارد از تفکر نظامی به خصوص که موفقیت نیز می توان با انکار خود را دشمن اهداف خود را. در این مورد ما احتمالا میرم خیلی بهتر است اگر ما تا به حال فقط گاهی به یاد خودمان که معکوس فرمول است که می گویند: اگر القاعده هدف در اینجا این است که به شکست ایالات متحده نظامی چون واضح است که هرگز اتفاق می افتد. اگر القاعده را هدف این است که به کشیدن ما به یک طولانی مجموعه ای از جنگ در خاورمیانه خواهد شد که ما خونریزی از لحاظ اقتصادی? اگر شما تلنگر در اطراف آن از این نقطه نظر خود تعصب است که نمی تواند نسبت به تشدید خود تعصب است که در واقع رفتن به سمت de-تشدید انکار القاعده آنچه در آن است که آنها در حال تلاش برای انجام.”

اما در حال حاضر آن را خیلی دیر شده است ؟ د-تنش نیست و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن واژگان. و چه کسی می توانست پیش بینی یک رئیس جمهور آمریکا که پس gleefully کار به اژدر هر گونه تلاش در دیپلماسی با دشمنان و متحدان به طور یکسان که فن شعله های آتش جنگ با ایران است ؟

القاعده را هدف نهایی این است که به مسلمانان احساس جدا شده و مورد حمله قرار گرفت. آن را می خواهد به جرقه یک جنگ بین ایالات متحده و ایران و مجموعه صحنه را برای گسترده تر جهانی در تضاد است. و آن است که در حال حاضر نزدیک به “ماموریت انجام شد” از آمریکا تا کنون بوده است.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در مارس سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “تروریست ها به دست آورد.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

بیشتر توسط عدنان رضا خان:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>