ناپایداری زندگی مدرن و چگونه COVID-19 ممکن است در معرض ترک خوردگی در جامعه ما

مدت کوتاهی قبل از تولد 40 خود را در سال 2016 می نویسد تارا هنلی در تکیه کردن: مراقبه در جنون از زندگی مدرن او تجربه “روزی که من را شکست.” تنها چند ماه قبل از هنلی—غرق استرس بیش از حد کار و تنهایی و یک عمر از مسائل مربوط به سلامت—تا به حال رها شکوفایی روزنامه نگاری حرفه ای در تورنتو به بازگشت به سواحل غرب از دوران کودکی خود را. اما او تا به حال هیچ آرامش در ونکوور شهر مخاطره آمیز کار و فرصت های شدید اقتصادی و مسکن نابرابری. که زندگی در حال تغییر مارس روز موجب ویرانی شدید درد قفسه سینه است که آغاز کرده بود به زودی پس از بازگشت او به بریتیش کلمبیا, هنلی می دانستم که او تا به حال به مرحله دور از حرفه او را دوست داشت.

این شروع از بیش از سه سال از خواندن سفر زمانی که ممکن است و بالاتر از همه صحبت کردن با دیگران بیگانه با جامعه مدرن است. آنها عبارت بودند از دوستان و غریبه ها تصادفی به اسکاتلند رپ دارن McGarvey شاکا سنگور—که بعد از اینکه محکوم به قتل به عنوان یک نوجوان بعد شد MIT همکار و برجسته مدافع آمریکایی, زندان, اصلاحات—و مارک بویل ایرلند معروف “moneyless مرد” است که زندگی را برای بیش از یک دهه بدون که (ظاهرا) ضرورت اساسی. هنلی رشد بیشتر و بیشتر متقاعد شده است که داستان خود را از استرس های مالی ناامنی و بیماری مجموعه ای در برابر پس زمینه از افزایش نابرابری بود نه داستان او به تنهایی اما در وسیع ترین مفهوم “ما” داستان روایت قوس جامعه معاصر: “این فقط اتفاق می افتد اینها همه مربوط است.” بخشی از خاطرات بخش اکتشاف جایگزین هایی برای زندگی مدرن و جستجو برای تداوم “قبیله” از هنلی خود تکیه کردنآن عنوان یک آنتی تز به تکیه درSheryl Sandberg را جشن 2013, پرفروش, در مورد چگونه زنان می توانند شکوفا در دنیای کسب و کار فعلی—نمی توانست وارد تر به موقع حاضر به عنوان یک بیماری همه گیر برجسته شکنندگی اقتصاد جهانی است.

س: آیا روند نوشتن تکیه کردن کار در همان راه به عنوان خود-توصیف “قهرمان دو سرعت” زندگی همیشه—یک چرخه از آدرنالین سراسیمه و سقوط ؟ و یا شما را به اتخاذ یک شرکت آشنا عبارت مسطح منحنی است ؟

یک: این کتاب در زمان در زندگی خود را به دلیل خیلی از این خیلی غیر منتظره است. من هرگز تصور نمی کرد که من می تواند از دست داده و در روستایی ایرلند به دنبال یک “moneyless مرد” و یا نشستن در L. A. با سنگور. به عنوان یک پروژه بسیار خوب بود به من در همه سطوح. Healthwise آن واقعا خوب بود سرعت به کار در بیش از سه و نیم سال آن را در زمان و آن را به عنوان معلوم شد خوب برای من روزنامه نگاری حرفه ای است. اما آن فوق العاده ای برای من در نظر اتصال انسان در راه آن منتقل دیدگاه من در آنچه انسان نیاز است.

Tara Henley (Rebecca Blissett)

نوشتن تکیه کردن, هنلی می گوید: در زمان او مکان او هرگز تصور و تغییر دیدگاه او در مورد آنچه انسان نیاز (ربکا Blissett)

س: داستان که آیا شما فکر می کنید شما گفتن شما یا ما ؟

یک: من با استفاده از تجربه خود من به خاطر آن بود که ساده ترین لنز برای من به دنبال از طریق. اما امید من این است که این کتاب بیشتر در مورد همه از ما چگونه ناپایدار جهان مدرن است که برای بسیاری از. من فکر می کنم لحظه ای که ما در آن هستیم با COVID-19 نشان می دهد همان ترک در جامعه ما است که من در تلاش بود به سند همه آنها در حال آمدن به سطح در چنین نمایشی راه در این لحظه. بنابراین من واقعا امیدوارم که این کتاب در مورد ما و در مورد من نیست.

س: در ونکوور محل شما یافت زشت و ناپسند با آن استارک فاصله بین یک درصد و بقیه شما احساس خام و بیدفاع. آیا شما یک مقدار زیادی از خود منزوی, خواب, خواندن, راه می رفت در طبیعت است. آن را به عنوان معلوم بود که همه گیر دبستان بود نه ؟ چگونه COVID-19 جا به داستان خود را از نظر دولتی و اجتماعی پاسخ—آنچه در آن می گوید: در مورد جامعه مدرن?

یک: من فکر می کنم coronavirus قرار دادن به تمرکز شدید آسیب پذیری در راه است که جامعه مدرن سازماندهی شده است. مخاطره آمیز کار واقعا یک مشکل بزرگ یک زن و شوهر از سال پیش—در حال حاضر آن را کاملا فشار دادن مشکل است. بنابراین من فکر می کنم که COVID-19 است که به ما نشان میدهد چگونه ناپایدار و چقدر احمقانه راه است که ما در زندگی واقع است. امید من این است که این بحران منجر به تغییرات جدی در این جبهه. از نظر خود-جدا من آموخته زیادی از آن. که از سواحل غرب نوع هیپی دوران کودکی در من غرق در کمک به خود تا کنون که بدون دانستن آن. بنابراین پاسخ من به خود من بحران بود به سعی کنید برای پیدا کردن پاسخ در به قدرت از طریق در راه اقتصاد ما و جامعه می آموزد. آنچه که من آموخته به کارگیری تمام کسانی که استراتژی بود که مرتب کردن بر اساس از “راه حل” نیست حتی خراش سطح.

دفعات بازدید: این نمودار نشان می دهد که چگونه مبارزه ما برای صاف منحنی’ در جریان است

Q: چگونه ؟

یک: منظور من این نیست خراش سطح از اضطراب و ناامیدی است. آن چیزی را نه به کاهش عظیم ساختاری نیروهای اجتماعی که من کشف شده در این کتاب است. آن را حتی نمی هر چیزی در حال حاضر. موارد وجود دارد از مهلت اما هیچ آرامش واقعی برای من به هیچ وجه قابل. زمانی که من فکر می کنم در مورد مردم خود جدا در حال حاضر چیزی که به من کمک کنید از طریق این بحران از نظر نوع استقامت آن است که نیاز به از ما در رسانه این است که به فکر می کنم در مورد بحران از جمعی جمعی نظر به کراوات تمام اعمال من به ایده خوب بیشتر. ما همه در این با هم و فکر کردن در مورد آن را در آن شرایط و بازیگری از آن محل چیزی است که به من داده است بزرگترین امدادی در زندگی من است.

Q: هنگامی که شما تصمیم به پیوند بین ما گیج کننده و عجولانه زندگی و نابرابری درآمد بود ، چه لینک ؟

یک: من فکر کردم در مورد وضعیت من به عنوان نوعی از خصوصی من چیزی برای یک مدت طولانی, اما آن را به عنوان رشد و ضرب, من متوجه شدم دیگر مردم برخورد شد با همان چیزی دقیق. موضوع; آن را همیشه به نظر می رسد به بازگشت به نابرابری درآمد. در اتاق خبر در بسیاری از داستان های اساسی مسئله نابرابری درآمد. زمانی که جوامع باید یک شکاف بزرگ بین غنی و فقیر که کانادا می کند و اذعان بسیاری از آن اثرات کاملا هر اجتماعی اندازه گیری: سلامت روان; سلامت جسمی برای همه حتی بسیار ثروتمند; مرگ و میر نوزادان; سواد; خشونت خانگی; قتل نرخ. اثرات آن همه چیز است. بنابراین من شروع به درک که کار زیاد و اضطراب بودند که این دو موضوع من در برخورد با, به ترتيب مربوط به هر چیز دیگری در جامعه و به ترتيب مربوط به این موضوع بلندی در پس زمینه.

س: شما همچنین نوشتن که آگاهی حل شد “رمز و راز از من شکننده سلامت است.”

یک: آن را کاملا. درست است که من حساس جسمی و من اصلا بزرگ, استقامت, اما مردم من می دانستم که دارای بدنی بزرگ شروع شد به مشکلات بهداشت و درمان بیش از حد. در پایان کتاب داشتن نگاه تمام اطلاعات من آموخته است که افرادی مثل من که حساس تر هستند از لحاظ جسمی به هر دلیل در حال قناری در معدن زغال سنگ در اینجا—که این زندگی ما زندگی می کنند که در نهایت غیر قابل تحمل برای همه.

س: تکیه کردن به ارمغان می آورد به ذهن برخی نکات از زندگی مدرن است که ممکن است واضح به بسیاری از—حداقل نه قبل از پاسخ همه گیر آورده و آنها را به خط مقدم. یکی این است که چگونه توجه به ساعت کاری ما و اغلب تنگ و فضاهای زندگی و بارها و رستوران ها بسیار مهم هستند به زندگی اجتماعی مردم که نمی در غیر این صورت باید فضاهای به هم. در حال حاضر کسانی که در فضاهای بسته بودن.

A: بله دقیقا. این همان چیزی که من فکر کردم در مورد زمانی که من به بازنشستگی زود هنگام حرکت. من فکر کردم آنها تا به حال برخی از ایده های فوق العاده, اما یک چیزی که من واقعا مخالف این ایده بود که ما باید برش رستوران صرف به طور کامل. که نه تنها غیر عملی در این راه به شما می گویند, اما در برخی از راه های نامهربان اگر شما نگاهی به جمعیت. در ایالات متحده آمریکا با جمعیت حدود 50 درصد واحد در حال حاضر. که بی سابقه ای در تاریخ بشر اما کانادا به مراتب پشت سر نیست. ما همه این افرادی که مجرد هستند که به تنهایی زندگی می کنند بیشتر در آپارتمانهای که در حال کار فوق العاده ساعت های طولانی در شغل خود و کسانی که متصل به دیگر افرادی که در زندگی دقیقا به همان شیوه. و همه چیز حول رستوران ها و کافه ها. به انتخاب کردن از این است که به انتخاب کردن از زندگی اجتماعی است. در حال حاضر که آنها در حال بسته شدن به دلیل ویروس آن را واقعا دشوار است برای دیدن چگونه مردم در حال رفتن به دریافت کنید که ارتباط انسانی است که خیلی حیاتی است و نمی تواند جایگزین آنلاین. من در مصاحبه های یک روانشناس, روز دیگر در مورد COVID اضطراب و یکی از چیزهایی که او پیشنهاد کرد که ما باید عمیق مکالمات. اگر ما نمی توانیم آنها را چهره به چهره اگر ما نمی توانیم این نوع از راحتی از انسان چهره به چهره و تماس با لمس فیزیکی بیشتر حفظ چیزی که ما می توانید انجام دهید این است که آنها را بر روی تلفن. دوباره همه گیر است تا چگونه زندگی ما می روند به هر حال.

س: شما درخواست چه روستایی ویتنامی دکتر گفت روزنامه نگار انگلیسی یوهان هاری زمانی که او مبتلا به خشونت مسمومیت غذایی—که حالت تهوع یک پیام است که به ما می گوید چیزی عمیق تر اشتباه است—به اضطراب خود را. آن دروغ ریشه در گذشته خود از جمله جلسه با سرطان در اوایل 20s. فکر کردن در مورد آن, شما متوجه آن آمد از احساس به عنوان اگر شما نمی باید قبیله خود را. چه شما چیست ؟

یک: شده اند وجود دارد یک زن و شوهر از لحظات بحرانی در زندگی من است. این سرطان بسیار مشکل بود و در هفته های بعد از من از بیمارستان و همه زندگی دوستان و خانواده رفت و برگشت به حالت عادی. که عمیقا تنها disorienting زمان. و من قطعا احساس کردم که زمان—حتی اگر من تا به حال تعداد زیادی از پشتیبانی مناسب پس از تشخیص و درمان—مرتب سازی بر اساس از یک شکست قبیله در اطراف من. لحظه دیگر این بود که پدر من سمت چپ خانواده ما وقتی که من یک کودک بود. که همچنین مانند یک شکست احساس از قبیله. آنها شکست در ارتباط با افراد دیگر—در بخشی از این کتاب بود و من درک که شکست قبیله تنها می تواند شفا با رفتن به قبیله. آن چیزی که خود کمک به ما می گوید می توان طبقه بندی شده اند از درون با پیدا کردن صلح ما در داخل است. این مسائل به کار بیرون در ارتباط با افراد دیگر. من نیاز به پیدا کردن یک قبیله و یاد بگیرند به اعتماد دوباره و به گسترش است که به تمام زمینه های زندگی من است. این واقعا بزرگترین چیزی که در این کتاب و در زندگی من تا به امروز است.

جزئیات: در طول coronavirus دانشگاهیان را در بر داشت خود را در یک بحران کار خود را

س: به نظر می رسید که یک تفاوت واقعی بین شما و Sebastian Junger که 2016 کتاب قبیله: در بازگشت به خانه و متعلق استدلال ریشه PTSD در نظامی دامپزشکان دراز در انتقال از واحد انسجام به آنومی معاصر زندگی غیر نظامی. او به شما گفت که اگر شما به دنبال یک قبیله شما در حال رفتن به پیدا کردن آن است که به معنی نادیده گرفتن یکی در حال حاضر در حال حاضر.

یک: من آمد و با او به توافق برسند بسیار زیاد است. من متوجه شدم که در پایان که تلاش من برای ساخت یک قبیله بودند و فقط تلاش برای کشف قبیله در اطراف من. دوچرخه سواری گروه بود که خیلی برای من مهم است به عنوان مثال بود و تمام افرادی که در سراسر زندگی من در ونکوور— بیشتر از همه در همسایگی من—که من فقط نمی داشت اگر من تا به حال تبدیل شدن به یک سازمان برای این گروه است. مدرسه که من داوطلب به صورت بسیار نزدیک به خانه من— دوباره بخشی از جامعه است. من فقط تا به حال دسترسی به آن است. و رفتن به اتاق خبر—که کاملا قبیله من. اما برای دسترسی به آن من تا به حال خودم را من تا به حال برای رفتن به عقب. من فکر می کنم که چه Junger به معنای زمانی که او گفت: قبیله است که همه در اطراف شما. چه چیز دیگری او گفته است که نمی توان آن را منحصر به فرد کرده است اما شامل همه بلافاصله در اطراف. ایده بسیار قدرتمند نیز هست. اگر ما فقط به دنبال مردم ما با توافق و یا باید تن مشترک با و یا که در همان زمینه اقتصادی به عنوان ما آن را واقعا نمی خواهید به آن را انجام دهد. آنچه ما نیاز داریم یک آینده با هم از همه احساس همه ما از بودن در آن با هم.

Ireland’s ‘Moneyless Man’ set out in 2008 on a cash-free 14,000-km trek to Gandhi’s birthplace, but had to turn back after a month (Matt Cardy/Getty Images)

ایرلند ‘Moneyless مرد در سال 2008 در یک نقدی-رایگان 14,000 کیلومتر بازحمت حرکت کردن به گاندی زادگاه اما تا به حال به نوبه خود پس از یک ماه (مت Cardy/گتی ایماژ)

س: حتی moneyless مارک بویل که یک آیکون از تکیه کردن—در واقع از پریدن از مدرنیته کشتی (شما حتی نمی تواند او را پیدا کنید در ابتدا)—به شما گفت: “من نیاز به یک قبیله.” شما تصمیم به راه حل به مرض هاری از زمان ما به مراتب بیشتر جمعی از فرد است. آیا بیل را به نوبه خود اشتباه است و تنها راه رفتن به جنگل ؟

یک: من هنوز هم فکر می کنم به عنوان مثال او فوق العاده قدرتمند است. ما باید نمونه های مختلف به ما نشان می دهد بسیاری از راه های دیگر به زندگی می کنند. من به احترام بزرگ برای او به عنوان یک نویسنده و متفکر. و من فکر می کنم آنچه که او انجام شده است فوق العاده جالب است. بویل آن ممکن است بستگی دارد که شما او مراجعه کنید. او ساخته شده است این خوابگاه در محل خود وجود دارد یک تن از مردم وجود دارد و سپس او به یک قبیله. اما ما فقط او را گرفتار در یک لحظه زمانی که هیچ کس در آنجا بود و او فقط شکسته با دوست دختر خود را و او را. اما درست است برای من آن لحظه ای که من متوجه شدم که من قصد دارم به رفتن به جنگل. من مانند رژ لب, من می خواهم در حال اجرا آب و WiFi. در سطح بنیادی, من ساخته شده برای زندگی به تنهایی در جنگل. بسیاری از ما نیست.

س: انسان در واقع یک مخلوط دو دست بسیاری است. از یک طرف ما صرف مقدار زیادی از تاریخ مدرن تلاش برای آزاد کردن خودمان از همسایه اجرا هنجارها و فشار خانواده. که یکی از دلایل بسیاری از مردم در آن آپارتمانهای کوچک شخصی استقلال تقریبا بالاترین ارزش ما. از سوی دیگر ما نمی خواهیم ما هویت جمعی و کمک کند. شما reveled در برادر خود خانواده هرج و مرج حداقل تا حدودی به دلیل آن بود که مال شما نیست. بسیاری از مردم فرار کرده اند این نوع از وضعیت است. آن را مانند صحبت کردن در مورد هم از حمله رعد اسا است که قطعا در یک قیمت آمد.

یک: آره. فاجعه مدل که واقعا این مدل ما در حال حاضر درست نمی گم ؟ در طول حمله رعد اسا من مطمئن هستم که آن را راحت به خواب شانه به شانه در پناهگاه. علاوه بر جنگ خود باید شده اند وجود دارد سیاست پایین وجود درام و تمام انواع چیزهای اتفاق می افتد. اما زمانی که فشار می آید به پرتاب شما نمی خواهید به می دانم که مردم در اطراف شما به شما پناه و خوراک شما و دفاع از شما. من فکر می کنم که نیاز به جایگزین نیاز به خودشکوفایی و استقلال و تمام مسائل این دوره در تاریخ حفر شده به ما. من می خواهم به می دانم که اگر من نمی توانم ترک خانه من برای دو هفته است که کسی در حال رفتن به من کمک دریافت مواد غذایی است.

س: شما در بالا بردن نقطه واقعا خوب وجود دارد. انسان ها خیلی خوب هستند و در یک بحران بنابراین نوع دوستانه و شجاع مانند کسانی که به کشیدن اجساد از اتومبیل های خود را در حالی که شعله های آتش لیسیدن اطراف آنها را. اما در یک حرکت آهسته فاجعه بسیار است. تغییرات آب و هوایی البته یکی بزرگ است در حال حاضر به پایین جاده به اندازه کافی به طور گسترده ای نادیده گرفته شده است. است که این بیماری همه گیر چیزی با صدا غذا خوردن در وسط ؟ احساس فاجعه اما کمی چشم از آن حداقل در اینجا نیست. هفته فاصله و انزوا برای جلوگیری از بدتر ممکن است سخت به حفظ.

یک: و چگونه ما با هم می آیند زمانی که ما از لحاظ جسمی نمی تواند رسیدن و لمس هر یک از دیگر ؟ هنگامی که اعمال ساده مانند شما می دانید پخت و پز برای کسی که با یک تهدید. ما چگونه گذشته است ؟

Q: بنابراین مرکزیت قبیله در انسان شادی: در یک نقطه شما به نظر می رسید به احساس خود بزرگترین هدیه ای بود که راه آن را تایید اعضای آن است.

یک: به عنوان افراد و نه در هر راه جداگانه از کل بله. مرکزیت قبیله واقعا برای انجام با آن احساس جمعی هدف—نه فقط راحتی از دانستن است که ما را پس از نگاه اما توانایی های باور نکردنی را ارائه می کند که برای دیگران; که بخشی از آن متقابل است. ما از دست داده ام خیلی از آن مراقبت جمعی ما کمک به خود فرهنگ است. من فکر می کنم ما از دست داده ایم ایده متقابل و ضرورت ارتباط انسانی ، ما مقدار زیادی از دست داده. من نمی دانم که چگونه COVID خواهد رفت, اما من تعجب می کنم اگر آن را مقداری از آن را به عقب.

س: یکی از جنبه های مدرنیته است که خارج از غرفه در تکیه کردن است هنگامی که شما نوشتن که “خانه” بسیار است از یک مفهوم برای افراد جوان در جهان غرب که همیشه در حال حرکت در حال حرکت آپارتمان شغل در حال حرکت در حال حرکت شهرستانها.

یک: من به دوستان در سراسر جهان است. بسیاری از مردم من در مورد مراقبت و بحث به جاهای دیگر و بسیاری از ما که عجیب و غریب, نوع سورئال احساس بودن از یک مکان زندگی می کنند اما در جایی دیگر. پیکو Iyer, مذاکرات در مورد آن در جهانی روح. وجود دارد بسیاری از مردم در این سیاره در حال حاضر که مربوط به دیگر wanderers از آنها به کسانی که آنها بزرگ شده در اطراف و یا به کسانی که در آنها زندگی می کنند نزدیک به در هر لحظه خاص است. این می تواند به نظر می رسد بسیار ممتاز—است—اما اغلب وجود دارد یک ضرورت وجود دارد که من فکر نمی کنم صحبت می شود به اندازه کافی. بسیاری از ما باید به حرکت می کند. با این حال خیالی که نوع rootless زندگی می تواند ما به دنبال شغل و معیشت.

س: دیگر نویسندگان را تحت عنوان کتاب تکیه کردنبه عنوان بسیاری به سرمایه گذاری در شریل سندبرگ پرفروشترین ناب در عنوان به هر دلیل دیگر اما مقابله با شما در کتاب خود به طور مستقیم.

یک: این کتاب به من خیلی عصبانی اگر چه من آن را در زمان زمان طولانی برای واقعا درک چرا. من فکر می کنم که در پایان آنچه او واقعا انجام شد دوباره مصرف که خود به کمک فردی مرتب از لنز جدا یک چیز—نه بلند پروازانه به اندازه کافی و یا نه در نظر گرفتن یک صندلی در پشت میز هل دادن به کار به اندازه کافی. که زمانی به عنوان بسیاری اشاره کرده اند ما در حال حاضر بسیار مناسب و راه حل های. اگر شما می خواهید برای توانمند سازی زنان به آنها حصیر را ترک کنند. این گزینه های سیاست در محل در حال حاضر. آنها فقط گران است بنابراین مردم نمی خواهید به پرداخت هزینه برای آنها. از آن می آید و دوباره به اقتصاد و قرار دادن افراد در شرایط سخت و وضعیت استثماری و سپس به آنها مسئولیت برای تغییر عظیم ساختاری شرایط با برخی از مرتب کردن بر اساس از شخصی راه حل است. این درست نیست. این منصفانه نیست. این مفید نیست. آن را نه تولیدی. و آن را به کار نمی رود. این یک انحراف از مسائل کلیدی در قلب این همه از نوع نگاه ما در سراسر فرهنگ ما است.

س: من می دانم که شما نمی تواند اعلام کند که همه چیز در حال حاضر خوب است از آنچه شما به دنبال این است که عمده تغییرات اجتماعی اما شخصا صحبت شما احساس بهتر و تفکر همه چیز در حال حرکت رو به جلو ؟

یک: من احساس می کنم شدیدا بسیار بهتر است. آنچه به من کمک کرد بیشتر است فقط تغییر در چشم انداز که منجر به تصمیم گیری. من دوباره به تورنتو و برگشت به اتاق خبر. زندگی من در حال حاضر در یک خانواده از دوستان وجود دارد سگ است. هنگامی که ما درک می کنیم ما در حال برخورد با ساختاری چیز در آن طول می کشد برخی از بار از فردی است. من نمی اتلاف وقت و انرژی در راه حل های که فقط کار نمی کند. و به عنوان یک روزنامه نگار من احساس آژانس بسیار مهم است. در حال حاضر احساس می کنم مثل من آژانس که من در کمک به جامعه در هر روز است. که هیچ چیز کوچک. در طول زمان بحران در خط مقدم کارگران—امروز امثال پرستاران و فروشگاه مواد غذایی کارمندان—در حال کار سخت تر در ساعت ساعت دیگر. اما استرس خود را کاهش, چرا که آنها می دانند که آنها در حال کمک در واقعا راه های بتن. من احساس می کنم که جهان نیاز به روزنامه نگاران در حال حاضر به خصوص با COVID که به آن داستان است. که واقعا کاهش مقدار زیادی از استرس.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مه سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “تکیه کردن.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

اطلاعات بیشتر در مورد کتاب:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de