آن را احساس نمی کند مثل یک مدرسه قدیمی, hard-core اعتراض. در مرکز تقاطع Cambie خیابان و غرب برادوی صد و یا مردم را جمع آوری کرده اند در یک نرم افزار بی ستاره ونکوور شب. وجود دارد یک آتش آمیزش و صدای طبل طنين انداز از طریق مدیران-جاده ها. یک خیمه بزرگ ساخته شده است پوشش آید تپه شمع, پتو, Tim Hortons, قهوه, بسته, جعبه پیتزا. مردم چت و به اشتراک گذاری مواد غذایی, نشستن روی تکه مقوا و یا تاشو, صندلی آورده از خانه بدن خود را در حال حرکت به ضرب و شتم.

اگر نیست آن را برای محل—یکی از شلوغ ترین تقاطع در سمت غرب به شهرستان و چراغ از ماشین پلیس فلش از هر جهت جمعیت در این روز Feb. 11 می تواند به راحتی اشتباه برای یک جشنواره محلی مخاطبان است. اما شرکت کنندگان در آمده اند در اعتراض به پیشنهاد ساحلی GasLink مسیر خط لوله از طریق unceded مرطوب’suwet’en خاک—پنجم چنین نمایشی در این شهرستان در یک هفته.

این اقدام رهبری 19 ساله Saskia Burdick در بومی آموزش و پرورش دانشگاه, در شرق ونکوور. عضو Heiltsuk ملت B. C. مرکزی ساحل Burdick می گوید: تصمیم به راه اندازی خاص در این تقاطع بود که بی مطالعه. گروه او در اصل برنامه ریزی شده به اشغال دفاتر جورج Heyman, B. C. وزیر آب و هوا استراتژی است. “من انتظار می رود در مورد چهار نفر آمده اما کلمه رو” او شگفتی. “وجود دارد شاید حدود 40 زمانی که من نشان داد و ما تا به حال به اندازه کافی مردم را به یک تقاطع. بنابراین ما راهپیمایی از جورج Heyman را به اینجا.” Burdick, در این نقطه در حال حاضر شده است در سایت برای بیش از 10 ساعت و مانند بسیاری دیگر در حال برنامه ریزی برای اقامت شبانه.

مرتبط با: جاستین ترودو سخنرانی در پاسخ به ضد خط لوله محاصره: متن کامل

آن شده است آسان با توجه به فضای جشن در تظاهرات مانند این به اخراج از شرکت کنندگان به عنوان بیمار مطلع dilettantes با اندک آگاهی از مسائل در خطر است. بیش از چند اند. اندرو Scheer به شنود گذاشته باشند که سوء ظن در هفته گذشته با اظهارات تصویر می کشد حامیان مرطوب’suwet’en ارثی ستاد به عنوان علاقمندان با زمان بیش از حد در دست خود را. “این معترضین این فعالین ممکن است لوکس از گذراندن چند روز در یک زمان و در یک محاصره” محافظه کار رهبر گفت: “اما آنها نیاز به بررسی خود امتیاز است.” شکایت مشابه buzzed از طریق رسانه های اجتماعی به تصویر کشیدن برخی از معترضین به عنوان فعالان زیست محیطی بهره برداری از یک فرصت در تبلیغ است.

اما گفتگو با کسانی که در مرکز ونکوور وقایع نشان می دهد عمق بیشتر از آگاهی از اختلاف نسبت به منتقدان نشان می دهد. “در پوشش رسانه ای تا کنون عمده رسانه ها را خواستار شده است آنچه که در یک خط لوله اعتراض” می گوید: “25 سال هاردکور جکسون یکی از تظاهرکنندگان. “در حالی که عمل است که به طور خاص درخواست که ساحلی GasLink پروژه که از طریق این دلیل آن این است که ما اقدام مطابق با مرطوب’suwet’en ارثی ندارند.

“این یک جنبش بومی حاکمیت و برای احترام بومی عنوان. بنابراین ما اقدام به عنوان متحدان و همدستانش در حفاظت زمین ما اعتراض یک خط لوله است.”

نشان دهنده Krystal Paraboo و 30 متنفر استنتاج است که “ما فقط کمی جوان هزاره هیپی فعال در گروه—تاکید بر هزاره بخشی.” مفهوم او می افزاید که “ما هیچ چیز بهتر از شکایت در مورد جهان است. ما مردم بد برای مراقبت در مورد حقوق بشر است.”

اولویت های Paraboo و جکسون به نوبه خود نسبتا معمولی از اطراف فعالان. در حالی که بسیاری اذعان دارند که عوامل محیطی نقش مهمی در گرفتن آنها را در خیابان, دلیل اصلی خود را برای حمایت از آنها می گویند همبستگی با ارثی ستاد دفاع از صلاحیت این دادگاه ها بیش از مرطوب’suwet’en خاک در مقابل انتخاب گروه شوراها که پشت این پروژه اما مشتق قدرت خود را از طولانی-انتقاد هند عمل می کنند.

برخی از نقطه به منی Delgamuukw دادگاه عالی کانادا تصمیم از سال 1997 که در آن ارثی ستاد درخواست برای بومی به عنوان قلمرو خارج از ذخایر خود را با موفقیت نسبی. (خود زمینه را برای عنوان بر اساس تاریخ شفاهی به رسمیت شناخته شد هر چند محدودیت های سنتی خود را خاک کرده اند و در عین حال به تعریف شود.) این تمایز به قلب انگیز ترین بخش از موضوع: در حالی که هشت نفر از نه ارثی مرطوب’suwet’en ستاد حاضر به ثبت نام در این خط لوله (یکی مانده خنثی) همه 20 منتخب اول سازمان ملل شوراها در طول مسیر انجام داد. که presumptive چراغ سبز برای این پروژه پس از ایشان این است که این سیستم بومی حکومت به رسمیت شناخته شده تحت B. C. قانون است.

مرتبط با: مرطوب’suwet’en بیشتر ایران از خط لوله حامیان می خواهم شما را به فکر می کنم

اما برای برخی از فعالان این باور است که ساحلی GasLink و دولت در حال فارغ از ذاتی بومی حقوق به unceded قلمرو خواستار توجه عمومی—حتی اگر گرفتن آن نیاز به اخلال در زندگی روزمره. “من احساس می کنم مثل امروز من از شنیدن بسیاری از:” خوب مطمئن باشه شما اصلا موافق با آنچه اتفاق می افتد اما این نیست راه حق اعتراض به شما نباید خاموش کردن اقتصاد است.’ اما افرادی هستند که با استفاده از لفاظی [اقتصادی دخالت] بر روی هدف به دلیل این است که دولت گوش دادن می گوید:” مددکار اجتماعی لیندن Lalonde, 33. “من فکر می کنم که حمایت از بومی تلاش برای حاکمیت و حکومت در حال راه رو به جلو است.”

و رشد آگاهی از چنین تفاوت یک پیروزی از انواع بومی فعالان که به طور فزاینده مهم از اولین کشورهایی سیستم حکومت به رسمیت شناخته شده توسط اتاوا و استان.

سارا بروک Cadeau, 48, یک Anishinaabe تروما درمان کارگر توصیف منتخب شورا به عنوان “INAC پسران” با اشاره به هند و شمال امور کانادا (که قبلا به وزارت امور هند وزارت ایجاد شده به اداره و اجرای هندی قانون استعماری قانون تصویب شده توسط دولت کانادا در سال 1879 که شامل assimilationist سیاست های در نظر گرفته شده برای خاتمه فرهنگی و اجتماعی و سیاسی تمایز از مردم بومی).

“چرا ما هنوز هم تعجب که چرا INAC ستاد ثبت نام فعال حقوق خود را از مردم زمین برای هفت نسل? INAC تنظیم شده است به تقسیم و تسخیر و کنترل مردم می گوید:” Cadeau که سریع به احتیاط در برابر نقاشی تمام اعضای شورا با همان پهن: “من دوستان و خانواده است که کار به عنوان رئیس و شورای و انجام یک کار واقعا خوب. آنها سخت کار و آنها را در دل خود مردم است.”

مرتبط با: می جودی Wilson-Omar حمل یک شاخه زیتون?

اما او می افزاید: “زمانی که ما در آن از یک بوروکراتیک و جامع نقطه نظر این است که یک سیستم طبیعی این است که یک سیستم کنترل و توازن.”

یک 81 ساله معلم سابق از Heiltsuk ملت که می پرسد که نام او استفاده نمی شود می افزاید: چشم انداز تاریخی. “من فکر می کنم دولت می داند که دقیقا همان چیزی است که در حال انجام,” او می گوید. “با صحبت کردن به هر روستا به جای داشتن ما با هم به بحث در این مورد و یک صدای واحد. شده است که انگیزه خود را برای یک مدت زمان طولانی است.”

درست پس از نیمه شب یک سخنران با یک بلند گو حرف زدن خواند هر کس به دایره در اطراف. او می پرسد که همه شرکت کنندگان در حرکت به محیطی محاصره به منظور برگزاری بهتر این تقاطع و درخواست می کند که شرکت کنندگان خودداری از تشدید و مراقبت از یکدیگر. دیگر سخنران تماس برای داوطلبان پس از نگاه بزرگان. Sharpies از فرد به فرد منتقل و مردم خط خطی تعداد یک وکیل در مچ دست خود را—حفاظت در صورتی که حکم صادر شده است و آنها را دستگیر کردند.

باقی مانده جمعیت است که ترکیبی از جوان و پیر بومی و غیر بومی. به آرامی حامیان حرکت به crosswalks unscroll خود را موقت خواب تشک و پستی تا کت خود را اقامت در شب. “ما همه در همان قایق رانی در حال حاضر. و قایق رانی در حال رفتن به f–پادشاه واژگون می گوید:” Cadeau. “بنابراین در قایق رانی خود را تعطیل و آمد به بعدی محاصره. با ما صحبت می کنند و درک کنند که ما در اینجا برای خود شغل ما در اینجا به قصاص. ما اینجا هستیم برای عدالت است.”

اطلاعات بیشتر در مورد ساحلی GASLINK خط لوله:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de