این جوان کانادایی دانشمند در بر داشت 21 سیارات جدید—و شمارش

شما می توانید می گویند او یک سوپراستار. میشل Kunimoto است که تنها 26 و حتی قبل از درآمد او (Ph. D.) از دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال حاضر ساخته شده است سهم قابل توجه به فیزیک نجومی. به تازگی او به چاپ مقاله در محترم فصل مجله توصیف چگونه او در بر داشت 17 سیاره جدید فراتر از منظومه شمسی ما—یا سیارات فراخورشیدی—در علاوه بر این به چهار او در حال حاضر کشف کرده اند در حالی که هنوز یک کارشناسی.

نه تنها این, اما یکی از 17 سیارات جدید (آنها در واقع به نام “نامزد” سیارات تا تایید) است و نه فقط هر سیاره. واقع 1,076 سال نوری دور بدن شناخته شده به عنوان KIC-7340288 b دارای سه در پی ویژگی های: آن سنگی کمی بزرگتر از زمین است و همچنین در آن خورشید به اصطلاح “Goldilocks zone”—نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. که بدان معنی است که ممکن است قادر به حمایت از زندگی است.

اما حتی است که بزرگترین معامله است. Kunimoto یافت سیارات توسط بدانند یک راه جدید برای منافذ از طریق چهار سال به ارزش داده ها از فضاپیمای کپلر در فضا رصدخانه. کپلر راه اندازی در سال 2009 و هنوز هم در مدار (اگر چه در حال حاضر بازنشسته و از وظیفه) نظارت حدود 200000 ستاره به مدت چهار سال در یک پچ از آسمان که بخشی از خود ما, کهکشان, کهکشان راه شیری است. آن را به دنبال دوره ای نرخهای پایین در روشنایی. کسانی که به طور منظم نرخهای یک سیگنال است که یک سیاره می تواند در مدار و یا ترانزیت در سراسر چهره خود را ستاره و مسدود کردن برخی از نور از کپلر مشاهده.

بخوانید: دانشمندان کشف هفت زمین به اندازه سیارات است که می تواند نگه دارید زندگی

“او چیزی بسیار شگفت انگیز است چرا که او تقریبا به تنهایی دوباره دولت از هنر در چگونه برای پیدا کردن سیارات فراخورشیدی از فضای مبتنی بر حمل و نقل داده می گوید:” Sara Seager, یک تورنتو مطرح اخترفیزیکدان در موسسه تکنولوژی ماساچوست است که یکی از برجسته ترین سیاره-شکارچیان روی زمین است. آن را به عنوان اتفاق می افتد Kunimoto رفتن به MIT در این تابستان به انجام دکترا پژوهش است.

به عبارت دیگر Kunimoto شده است که تحصیل در UBC گروه فیزیک و نجوم یکی از شلاق-هوشمند دانشمندان جوان است که فقط ممکن است کمک به ما در پیدا کردن اولین شواهدی از حیات فرازمینی. “وجود این همه فضای ناشناخته در اطراف ما و ما فقط یکی از صدها میلیارد سیاره وجود دارد باید به چیزی در خارج وجود دارد” Kunimoto می گوید. “و قادر بودن به دنبال سیارات جدید است که دارای پتانسیل برای حمایت از زندگی که یکی از اولین چیزهایی که به انجام به قادر به در واقع پیدا کردن نوع دیگری از زندگی در کهکشان است.”

Kunimoto رو به نجوم توسط شانس. او حتی فکر کردن در مورد یک حرفه ای در علم; هیچ یک از بستگان او هستند و دانشمندان است. اما پس از 13 سال پیش زمانی که او در کلاس 9 در خداوند Byng متوسطه در ونکوور و غرق در افکار در مورد تبدیل شدن به یک کلاسیک ویولننواز و یا یک مهندس پدرش معرفی او به اصلی پیشتازان فضا , تلویزیون سری. او افتاد سخت برای در حال حاضر-campy 1960 نشان می دهد با آن شل و ول غرفه gauzy زن لباس و تلنگر-تلفن ارتباط برقرار است. و او پیوند ناشدنی با بی باک کاپیتان کرک و قسم خورده sidekick آقای اسپاک ” به عنوان ماموریت خود را در شرکت کشتی فضایی به “شجاعانه رفتن به جایی که هیچ کس قبل از رفته است.”

اما آن را تنها جستجو برای مرز نهایی است که او را برداشت آن را نیز نشان می دهد فلسفی خم. “این واقعا القا حس کنجکاوی در من. کل جهان نشان داده شده است بر روی پل سازمانی کار مسالمت آمیز با هم,” او می گوید.

شور و شوق او را برای Star Trek همزمان با میلاد علم برنامه درسی ارائه نجوم که در آن سال که بیشتر سوخت مورد علاقه خود را در فضا است. سپس یک سال بعد او به ارث برده بزرگ-عمو حیاط خلوت کوچک تلسکوپ. آن را به معنای شد برای پرنده نگری اما Kunimoto آموزش آن در ماه به جای. او gobsmacked در جزئیات او می تواند بر روی سطح ماه—چاله shadows, textures. بنابراین او برای جستجو زحل با حلقه های آن و مشتری با آن نقطه قرمز و سپس چهار قمر بزرگ مشتری که گالیله کشف شده در قرن 17. “من حدس می زنم وجود دارد کمی از ترس و قطعا نیاز به سعی کنید برای پیدا کردن بیشتر” Kunimoto می گوید. “نه فقط پنج سیارات اما چه چیز دیگری می توانم پیدا کنم ؟ Nebulas? و کهکشان؟”

Kunimoto کنجکاوی متصل می شود و او را به قرن های علمی بازجویی. “من فکر می کنم در درون همه ما می خواهید بدانید که در بعضی از فرم یا دیگر چرا ما در اینجا” Seager می گوید. “آیا ما به تنهایی ؟ این که سن تعجب می کنم. و سیارات فراخورشیدی به ما چیزی در بتن وجود دارد چرا که ما واقعا می توانید سعی کنید برای پاسخ به این سوال است.”

Kunimoto’s 17 ‘candidate’ planets, shown in comparison to a few planets from our solar system (Photograph by Alana Paterson)

Kunimoto 17 ‘نامزد’ سیارات نشان داده شده در مقایسه با چند سیاره از منظومه شمسی ما (عکس توسط Alana پاترسون)

اما تا زمانی که به تازگی در تلاش برای پیدا کردن سیارات دیگر—بسیار کمتر زندگی در آنها بوده است را رد کرد و به محض داستان های علمی تخیلی. شارون Morsink یک اخترفیزیکدان در دانشگاه آلبرتا در ادمونتون می گوید زمانی که او مشغول به کار بود بر او (Ph. D.) در آن موسسه در اوایل 1990s مردم تمسخر در فکر پیدا کردن سیارات فراخورشیدی است. “وجود دارد این ایده که آن را تقریبا غیر ممکن به انجام پس چرا حتی سعی کنید?” او می گوید. در واقع این کار بسیار دشوار است تصور کنید که این باعث چه Seager تماس “با نفس بریده بریده عامل” در میان دانشمندان است. آنها به سادگی خندید یک دانشمند است که پیشنهاد به دنبال سیارات گردان ستارگان دیگر است.

این یک کانادایی تیم در UBC رهبری توسط ستاره شناس گوردون واکر ساخته شده است که دستیابی به موفقیت. واکر پیشگام یک روش ردیابی تغییرات اندک در حرکت یک ستاره به عنوان یک سیاره در مدار اطراف آن به استنباط حضور و اندازه یک سیاره است. شناخته شده به عنوان سرعت شعاعی آن منجر به کشف اولین exoplanet به نام 51 Pegasi b در سال 1995. آن را عظیم, داغ, گازدار سیاره است که بسیار نزدیک به خورشید است که آن را می سازد یک مدار هر چهار روز. این کشف فوق العاده ای که دو دانشمندان سوئیسی که این سیاره میشل شهردار و Didier Queloz دریافت جایزه نوبل در فیزیک در سال گذشته است.

امروز بیش از 4000 سیارات فراخورشیدی شناخته شده کشف با استفاده از چند روش مختلف مشاهده است. اما فضاپیمای کپلر شده است موفق ترین و انقلابی ترین تا کنون با اکثر سیاره خود تشخیص ساخته شده با بررسی ستاره در نزدیکی صورت فلکی ماکیان در شمال آسمان است. که در صورت فلکی اولین بار جدولها توسط یونانی ستاره شناس و ریاضیدان کلودیوس بطلمیوس در 2 قرن دوم م.

این واقعیت است که کپلر منجر به کشف بسیاری از سیارات فراخورشیدی جدید کمک به ایجاد که سیارات از جمله راکی آنهایی که شایع هستند. که پذیرفته نشده بود قبل از فضاپیمای کپلر راه اندازی, با وجود این واقعیت است که ممکن است این احساس را که برخی از برآورد 100 میلیارد ستاره در کهکشان راه شیری دارای سیارات در مدار آنها مانند خورشید ما می کند.

کپلر اطلاعات عمومی و دانلود. تحت نظارت او (Ph. D. مشاور Picatz ماتیوز که مورد مطالعه با واکر Kunimoto استفاده کپلر داده ها برای پیدا کردن سیارات جدید با نوشتن آنچه که او خواستار یک “خط لوله” یا دنباله ای از کدهای کامپیوتری برای پیدا کردن سیارات که به احتمال زیاد به از دست رفته شده است توسط محققان دیگر. او با تشبیه آن به ایستاده در یک اتاق شلوغ و در تلاش برای شنیدن یک فرد خاص صحبت کردن. او مایل به گوش دادن برای کسی که زبان بسیار بی سر و صدا. “تا آنجا که من می دانم, Michelle تنها دانشمند به تنهایی نوشتن یک الگوریتم تشخیص برای کل مجموعه داده ها برای پیدا کردن قابل سکونت جهان, سیارات,” هنری سازمان غیردولتی او همکاری نویسنده در آخرین مقاله نوشت: در یک ایمیل ،

Kunimoto انجام شده است و نه سیاره-شکار نه با یک شات. در دانشگاه فنی ماساچوست در این تابستان او خواهد بود بخشی از تیم مشغول به کار در ناسا Transiting Exoplanet Survey Satellite (تس) پیگیری ماموریت کپلر نیز به دنبال خود exoplanet منافع پژوهش. پس از آن آسمان است که به معنای واقعی کلمه محدود می کند.

و جدید شکار تکنیک ها در افق هر دو از زمین و از فضا. آنها عبارتند از ناسا بزرگ James Webb Space Telescope, که خواهد شد راه اندازی به اعماق تاریک فضا در سال آینده اتفاق می افتند مانند پیچیده اوریگامی, مجسمه سازی. همراه با پیدا کردن سیارات جدید از جمله سنگی کوچک آنهایی که این تلسکوپ توانایی را مطالعه اتمسفر شناخته شده برای بلوک های ساختمان از زندگی مانند اکسیژن و هیدروژن و بخار آب است.

بزرگترین زمین-بر اساس رصدخانه سی متری تلسکوپ نیز در آثار. به معنای ساخته شده بر روی یک کوه در هاوایی این پروژه به تاخیر افتاده است در پی نگرانی برخی از بومی هاوایی است که قرار دادن آن را بی حرمت سرزمین مقدس. اگر از تکمیل آن را به نگاه عمیق تر و با دقت به فضا و قادر به مطالعه خواص سیارات فراخورشیدی با جزئیات بیشتر از همیشه.

به عنوان Seager می گوید آن را در مورد گرفتن یک مرحله و سپس next را بزنید. پیدا کردن سیارات آن در منطقه قابل سکونت و سپس خود را بررسی اتمسفر و پس از آن که می داند ؟ “ما هنوز در انتظار ستاره بازحمت حرکت کردن و یا جنگ ستارگان” او می افزاید. “ما فراموش می خواهید برای پیدا کردن برخی از نسخه کوچک انسان نما سبز, اما آن را نمی شود E. T.”

Kunimoto برنامه ریزی شده است به دفاع از او (Ph. D.) پایان نامه در ماه آوریل است. او هنوز هم یک ستاره بازحمت حرکت کردن فن و تلاش می کند به ماندن بگیرید به روز با آخرین تکرار را نشان می دهد و همچنین با انیمیشن علمی تخیلی نشان می دهد فوتوراما و مربوط به اینده, هیجان انگیز گسترهاست و همچنین مجموعه ای در فضا است. در عین حال او را بیرون می کشد او را حیاط خلوت کوچک تلسکوپ از زمان به زمان به زل زل نگاه کردن ستاره ها. گاهی اوقات او حتی در آن مجموعه در یک پارک خوب sightlines در نزدیکی خانه اش در ونکوور و رهگذران را دعوت به همکار از طریق آن. آنها همیشه مشتاق به انجام این کار—تجزیه جای ما در آسمانها هرگز قدیمی می شود.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مه سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “رفتن کن.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

بیشتر در مورد علم:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de