دیوید Zarnett یک مدرس دانشگاه و مشاور در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو است. او دارای مدرک دکترا در رشته علوم سیاسی و زمان تحقیقات در کانادا سیاست در فن آوری های بی سیم.

انقلاب آمده با بسیاری از اعتیاد به مواد مخدره. امروز 5G انقلابیون در بل و راجرز و Telus وعده رعد و برق سریع سرعت دانلود, جدید و هیجان انگیز فن آوری هزاران شغل جدید و میلیاردها در رشد اقتصادی است. آنها می گویند که 5G را نه تنها اجازه می دهد تا فیلم ها به تواند در ثانیه و یا self-driving cars, اما همچنین پیشرفت های قابل توجهی به بهره وری کشاورزی کیفیت از راه دور خدمات مراقبت های بهداشتی و ایمنی و بهره وری از شهرستانها ما. به گفته رابرت Ghiz رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت کانادایی های بی سیم مخابراتی انجمن “5G نیست” فقط یک ارتقا دهید.’ آن است که واقعا انقلابی است. پیامدهای 5G شبکه های قابل توجه و گسترده نه تنها برای صنعت ما بلکه برای همه کانادایی ها.”

بازاریابی 5G به عنوان انقلابی با این حال کنجکاو استراتژی است. از ادموند برک تأملاتی در انقلاب در فرانسه منتشر شده در سال 1790 به بیشتر های اخیر پژوهش در علوم سیاسی نشان داده شده است که انقلاب را می توان پر هزینه—و آنها اغلب ترک های عمومی بدتر از آنها قبل از. امروز خوب وجود دارد دلیلی برای باور کردن که قریب الوقوع 5G تکنولوژی ممکن است در هزینه های قابل توجهی برای ما امنیت محیط زیست, بهداشت و راست بیش از چگونه زمین های عمومی استفاده می شود. درک این هزینه های بالقوه مهم است. این کمک خواهد کرد که عمومی توسعه دقیقتر نظر 5G و آن را کمک به سیاستگذاران در تضمین این که حق اقدامات در محل قرار داده.

به طور گسترده ای برگزار شد نگرانی این است که اگر Huawei است که اجازه ساخت یک شبکه 5G در کانادا, آن را نصب کنید “درب پشتی” که دولت چین می تواند با استفاده از به سرقت اطلاعات حساس است. Huawei گفته است که قصد جاسوسی از طرف دولت چین اما مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اخیرا گزارش داد که آنها شواهد بتن است که چنین درب پشتی وجود داشته باشد.

بیشتر: بدترین چین می تواند با دسترسی به کانادا 5G شبکه?

نگرانی های امنیتی با 5G فراتر از Huawei بالقوه دخالت. صرف نظر از این که تولید کننده می سازد آن 5G را به طور چشمگیری افزایش تعداد دستگاه ها و سیستم های حیاتی ارتباط از راه دور شناخته شده به عنوان اینترنت اشیاء (IoT) موجب ایجاد گسترده “شبکه ای از شبکه ها.” کارشناسان هشدار می دهند که این منجر خواهد شد صدها نفر از نقاط دسترسی جدید است که هکرها می توانند با استفاده از به سرقت اطلاعات و یا انجام حملات سایبری.

یک دوم هزینه از 5G ممکن است به محیط زیست ما است. 5G را توسعه IoT از جمله میلیاردها دستگاه های متصل ممکن است به معنی یک افزایش قابل توجهی در مصرف انرژی است. تعداد زیادی از دستگاه های متصل خواهد شد در نتیجه افزایش داده است که نیاز به ذخیره انرژی مراکز داده که انتظار می رود به منتشر می کنند بیشتر کربن از بین المللی صنعت حمل و نقل هوایی. این همچنین به معنای افزایش تصاعدی تعداد شبکه های بی سیم است که انرژی guzzlers (و تخمین زده می شود 10 برابر کمتر کارآمد از شبکه های سیمی). در سال 2015 به تنهایی انرژی مورد استفاده قرار گیرد به قدرت شبکه های بی سیم تولید شده حدود 30 megatonnes کربن همان 4.9 میلیون ماشین. مگر در مواردی وجود دارد یک تغییر چشمگیر نسبت به تجدید پذیر کربن خنثی منابع انرژی 5G و تاثیر آن بر مصرف انرژی ممکن است تضعیف توانایی کاهش انتشار کربن خود را و دیدار با آن توافق پاریس تعهدات آن است که در حال حاضر در سرعت به دست.

علاوه بر این هیچ کس نمی داند چه تاثیر 5G فرکانس و شدت تابش را بر سلامتی ما. وجود دارد هیچ منتشر مطالعات طولانی مدت در مورد این موضوع. به عنوان یک سناتور ایالات متحده قرار داده و آن را با 5G “ما نوع پرواز کور در اینجا تا آنجا که ایمنی و بهداشت نگران است.” به این دلیل 273 دانشمندان و پزشکان در اتحادیه اروپا را امضا کرده اند اعلام فراخوانی برای تمام 5G اجرای برنامه متوقف شود.

برخی از نشان می دهد که 5G ممکن است افزایش عمومی غیر ارادی قرار گرفتن در معرض تابش فرکانس رادیویی (RFR). با توجه به بهداشت و درمان کانادا به عنوان طولانی به عنوان 5G تشعشع تجاوز نمی فدرال قرار گرفتن در معرض محدودیت وجود دارد و هیچ تهدیدی برای بهداشت عمومی است. اما علمی شایستگی قرار گرفتن در معرض این محدودیت ها به شدت مورد بحث و مجادله. یک گروه از بیش از 50 دانشمندان بین المللی اشاره است به بهداشت و درمان کانادا دستورالعمل به عنوان “اساسا ناقص” و یک کارشناس توصیف کرده است آنها را به عنوان یک “فاجعه به سلامت عمومی است.” بیشتر, جدید ترین نقد و بررسی از قرار گرفتن در معرض محدودیت های دیده شده برخی شامل بیش از حد بسیاری از دانشمندان با “عمده لینک کلیک کنید برای صنعت ارتباطات از راه دور,” افزایش نگرانی ها در مورد تضاد منافع است.

در مقایسه با ترس بسیاری از آنها با هواوی که بر اساس فرضهای حالات به جای سیگار-تفنگ شواهدی وجود دارد که بدن بزرگ از ادبیات علمی قدمت آن به حداقل 1950s مستند آسیب از RFR. اخیرا یک 2018 $30 میلیون دلار مطالعه انجام شده توسط ایالات متحده برنامه ملی سم شناسی نشان داد که تابش از 2G و 3G تلفن های همراه می تواند آسیب DNA و منجر به تومور بدخیم. با توجه به نویسندگان یک مقاله اخیر منتشر شده در تحقیقات محیط زیستوجود دارد در حال حاضر شواهد کافی برای طبقه بندی RFR به عنوان سرطان زا برای انسان است. اگر ما به یک رویکرد پیشگیرانه با Huawei پس مطمئنا یک رویکرد پیشگیرانه برای بهداشت موجه است ،

در نهایت 5G ممکن است چالش به را در چگونه زمین های عمومی استفاده می شود. بر خلاف 3G و 4G سیستم های 5G نیاز به متراکم زیرساخت های کوچک-همراه آنتن قرار داده شده بر روی پشت بام ها lampposts و آبی قطب. این است زیرا آن را با استفاده از فرکانس بالاتر امواج رادیویی است که سفر تنها در مسافت های کوتاه. تخمین زده می شود که 5G نیاز به نصب و راه اندازی حدود 273,000 کوچک آنتن در سراسر کشور است.

مقررات فعلی حفظ کند که باید مشورت برای ساخت یک برج سلولی هستند ولی چنین حقوق برای نصب و راه اندازی 5G کوچک-همراه آنتن (یک “غیر برج ساختار”) با وجود خطرات بالقوه بهداشتی. این به این معنی است که شرکت های مخابراتی می توانید با نصب یک سلول آنتن فقط متری از پنجره اتاق خواب بدون رضایت. در ایالات متحده در عدم کنترل محلی بیش از 5G آنتن داری تبدیل شده است به یک موضوع داغ.

5G انقلابیون وعده های بسیاری و شاید آنها ارائه خواهد شد. اما در نور از فن آوری سابقه و نصب شواهد بالقوه آن هزینه ها دلایل خوبی وجود دارد که باید با احتیاط. 5G را افزایش می دهد تعدادی از نگرانی های است که نیاز به هماهنگ و policymaker توجه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im