ردیابی COVID-19 را در حال تحول زبان از خود به انزوا’ به ‘اجتماعی فاصله’

فرهنگ انگلیسی آکسفورد اضافه کردن بیماری همه گیر-اصطلاحات مربوط به آن مخازن از کلمات از جمله به طور کامل کلمه جدید: COVID-19 خود را.

فرهنگ انگلیسی آکسفورد صفحه وب برای Covid-19.

این COVID-19 همه گیر است و اساسا شکل جهان واژگان. “من خیلی جالب است که کلماتی که ما (احتمالا) نبودند با استفاده از 3 ماه پیش به طور ناگهانی کاملا عادی و طبیعی است و احتمالا برجسته در اکثر مکالمات است که ما با داشتن” توضیح می دهد که فیونا McPherson, Oxford English Dictionary‘s سردبیر ارشد, از کلمات جدید در ایمیل مصاحبه از آلمان است. “من اغلب اظهار داشت که یک معنوى هرگز نمی خوابد در این معنا است که ما اغلب بسیار هماهنگ به کلمات جدید یا غیر معمول استفاده از کلمات موجود و ظاهر در گفتمان در تلویزیون, در کتاب, و غیره. این هیچ تفاوتی ندارد اما این امر می تواند منصفانه است که بگوییم در این زمان این کلمات هستند و احتمالا در همه رادار.”

سرعت که در آن جدید COVID-19 واژگان شده است به تصویب رسید را شگفت زده کرده و حتی کارشناسان. “این غیر معمول به کلمات نکردم در راه ما شاهد چنین در یک فضای کوتاه از زمان—به طور معمول عبارت دیگر به بستر در یا را نگه دارید. زمانی که چیزی است که بر تمام جهان به عنوان این است که آن را قابل فهم است که این ممکن است شتاب” یادداشت McPherson. The Oxford English Dictionary همیشه نظارت زبانی تحولات و گسترش ویروس از طریق جهان دیده می شود در آن ماهانه لیست بالا 20 کلمات کلیدی. در ماه ژانویه هشت به ترتيب مربوط به این بیماری همه گیر; فوریه این تعداد افزایش یافته بود به 14 و سپس در ماه مارس تمام 20 کلمات مرتبط بودند به COVID-19.

این تغییرات آنقدر چشمگیر است که OED با عجله به اضافه کردن بیماری همه گیر-اصطلاحات مربوط به آن مخازن از کلمات نادیده گرفتن طبیعی خود را به روز رسانی فصلنامه چرخه. لیست خود را از همه گیر-کلمات مرتبط شامل تنها یک کاملا جدید کلمه است که برای ویروس خود را: COVID-19 به “کروناویروس بیماری 2019” که رسما به نام توسط سازمان بهداشت جهانی است.

این دیگران بودند “کلماتی را که استفاده نمی شود به طور گسترده ای به اندازه کافی به شایستگی ورود در OED” حداقل تا به حال توضیح می دهد McPherson. “همه کلمات جدید بود یک بار بعد از همه و فقط به خاطر یک کلمه نیست و در حال حاضر به اندازه کافی مشترک به این معنا نیست که نمی توان آن را در برخی از نقطه. با این آن است که شاید دقیق تر به می گویند که آنها تا به حال عبور ما جمعی رادار تا زمانی که این بیماری همه گیر.”

برخی از نوشته های جدید عبارتند از:

  • خود انزوا اول ثبت شده در سال 1834
  • اجتماعی فاصله اولین بار در سال 1957
  • WFH (کار از خانه) برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک اسم در سال 1994 و به عنوان یک فعل در سال 2001
  • آرنج دست انداز از سال 1981
  • حفاظت فردی, تجهیزات قدمت آن به سال 1934 در حالی که PPE مخفف اولین بار در سال 1977

نامگذاری کل رویداد خود را در زمان نزول به جهان واژگان. یک گزینه عالی مستند استفاده شد توسط صندوق بین المللی پول برای گزارش خود را در مورد تاثیر اقتصادی این بیماری همه گیر. دیگران شامل بزرگ همه گیر و جنگ جهانی COVID. در نهایت OED‘s کارشناسان را پیدا غالب اصطلاح را برای اولین بار استفاده. برای نزدیک به یک قرن, Maclean را به حال بالیدن به عنوان اولین نشریه به جنگ بزرگ آن نام مورد با یک مرجع در اکتبر سال 1914 موضوع فقط پس از وقوع چه خواهد شد شناخته شده به عنوان جنگ جهانی اول. کسانی که “اولین” ها همیشه در حال تغییر است. چند سال پیش maclean’s شد آواره زمانی که اوایل “جنگ بزرگ” مرجع پیدا شد در 28 ژوئیه 1914 موضوع لیورپول اکو.

یک بیماری همه گیر مربوط اصطلاح است که طنین انداز با McPherson به کانادا ارتباط: “مورد علاقه من نیست برای انجام این کار با یک نام برای وضعیت خود را, اما چیزی که بوجود آمده از این وضعیت است. Caremongering پدید آمده در کانادا به اعتقاد من معنی ” ارائه کمک به, مانند, خرید برای اعضای آسیب پذیر جامعه در طول COVID-19 برک آوت.’ این یک امداد به تمرکز بر روی چیزی مثبت در همه تاریکی.”

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im