مغلوب ساختن پیشی جستن تسلیم شد و اعلام کرد این یک پیروزی و رود خانه

وجود دارد یک توافق صلح برای پایان دادن به جنگ در افغانستان است. یا حداقل چیزی است که وجود دارد است که به طور گسترده ای به عنوان صلح معامله است. در بازرسی نزدیک که ممکن است کشش حقیقت ،

بیش از آخر هفته در ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه در دوحه که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ادعا را خانه 12,000 سربازان آمریکایی هنوز مستقر در افغانستان است. گسترده سکته مقابله هستند که طالبان را افتخار یک آتش بس وعده به حمایت از القاعده و انتشار 1,000 زندانیان افغانی. در عوض ایالات متحده وعده 5,000 زندانیان منتشر خواهد شد آنها را به خروج تمام سربازان غربی بالابر تحریم ها و ارائه حمایت اقتصادی به دولت افغانستان است که شامل طالبان.

دولت فعلی افغانستان اما در پاسخ به آنها با “می گویند” در حال حاضر ، رئیس جمهور اشرف غنی بود فقط انتخاب مجدد در این کشور چهارمین صلح آمیز و دموکراتیک انتخابات است و او کاملا خوشحال است در مورد ایده های قدرت با افرادی که تلاش کرده اند بسیار سخت او را بکشند. و “نه به طور کامل خوشحال” منظورم این است که او بسیار با آن مخالف است. او همچنین گفت که دولت افغانستان هیچ وجه قصد انتشار 5,000 طالبان زندانیان صرف نظر از آنچه آمریکایی ها ممکن است وعده داده شده از طرف آنها.

است و نه یک نکته مهم—این افغانستان پیمان صلح مذاکره بدون افغان ها. دولت ایالات متحده و طالبان تنها احزاب در جدول که در حقیقت به نظر می رسد به یک مشکل به خصوص زمانی که شما در نظر بگیرید که طالبان در حال حاضر به نام آتش بس.

ادامه مطلب: کانادا کاملا شکست خورده در افغانستان است. چرا ما نمی توانیم این می گویند با صدای بلند ؟

صرف نظر از آنچه طالبان و دولت افغانستان انجام بعدی آن است که به احتمال بسیار زیاد است که آمریکایی ها وانمود خواهد کرد که معامله بودن مفتخر و به خانه خواهد رفت در نتیجه پایان دادن به طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا—و یا دقیق تر پایان دادن به آمریکا مشارکت در طولانی ترین جنگ در تاریخ خود را. جنگ خود را کاملا احتمالا رفتن بدون آنها.

مغلوب ساختن پیشی جستن بدون شک مبارزات انتخاباتی در این دستاورد و انصاف در آن است که یک موفقیت واقعی. دو بازی گذشته خود را پیشینیان نمی تواند پیدا کردن راهی برای خروج از جنگ که نه شامل ترک های منتخب دموکراتیک افغانستان به سرنوشت آن است. پس تهمت به سادگی رها منتخب دموکراتیک افغانستان به سرنوشت آن است. اگر شما نمی تواند حل کردن گره شما را مجبور به قطع آن است.

و او است که برش آن—و در حال اجرا است. هر معامله ای که شامل یک حزب برداشت و سپس پرداخت حمایت اقتصادی است که کمتر از یک پیمان صلح و بیشتر تسلیم. این امر می تواند آسان و وسوسه انگیز را به تمسخر تهمت برای این کاپیتولاسیون اما هیچ کس معتقد است که شرایط بهتر شده است.

در واقع مسلما این معامله شده است بهترین سناریو از سال 2008. اما هیچ کس می خواست به آن اعتراف و اوباما نمی خواهید به دیده می شود به عنوان یکی که از دست داد جنگ در افغانستان است. مغلوب ساختن پیشی جستن نابغه است که او درک همه او نیاز به انجام به تماس های از دست دادن یک پیروزی بزرگ و سپس رفتن به خانه.

این معامله بدون شک بدترین گزینه برای ایالات متحده جایگزین خواهد بود یکی دیگر از دو دهه از جنگ میلیاردها دلار بیشتر صرف و بدون انتظارات که فداکاری در نهایت خرس بهتر است میوه.

اما برای افغان ها معامله بزرگ نیست. این نامزد دولت است نه یک مقاومت قوی دولت افغانستان است لرزان در بهترین و اقتصاد انباشت اشیاء بدست آمده زیر 40 سال از بمباران کردن قلوه سنگ. اگر آنها خوش شانس یک قدرت هسته ای رسیده است با طالبان که یا carves کشور به warlord fiefdoms و یا منجر به یک مقدار بیشتر سرکوبگر و استبدادی دولت از آنچه که در حال حاضر وجود دارد. اگر آنها نمی, بیشتر از جنگ داخلی.

و در اینجا در کانادا, ما هنوز به درخواست—اجازه دهید به تنهایی پاسخ—سوال: آيا ارزش آن را دارد ؟ آن ما بود و بزرگترین استقرار نظامی پس از کره و ما بزرگترین کمک بسته همیشه. یک صد و پنجاه و هشت کانادایی کشته شدند که ما به دنبال شکست طالبان با یک دست و “ملت ساخت” ، و در پایان آن منجر به چه ؟ خوب انجام شد. بدون شک وجود دارد. واکسن تجویز شد. مدارس ساخته شد. متحدان حمایت می شدند. اما این سوال باقی می ماند—آن را به ارزش هزینه? من نمی دانم.

بیشتر توسط اسکات گیلمور:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>