یکی از راه های به دل شکستگی از شمال ونکوور Lonsdale خیابان یک مسیر پیچ در پیچ از طریق یک پارک خطی است که به شرح زیر کیت جاده ها است. شما با تصویب این شهر تهی گور وجود دارد و همچنین به عنوان یک قوی خاکستری حمله هوایی آژیر توقف در یک دوره کوتاه زندگی خوش بینی. آژیر خرس پلاک جشن پایان جنگ سرد و “از تنش است که یک بار وجود میان غرب و اتحاد جماهیر شوروی سابق.”

آرام پارک کنون حذف از لت و پار باقی مانده از 176 قربانیان اوکراین خطوط هوایی بین المللی پرواز 752, لعنتی از آسمان تهران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ، در عین حال آن دو زیارتگاه ایستاده بود با سوسوی شمع یادبود از Lonsdale از طریق خاکستری روز از ماه ژانویه به عنوان یادآوری است که آرمان صلح و امنیت و عدالت شکننده هستند همه چیز.

آنها—ما—آسیب به بیمار بادها از راه دور در تضاد است. می توان آنها را snuffed در 20 ثانیه آن را در زمان به آتش دو ضد هوایی موشک در یک هواپیمای غیر نظامی. آیا سرزنش شروع برای چه آلبرتا برتر جیسون کنی به نام “حماسه تظاهرات بشر حماقت”?

بدیهی است که این حقایق انکار ناپذیر از این افتضاح مجبور تندرو ایران به اعتراف مسئولیت هر آنچه که در نهایت ممکن است معنی. اما کسانی که در آغاز راه اندازی شد صرفا lowliest لینک از یک دیزی زنجیره ای از حرص و venality و پیش بینی غلط رسیدن دهه و در سراسر مرز.

پرواز 752: یک خانواده از هم پاشیده

از پارک ما رسیدن به Lonsdale خیابان که صعود در شیب مستقیم شات از Burrard ورودی به سمت ساحل شمال کوه. به راه رفتن در آن است که به درک آنچه که جامعه فارسی در اینجا ساخته شده است بیش از چهار دهه پس از انقلاب از نصب یک خمش با مشکل روبرو رژیم اسلامی. و به سوگواری آنچه از دست داده بود در یک چشم بر هم زدن.

نورت ونکوور است خانه را به یکی از کانادا بزرگتر غلظت مهاجران ایرانی اما آنها را حل و فصل در هر گوشه ای از کشور کانادا تعیین می شود برای به دست آوردن صدا و آزادی محروم از آنها را در میهن خود.

برای بسیاری از اینجا Lonsdale اصلی خود است اما وجود دارد بسیاری از جوامع در سراسر کانادا است. این یک محل برای خرید میوه و آجیل و گوشت و سبزیجات و نان و عسل خیس دسر. این محل به ناهار خوردن در تعداد فزاینده ای از فارسی رستوران به کتاب سفر و یا برای جمع آوری در Arash Azrahimi را چوب بلسان بنفش Studios برای خانواده پرتره. “این مهم است” وب سایت خود می گوید: “به یک حافظه خود را از خانواده گرفته شده برای ابدیت.”

برای بیش از حد بسیاری از عکس ها و خاطرات همه که باقی می ماند.

عزاداران نور شمع و گل آنها به عنوان شرکت در یک مراسم برای قربانیان سقوط هواپیما در ایران و خارج از امیر نانوایی در North Vancouver, B. C., کانادا on Jan. 8, 2020. (Mert Alper Dervis/Anadolu Agency/گتی ایماژ)

چند بلوک شمال دلخراش یادبود در مقابل امیر نانوایی, کسب و کار خانوادگی از امیر Pasavand همسرش, Ayeshe Pourghaderi و دبیرستان خود را در سن پدر فاطمه.

امیر چپ به سوگواری همسر و دخترش پس از تعطیلات خود را در تراژدی به پایان رسید. جلو پیاده رو مسدود, با, شمع, پژمردگی دسته گل و پیام تسلیت. یک بنر تحمل یک پرتره زیبا از زنان امتداد طول نمای.

خیابان به اشتراک گذاشته شده است البته با انگلیس و مغازه داران ویتنامی ناخن سالن رستوران های هندی و محل سکونت در برج های برگزاری واقعی سازمان ملل متحد از اقوام.

عکس: یک ملت از دست دادن—قربانیان پرواز 752

این است که من در خیابان اصلی بیش از حد. اما شاهد غلیان احساسات ملی از غم و اندوه من آمده ام برای دیدن Lonsdale به عنوان نمایندگی چیزی بزرگتر از یک مسیر کشش از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام را به اقیانوس قطب شمال.

در ونکوور شمالی تلفات نیز شامل دو پزشک فیروزه مدنی و ناصر Pourshabanoshibi, زن و شوهر بودند که مصمم به واجد شرایط به عنوان کانادا پزشکان. وجود دارد Langara دانشجو دلارام Dadashnejad یک اتفاقی مسافر در پرواز با توجه به تاخیر در سفر او اسناد و مدارک. و مهندس محمد حسین “دانیل” ساکت و همسر جدید خود فاطمه “فی” Kazerani های پزشکی, مهندسی پزشکی گراد کار به عنوان دستیار قلب و عروق.

همه رفته اند.

هر زندگی است که در یک بار منحصر به فرد و نماینده فداکاری و موفقیت های کل. برخی از 50 دانشگاه و دانشکده ها به تنهایی نهفته بودند با مرگ 138 کانادا محدود مسافران در پرواز 752.

مرده شد, معلمان, دانش آموزان و حرفه ای کارکنان و کارفرمایان است. آنها کودکان بودند. Kurdia Molani از آژاکس, Ont., “یک بسته نرم افزاری از شادی گفت:” او اگهی در گذشت, یک ساله شد. Jiwan رحیمی از Stouffville, Ont., سه بود. مادرش فریده غلامی, بود هفت ماه باردار.

همه رفته اند.

مطالعات متعدد اقدام به محاسبه و به اصطلاح هزینه های فرصت از جنگ. یکی قرار می دهد تجمعی قیمت وفقه خاورمیانه, درگیری در ایالات متحده$12 تریلیون. اما که به ما می گوید هیچ چیز نیست.

چه هزینه های فرصت از Jiwan روشن سه ساله یا کمی Kurdia? ممکن است آنها شده اند و نوازندگان و یا علما یا رهبران بزرگ?

چه هزینه فرصت از منصور Pourjam یک اتاوا تکنسین دندان پزشکی, یک دانشگاه کارلتون التحصیل و افتخار تنها پدر ؟ دعا درگذشت او دانستن درس های خود را از مثبت و قدرت در زندگی پسرش رایان. این کمی جدی پسر بچه با سیم-rimmed عینک و یک شوک Dennis the Menace مو eulogized پدرش در یک دانشگاه کارلتون یادبود با خونسردی و فصاحت بسیار فراتر از 13 سال است.

“من ایستاده تا اینجا یک هفته پس از این حادثه هولناک و من هنوز هم می تواند آن را باور نمی کند” رایان گفت. “من احساس می کنم خواب. اما من می دانم که اگر من در خواب و این که اگر او به من بیدار شد او می خواهم به من بگویید که آن را به خوب. و از آن خواهد شد.”

یک ویدیو از رایان مداحی پخش شده در سراسر اینترنت. آن است که سه دقیقه از فضل و قدرت است که شما را به زانو خود را.

بسیاری در جامعه ایرانی را به راحتی از رهبری نخست وزیر جاستین ترودو نشان داده است پس از فاجعه است. و در خود را الهام بخش و شاید ساده نذر که “ما نمی خواهد استراحت تا زمانی که عدالت و پاسخگویی.”


‘آنها می خواستند یک زندگی ساده’: به خاطر سپردن Razgar رحیمی فریده غلامی و Jiwan رحیمی

‘قلب او بود مانند اقیانوس’: به یاد نیلوفر صدر

“آنها هر دو رفتن-اهل عمل’: به خاطر سپردن آروین Morattab و آیدا فرزانه


تنها چند روز بعد از ایران پذیرش مسئولیت کشور را به رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای, شلاق در, نادر, و آتشین خطبه خواستار سقوط جت “بهانه ای برای تضعیف” انقلابی گارد و محکوم کردن سپاه از معترضان در کشور خود را به عنوان “دست نشانده ایالات متحده است.”

هنوز ترودو تعهد تایید می کند ایمان است که 32 ساله Navid Lambert-شیرزادی نشان داد در کانادا زمانی که او چپ ایران از 10 سال پیش برای یک زندگی بهتر. او استفاده می شود که در دهه مولد درآمد کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا در نظر گرفتن یک کار به عنوان یک ماشین-یادگیری, مهندس, و شروع یک خانواده با همسرش اریکا و چهار ماهه دختر سکویا.

اعتماد یک کلمه با ارزش به نوید. “من اعتماد دولت کانادا در بالای این. به دنبال. به مطمئن شوید که ما را در درک آنچه اتفاق افتاده است,” او می گوید. “من اعتماد دولت کانادا به مطمئن شوید که خسارت پرداخت می شود, مردم جبران می شود. و من اعتماد دولت کانادا برای حمایت از جامعه است. این یک ضرر بزرگ برای بهبود یافتن از.”

او صحبت می کند در گوشه ای آرام از یک بسته بندی یادبود برای دوستان و ونکوور شمالی همسایه دانیل ساکت و فی Kazerani. او به نظر می رسد در صدها نفر جمع شده بودند برای یادبود ترکیبی از ادیان و نژادها و اقوام است. آنها ماجرا را به مجتمع تفریحی شمال ونکوور Seylynn ایجاد یک جامعه از سه محل سکونت برج است که دانیل زعفران یک مهندس مکانیک نقش کلیدی در طراحی و ساخت و جایی که او زندگی می کردند و فی.

اینجا غم و اندوه و از دست دادن تحت فشار قرار دادند به دور از خشم حداقل برای این چند ساعت. کمی وجود دارد صحبت از قومیت Navid می گوید. “هر کس از مردم در هواپیما به عنوان کانادایی.” صدای او wobbles. “به من که چرا کانادا خانه ما است.”

در سراسر اتاق wwe sasha banks Nicoll به نظر می رسد در یک صفحه نمایش غول دوچرخه سواری را از طریق عکس دانیال و فی ماجراهای در کانادا. “من فکر می کنم شما نگاه کنید به خوبی در آنها درست است. آن را معتبر.” او خودش را “فقط یک کانادایی” اگر او ازدواج کرده به خانواده ایرانی است که توسعه این پروژه مالکیت مشترک. فی شد هر دو نسبی از طریق ازدواج و اچ. “او مرا در زیر بال او از آنجا که من نمی دانم این فرهنگ خیلی خودم. او فقط تا سخاوتمندانه در توضیح همه چیز برای من است.”

Nicoll بازدید ایران در سال گذشته, اما در حالی که تجربه شگفت انگیز بود او را مردد در مورد بازگشت. “تجربه شخصی من به عنوان یک کانادایی است که پس از پناه از فاجعه و جنگ. این نگرانی های من, اما من نمی دانم اگر این است که معتبر است. من فکر می کنم آن است.”

رایان Pourjam, 13, پسر منصور Pourjam صحبت می کند در مورد پدر خود را در جریان یک مراسم در دانشگاه کارلتون در Jan. از 15 سال 2020 است. (جاستین Tang/CP)

که بعد از ظهر در سراسر Burrard ورودی, اعضای, از, یک ایرانی جنبش همبستگی تجمع در میدان در مقابل گالری هنر ونکوور. در اینجا تن است به طور قابل توجهی متفاوت است. وحشی باد اسهال فضای باز, پاره شدن در تابلوی مسطح تاشو صندلی پاره کلمات از دهان مهیجی بلندگو.

“در این روز باد می وزد ما همه غمگین همه ما عصبانی می گوید:” مهران اعظمی که به کانادا از 27 سال پیش. “کسانی که فوت می خواستم یک زندگی بهتر, برای زندگی در یک کشور آزاد است. می خواستم محبت می خواستم به زندگی می کنند, به رشد, به دیگران کمک کند. کانادا گریه برای بشریت است.”

خارج از صحنه, او می گوید: او دستگیر شد و در 19 برای اعتراض علیه رژیم. او شکنجه شد در طول دو سال در زندان است. یک برادر کشته شد و در حال حاضر یک جوان زاده در زندان است.

در عین حال او امیدوار است تلاش برای پنهان کردن آن رفتار ممکن است به سرنگونی رژیم اسلامی است. “نارضایتی قوی تر از آن تا کنون شده است. آن را به تغییر دهید.”

مردی که هم چپ ایران پس از انقلاب تکرار است که در شمال ونکوور یادبود. او حرف خود را از طریق تلفن های تصویری از معترضان پیش از آن روز در دانشگاه صنعتی شریف در تهران است. “این به من امید میده.”

در روز قبل از سقوط جت او در میان ده ها تن از مردم ایرانی تبار بازداشت و بازجویی در صلح طاق عبور به بلین بشویید. اگر چه او یک شهروند آمریکایی زندگی در کانادا, میهن ماموران امنیتی برگزار شد و او به مدت نه ساعت در سردرگمی و amped تا امنیت پس از ایالات متحده آمریکا ترور برتر ایران رهبر نظامی.

به عنوان او بازگو بودن به دام افتاده بین دو متخاصم کشورهای چهره اش تیره و از او خواست که نام خود را استفاده نمی شود. “این چیزی است که آنها انجام داده ام به همه ما,” او گفت: خجالت می کشم. “من نمی دانم که آیا می شود ترس از مغلوب ساختن پیشی جستن و دولت او و یا ایران و دولت است.”

او تکیه در احضار یک wan لبخند. “اگر شما اتفاق می افتد به می دانم که آقای ترودو من با خوشحالی تجارت ما آمریکا گذرنامه در کانادا.”

من یک آشنا پیاده روی همراه من خیابان اصلی تأمل در ایمان است که بسیاری از مکان در کانادا تعهد از عدالت و پاسخگویی. من امیدوارم که آنها هم حق با شماست.

تضاد مفاهیم گریزان ایده آل از عدالت وادار نهایی توقف در Lonsdale ستاد خانواده, خدمات, North Shore, یک سازمان است که به شدت به ارائه حمایت عاطفی برای کسانی که عزادار تهران سقوط.

این یکی دیگر از قتل عام که به تساوی من داخل. برخی از 35 سال پیش یکی دیگر از هواپیما منفجر شد از آسمان این یکی توسط یک چمدان بمب کاشته شده توسط افراط گرایان سیک در فرودگاه بین المللی ونکوور. همه 329 نفر سرنشین هوایی هند پرواز 182 کشته شدند از جمله 84 کودکان با سن کمتر از 12.

وجود دارد همچنین وعده عدالت ، و تلاش ساخته شد. $100 میلیون RCMP تحقیقات منجر شد در نهایت در سال 2000 در دستگیری دو مرد.

من اینجا هستم برای دیدن Perviz Madon, که, شوهر, سام به قتل رسید که فاجعه است. او باقی مانده بود در 36 به بالا بردن دو فرزند جوان ادی و ناتاشا و غمگین ،

ما صحبت اغلب در طول نا اسیاب RCMP تحقیقات پس از آن بازداشت و محاکمه و تکان دهنده نتیجه. در ماه مارس سال 2005 تقریبا 20 سال پس از بمب گذاری و پایان 350 محاکمه روز, ما در ونکوور بمب ضد دادگاه برای شنیدن حکم.

دادستان سقوط “به طور قابل توجهی کوتاه” اثبات فراتر از شک معقول قاضی حکم داد. متهم تبرئه شد و مجموعه رایگان.

ناتاشا فقط پنج زمانی که پدرش کشته شد و سقوط کرد گریه به آغوش مادرش; یک چشم غیر ممکن است را فراموش کرده ام. هیچ کس تا به حال بوده است محکوم به قتل در اين پرونده است.

من می خواهم به درخواست Perviz در حال حاضر مصرف مشاور در خانواده, خدمات, در مورد این گریزان چیزی به نام عدالت.

او پدیدار می شود با یک لبخند. “همدلی” نوشته شده است در نامه جسورانه در اتاق درب. او مودبانه اما محکم: پس از 35 سال او مصمم است به بطور منظم احساس گذشته حداقل نه در ملاء عام. شاید هم او احساس می کند تمرکز باید اقامت در کسانی که عزادار این فاجعه است.

بله او تصدیق این بیل خاطرات. “چگونه می تواند آن را نه؟” ما آن را ترک که در آن هر چند با توافق ضمنی که پاسخ ملی متفاوت است و امروز بیشتر و مهربان است.

که بلافاصله پس از سقوط در سال 1985 پس از آن نخست وزیر برایان Mulroney, نام نخست وزیر هند به پیشنهاد کانادا را تسلیت آهسته به درک که اکثریت عظیمی از مرده بودند کانادایی. ما شده ایم به بازی گرفتن تا آنجا.

اگر ما یاد گرفته ایم هر چیزی را در سال پس از آن در گفتن تغییر نگرش است. وجود دارد 138 نفر محدود برای کانادا که هرگز وارد شده است. و در یادبود خدمات از آتلانتیک کانادا به فرودگاه یلونایف آنها سوگواری به خانواده است. بدون آنها. این بار آنها به ما.

شاید هم به عنوان جوان به رایان گفت: “آن را می شود درست است.”

که نه عدالت. هنوز رتبهدهی نشده است. اما شاید آن را شروع کردن که خیابان.

کن MacQueen است که برنده جایزه نویسنده و سابق ونکوور دفتر رئیس maclean’s


مارس سال 2020 جلد مجله مک لین

این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مارس سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “‘کانادا گریه برای بشریت است.'” در پوشش ما در این ماه ما ارائه می دهیم یک فارسی بیان تسلیت برای نشان دادن روح جمعی از ملی ویرانی پس از سقوط پرواز 752. اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im