والتر ویلیامز: برنی ساندرز’ طرفداران باید در سوسیالیسم گذشته

4 دقیقه پیش

سناتور. برنی ساندرز’ فراخوان سوسیالیسم اتحاد طنین انداز در میان بسیاری از آمریکایی ها به خصوص جوان آمریکایی است. آنها به سقوط طعمه به این ایده از بهشت در اینجا بر روی زمین که در آن همه چیز رایگان و کمی وجود دارد می خواهم. اما سوسیالیست ها هرگز نشان می دهد چه رسد به توان واقعی خود را در دستور کار دارد.

بیایید نگاهی به این نوع اظهارات آنها استفاده می شود برای به دست آوردن قدرت. شما توجه داشته باشید که تمام شعار های خود را قبل از به دست آوردن قدرت با مته سوراخ کوچک نسبت به حقایق پس از آنها تا به حال قدرت.

ولادیمیر لنین وعده داده شده “تحت سوسیالیسم تمام خواهد شد و حکومت به نوبه خود و به زودی تبدیل به عادت کرده اند به هیچ یک حاکم.” که فریدریش انگل پیش بینی در مورد “پژمرده دور از دولت است.” لنین همچنین وعده داده شده “کمونیسم اتحاد جماهیر شوروی قدرت به علاوه برق” و “هیچ مقدار از آزادی های سیاسی را برآورده گرسنه توده ها.”

لنین جانشین جوزف استالین گفت: “پیشرفت به سوی سوسیالیسم نمی تواند اما علت بهره برداری از عناصر مقاومت در برابر پیشرفت و مقاومت استثمارگران نمی اما منجر به اجتناب ناپذیر تشدید مبارزه طبقاتی.” او همچنین گفت: “خوشنودی است که برجسته ترین ویژگی های اتحاد جماهیر شوروی” و “قدردانی است از یک بیماری رنج می برد توسط سگ.”

پس از آن وجود دارد چین رئیس مائو تسه تونگ که گفت: “سوسیالیسم باید توسعه یافته در چین و مسیر به سمت چنین پایان دموکراتیک انقلاب را قادر خواهد ساخت که سوسیالیست و کمونیست تحکیم بیش از یک طول زمان. همچنین مهم است به اتحاد با دهقانان میانه و آموزش آنها را در شکست سرمایهداری است.” مائو توصیه کرد: “یک کمونیست باید فداکارانه با منافع توده ها در قلب است. او همچنین باید دارای یک فراخی از ذهن و همچنین به عنوان یک عملی دور اندیش طرز فکر.”

کوبا دیکتاتور فیدل کاسترو گفت: “سرمایه داری است و نه ظرفیت و نه اخلاق و نه اخلاق برای حل مشکلات از فقر است. ما باید ایجاد یک نظم نوین جهانی مبتنی بر عدالت و حقوق صاحبان سهام و در صلح است.” او افزود: “من پیدا کردن سرمایه داری منفور. آن گه آن است که تولید ناخالص آن است که بیگانه … چون باعث جنگ و نفاق و رقابت است.”

ونزوئلا دیکتاتور هوگو چاوز قول داد: “من می خواهم به انجام بهترین من سعی کنید برای ایجاد یک کشور که در آن کودکان هستند در فقر زندگی می کنند که در آن بچه ها می توانند به دانشگاه بروند که در آن افراد باید مراقبت های بهداشتی. خواهد من موفق شوند ؟ من نمی توانم به شما تضمین می کنند که, اما من می توانم به شما بگویم که از یک انسان نقطه نظر بهتر است به نشان می دهد تا نسبت به تسلیم.” و اضافه میکند: “من معتقدم که راه های جدید و بهتر امکان پذیر جهان است و نه سرمایه داری, راه سوسیالیسم.”

ساندرز’ اظهارات نیست که متفاوت از کسانی که از لنین و استالین و کاسترو و چاوز و دیگر ستمگران. ساندرز می گوید: “اجازه بدهید به ما دستمزد اخلاقی و سیاسی جنگ علیه میلیاردرهای و رهبران شرکت های بزرگ در وال استریت و در جای دیگر که سیاست ها و حرص و آز در حال از بین بردن طبقه متوسط آمریکا” و “ما نیاز به تغییر ساختار قدرت در امریکا, ما باید برای پایان دادن به سیاسی الیگارشی.”

استالین کمپین اشاره نمی کند که او را تصویب سیاست هایی که منجر به کشتار 62 میلیون نفر در اتحاد جماهیر شوروی بین سالهای 1917 به سال 1987 است. مائو اشاره نکرد که خود را جمهوری خلق چین, شرکت در اعمال وحشیانه که منجر به از دست دادن از 76 میلیون نفر در دست دولت از سال 1949 به سال 1987 است. مرحوم پروفسور رودلف J. <url> از دانشگاه هاوایی مستند این تراژدی در کتاب خود “مرگ توسط دولت: نسل کشی و کشتار دسته جمعی پس از سال 1900.”

چرا که سوسیالیسم مبارزه با طبیعت انسان اولیه آن نیاز به نیروی بی رحم در تلاش برای رسیدن به اهداف خود. بهترین هشدار در مورد سوسیالیسم می آید از ازوپ که گفت: “کسانی که به طور داوطلبانه قدرت به دست یک مستبد … نباید تعجب اگر آن را در گذشته هم در برابر خود است.” ما نباید چشم پوشی مارتین لوتر کینگ جونیور هشدار “هرگز فراموش نکنید که همه چیز هیتلر را در آلمان قانونی بود.”

والتر ویلیامز است یک استاد اقتصاد دانشگاه جورج میسون است.

دسته بندی:
برجسته تفسیر | نظر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im