خوش آمدید به دوران بیدار سرمایه داری

در پاییز سال 2009 به عنوان شاخه های سبز پدید آمده از خاکستر از اقتصاد امریکا و وحشت ساخته شده توسط این رکود اقتصادی بزرگ تبدیل به خشم بیش از مالیات دهندگان کمک مالی دست به وال استریت بانک که وام بی پروا و فاجعه شرط ناشی از بحران فیلمساز مایکل مور عرضه آخرین مستند Capitalism: A Love Story. آن را چیزی جز یک قصیده به اقتصاد امریکا است. مور فیلم در زمان عصبانی هدف در یک لیست خشکشویی اخیر مشکلات او را سرزنش می کردند در یک “شر” سیستم سرمایه داری: نابرابری سیاستمداران فاسد, وال استریت کازینو مانند ذهنیت و خارج از کنترل شرکت های بزرگ.

همانطور که با همه از مور قبلا مستند موضوع اساسی در سرمایه داری بود و انتقاد خود را از راه شرکت ها نگرانی خود را در درجه اول با تبدیل یک باک برای سهامداران لعنت به همه چیز و همه کس دیگری.

چه کسی می توانست تصور می کردند که تقریبا دقیقا یک دهه بعد از امریکا بزرگترین سرمایهداران خواهد بود گفت: همین ؟

در ماه اوت گذشته کسب و کار میزگرد فرهنگی از مدیران ارشد آمریکا بزرگترین شرکت های صدور بیانیه ای در مورد آنچه در آن تماس های جدید “هدف از یک شرکت.” پس از چند دهه از hewing به این اصل که “پارامونت وظیفه مدیریت و هیئت مدیره است که به شرکت سهامداران,” 181 مدیران اجرائی از امثال گلدمن ساکس, Johnson & Johnson, IBM و آمازون موافقت کردند که شرکت باید مسئولیت را به تمام ذینفعان خود—مشتریان و کارکنان و تامین کنندگان و جوامع—و نه فقط سرمایه گذاران خود را.

جزئیات: چپ باید ایستادگی در برابر سرمایه داری. در حال حاضر.

جیمی Dimon مدیر عامل شرکت جی پی مورگان چیس و آمریکا بزرگترین بانک و رئیس کسب و کار میزگرد خلاصه تا احساسات هموطنان خود را ندارند. “رویای آمریکایی زنده است اما چیز ساییده شده” او هشدار داد. او بعدها نوشت: “داری باید اصلاح شود به انجام یک کار بهتر از ایجاد یک جامعه سالم است که بیشتر فراگیر و ایجاد فرصت های بیشتر برای بیشتر مردم است.”

خوش آمدید به دوران بیدار سرمایه داری. وجود دارد همیشه احساس وحشت و نگرانی و دلهره به سمت سرمایه داری در سمت چپ اما در حال حاضر برخی از بزرگترین و ثروتمندترین سرمایهداران ابراز دارد اگر نه سوء ظن و پس از آن حداقل اذعان است که سرمایه داری آمریکا است و نه زندگی می کردند تا به وعده خود برای بسیاری از مردم است. در بخشی از این تغییر از قلب نشان دهنده یک نسل تغییر که شرکت ها در تلاش برای تنظیم به خواسته های مصرف کنندگان جوان تر و کارکنان که بیشتر در رابطه با مشکلاتی از قبیل نابرابری و تغییرات آب و هوایی نسبت به نسل های گذشته.

اما آن را نیز نشانه ای از وحشت در چشم انداز از آنچه می تواند آشکار در این سال انتخابات ریاست جمهوری است. الیزابت وارن و برنی سندرز دو frontrunners در مسابقه به رهبری دموکرات ها در حال تعهد به بازسازی اقتصاد امریکا و تحمیل مالیات های جدید بر ثروتمندان و شرکت های بزرگ.

“آنها را دیده ام پای صندوق های رای و آنها می دانند که تعداد فزاینده ای از آمریکایی ها حیاتی هستند از شرکت های بزرگ و آمریکا شکل از سرمایه داری می گوید:” رابرت رایش یک استاد در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که در خدمت به عنوان نیروی کار در دولت کلینتون و مشاور اقتصادی رئیس جمهور باراک اوباما. “بسیاری از افراد در امریکا داده اند تا بر اساس این ایده که آنها یا فرزندان خود را در حال رفتن به انجام بهتر در آینده. که جوهر از رویای آمریکایی تحت سرمایه داری و از آن ناپدید شده است.”

جزئیات: نائومی کلاین در “سرمایه داری فاجعه” در پورتو ریکو

سال گذشته چند نفر با مشخصات بالا نمونه هایی از بحران ایمان در درون سرمایه داری آمریکا. ری Dalio بنیانگذار شرکت و مدیر سرمایه گذاری رئیس بریج همکاران یکی از بزرگترین صندوق های تامینی گذراند مقاله در مارس شخصی خود وب سایت اقتصادی, اصولاستدلال چرا و چگونه سرمایه داری نیاز به اصلاح دارد. “من باور دارم که همه چیز خوب افراطی شده می تواند خود مخرب است و همه چیز باید تکامل و یا می میرند” او نوشت. “این درست است برای سرمایه داری.” آسپن موسسه که شمارش در میان اعضای سابق آمریکا رئیس فدرال بن برنانکی جنرال موتورز مدیر عامل مری بارا و لورنس فینک از بزرگترین نهادی پول مدیر BlackRock, منتشر, سیاست, گزارش ماه فوریه گذشته هشدار دهنده از “افزایش سرخوردگی با آمریکا سیاست پوپولیستی واکنش اجتماعی, تکه تکه شدن و یک حس که “رویای آمریکایی’ در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر دشوار است.”

سپس در پایان ماه ژانویه نمرات میلیاردرهای فرود در داووس سوئیس در جت خصوصی و هلیکوپتر به استخر خود را به نگرانی در مورد سرمایه داری کاستی ها. مجمع جهانی اقتصاد که سازماندهی سالانه داووس رویداد با صدور بیانیه خواسته یک کودک مهربان سرمایه داری: “شرکت باید پرداخت سهم عادلانه خود را از مالیات نشان می دهد تحمل صفر برای فساد و رعایت حقوق بشر در سراسر جهانی زنجیره تامین و حمایت رقابتی در سطح میدان بازی است.” در یکی داووس, رویداد, Marc Benioff میلیاردر مدیر عامل شرکت دره سیلیکون نرم افزار شرکت Salesforce, اعلام, “سرمایه داری به عنوان ما شناخته شده و مرده است. این وسواس است که ما با به حداکثر رساندن سود برای سهامداران به تنهایی منجر به باور نکردنی نابرابری و سیاره ای اضطراری است.”

که پرسش: اگر سرمایه داری مدرن است که در واقع در آن بستر مرگ چه می آید بعدی ؟

این پشت سر هم از خود انعکاس در گوشه اتاق نیست بهار از خود است. بررسی پس از بررسی نشان داده است که آمریکایی ها به خصوص جوان تر رای دهندگان به طور فزاینده ایمان از دست رفته خود را در سیستم اقتصادی. در ماه نوامبر گالوپ نظرسنجی شرکت داشت که در میان نسل وای و Gen-Zers فقط بیش از نیمی از حال مساعد مشاهده سرمایهداری به شدت پایین از نزدیک به دو سوم تنها یک دهه پیش. این نظرسنجی در بر داشت 49 درصد احساس مثبت نسبت به سوسیالیسم. در ضمن آخرین نسخه از Edelman سالانه “اعتماد” فشار سنج” گزارش داد که در سراسر جهان پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی که در آن یک شکل از سرمایه داری و یا دیگر گرفته شده نگه دارید و در تقریبا در هر کشور, صرفه جویی برای امثال ونزوئلا و کره شمالی 56 درصد از مردم بر این باورند که “سرمایه داری آن را به عنوان امروز وجود دارد بیش از آسیب خوب در جهان است.” در دو کشور امریکا و کانادا و 47 درصد در موافقت با بیانیه ای که.

“سرمایه داری آمریکا خود را از دست داده توجیه اخلاقی می گوید:” استیون Pearlstein یک برنده جایزه پولیتزر ستون نویس واشنگتن پست و نویسنده 2018 کتاب می تواند سرمایه داری آمریکا برای زنده ماندن ؟ “به نظر می رسد به احترام و پاداش کیفیت است که مردم نمی مانند, مانند حرص و آز و عدم همدلی و خودخواهی و مجازات چیزهایی که ما فکر می کنم به عنوان صفات خوب مانند انصاف.”

به صورت یک نوار زیادی از مردم آمریکا دهه های اخیر شده اند هیچ چیز به جز نمایشگاه. در حالی که بالای یک درصد از حقوق بگیران در ایالات متحده دیده می شود خود را پس از کسر مالیات درآمد افزایش می یابد 226 درصد از اواخر دهه 1970 وسط 60 درصد موفق فقط 47 درصد با توجه به مرکز بودجه و اولویت های سیاست. برای گروههای خاص نیم قرن شده است یک گام به عقب—دستمزد برای مردان آمریکایی پس از تنظیم برای تورم باقی می ماند سه درصد زیر که در آنها در سال 1979. در ضمن از نظر ثروت بالا 10 درصد از آمریکایی ها نگه نزدیک به 70 درصد از تمام ثروت خانواده از 60 درصد در سال 1990 ترک پایین 90 درصد با کاهش اندازه ثروت پای با توجه به ایالات متحده فدرال رزرو.

جزئیات: کانادایی هستند که در پشت سمت چپ و یا بهره گیری از یک اقتصاد پر رونق?

کانادا کارگران شانس بهتر است. در حالی که نابرابری وجود دارد آن است و نه بدتر به همان درجه بالای یک درصد در زمان خانه 9.9 درصد از کل درآمد در سال 2017 را از 12 درصد در سال 2007 و نزدیک به جایی که آن را در سال 1980 در حالی که پایین 50 درصد در زمان خانه 17.8 درصد در همان سطح به عنوان نزدیک به چهار دهه پیش است. اما در حالی که کانادایی ها را دیده اند درآمد خود را رشد می کنند از آنجا که 1970s که تنها مورد بوده است برای کارگران مسن تر ، پس از تنظیم برای تورم, درآمد, برای کانادایی در سن 16 تا 44 کاهش یافته است.

یک گروه نه لطمه زدن به مدیران اجرائی که دیده می شود پرداخت های خود را به موشک وار رفتن. از سال 1978 اجرایی جبران خسارت در ایالات متحده ballooned توسط 940 درصد در حالی که کارگر معمولی دیدم دست آوردن فقط 12 درصد با توجه به واشنگتن مبتنی بر سیاست های اقتصادی, موسسه غیر حزبی فکر می کنم تانک. با متوسط پرداخت بسته US$17.2 میلیون دلار در سال 2018 مدیران اجرائی در زمان خانه 278 بار پرداخت از کارگر معمولی. آن را بسیار مشابه در کانادا که در آن میانگین مدیر عامل در 100 شرکت بزرگ به دست آورده $11.8 میلیون یا 227 بار بیشتر از میانگین کارگر.

که در آن کانادا متفاوت است در برابری فرصت یک ویژگی هنگامی که منادی به عنوان سنگ بنای سرمایه داری آمریکا—از این رو پیر را دیدم که با به اندازه کافی شن و عزم هر کسی در ایالات متحده بدون در نظر گرفتن کلاس و یا مسابقه می تواند دستیابی به یک زندگی بهتر. نسبت به آمریکا و کانادا و کودکان متولد شده به خانواده های کم درآمد به مراتب شانس بیشتری برای ساخت آن را به طبقه متوسط پژوهش از اقتصاددان مایل Corak نشان داده است. به آن نقطه, World Economic Forum, عرضه یک جدید در تحرک اجتماعی شاخص در داووس امسال ردیابی توانایی شهروندان برای رسیدن به پتانسیل کامل خود را بدون در نظر گرفتن درآمد خانوار است. از 82 کشور کانادا رتبه 14. که هنوز پشت اسلوونی اما پیش از 27th, رتبه, ایالات متحده است. به سی ان ان اشاره کرد در گزارش یافته های “رویای آمریکایی است که بسیار ساده تر برای رسیدن به در کانادا است.”

واقعیت این است که یورش نشان داده است که بسیاری از کارگران شده اند چپ تبدیل شده است بیش از حد برجسته را نادیده گرفت. “مردم را به phoniness ادعا بارها و بارها ساخته شده در مورد سرمایه داری—که اگر شما کار سخت شما می خواهید انجام دهید بهتر است یا این که ما باید شایسته سالاری است که پاداش استعداد می گوید:” UC برکلی رایش. “این خطابه هایی شده اند نشان داده می شود نادرست است.”

Pearlstein آثار مشکل با سرمایه داری مدرن به سال 1980 زمانی که در پاسخ به افزایش رقابت جهانی از ژاپن اقتصاد ایالات متحده مورد نیاز را مجددا. اما آونگ چرخش بیش از حد به عنوان چند ظالم اصول تثبیت شد: که به عنوان Gordon Gekko معروف تلفظ در فیلم وال استریت “حرص خوب است”; است که درآمد صرفا هدف انعکاس یک ارزش در اقتصاد و هر گونه تلاش در توزیع مجدد شبیه به سرقت; و که برخی از نابرابری لازم است برای افزایش رشد, بنابراین هر گونه تلاش برای ایجاد اقتصاد عادلانه تر نیز آن را کمتر کارآمد و کمتر مرفه.

اضافه کردن به که آغوش سهامداران سرمایه داری به معروف و پشتیبانی توسط اقتصاددان میلتون فریدمن در سال 1970 در نیویورک تایمز مقاله ای با عنوان “مسئولیت اجتماعی کسب و کار است که به افزایش سود خود” و شما تا به حال گیری از دهه مالیاتی و تنظیم مقررات سیاست هایی که مورد علاقه شرکت های بزرگ و ثروتمند بیش از کارگران جوامع و محیط زیست است.

نتیجه این می گوید Pearlstein شده است فرسايش از “سرمایه اجتماعی”—تفکیک اعتماد بین مردم و موسسات و هر یک از دیگر. “ما به ما اعتماد کارفرمایان ما اعتماد شرکت ما خریداری چیز از ما اعتماد شرکت ما در سرمایه گذاری و کارفرمایان اعتماد کارکنان خود را,” او می گوید. “این طرز فکر که ما را برای ما سهامداران که ما هر کاری لازم است برای به حداکثر رساندن سود باعث شده است که شرکت ها به رفتار در راه است که رهبری مردم را به از دست دادن اعتماد به آنها است.”

و با از دست دادن اعتماد آمده است تلخ تعصب و سیاست های شکسته که در توصیف بسیاری از دموکراسی های غربی امروز است. هر دو Pearlstein و رایش اشاره به انتخابات دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان یک شکل از شورش پس از سال ها از نصب نابرابری و نا امیدی. “هنگامی که مردم عصبانی هستند به حد اکثر آمریکایی ها زمانی که آنها احساس می کنید این بازی این است که تقلب یکی از راه های پاسخ آنها این است که آنها انتخاب عوامفریبی سیاسی که آنها فکر می کنم در کنار خود می گوید:” رایش.

جزئیات: Robert Reich: کانادا ترک سرمایه داری آمریکا پشت

سرمایه داری را مدافعان—اغلب همان مردم خواستار اصلاحات سریع به اشاره است که جهان را در آغوش آزادتر از بازار و شرکت های خصوصی بیش از سه دهه گذشته کمک کرده بالابر میلیاردها دلار از فقر. تعداد زیادی از مردم که زندگی می کنند در کمتر از $1.90 یک روز که بانک جهانی مجموعه خود را به عنوان آستانه فقر شدید کاهش یافت و از نزدیک به دو میلیارد دلار در سال 1990 به 700 میلیون امروز در زمانی که جمعیت جهان رشد 40 درصد است. اما برای زنگ کمربند کارگران که تماشا به عنوان کارخانه های بسته و یا وای که خود را گرفتار در یک چرخه فرفره مشاغل که به سختی آرام.

هنوز هم جالب است که سرمایه داری را بحران اعتماد باید در حال حاضر. آن بوده است که بیش از هشت سال از اشغال وال استريت در زمان بیش از New York منطقه مالی برای سه ماه. امروز توده جنبشهای اعتراضی در امریکا و کانادا که برای ماده—هستند احتمال بیشتری برای تمرکز بر مقابله با تغییر آب و هوا از نابرابری و یا شرکت های بزرگ رفتار.

شاید زمان نشان دهنده این واقعیت است که اقتصاد ایالات متحده در محکم زمین در حال حاضر نسبت به سال های بلافاصله بعد از بحران مالی است. شرایط می تواند ایده آل برای اصلاح و چگونه سرمایه داری کار می کند می گوید Pearlstein. “یک اقتصاد قوی تر به شما می دهد یک لوکس به نگران این چیزها,” او می گوید. “گاهی اوقات شما نیاز به یک اقتصاد بد به همه چیز را تغییر دهید اما گاهی اوقات شما نیاز به یک اقتصاد خوب به مردم سطح راحتی به همه چیز را تغییر دهید.”

تغییرات در نیروی کار نیز ساخت آن را سخت تر برای رهبران کسب و کار به نادیده گرفتن شکایات در مورد نابرابری و محیط زیست سوابق. هزاره و Gen Z کارگران در حال حاضر حساب برای بیش از 40 درصد از ایالات متحده نیروی کار و بیکاری در پایین ترین سطح خود از دهه 1960 شرکت ها نیاز به توجه به نگرانی های خود را پس از سال ها از بی تفاوتی. “افرادی که مسئول شنوایی هستند از افرادی که در مورد مراقبت و یا در حال ساخته شده به مراقبت در مورد می گوید:” Pearlstein. “آن زمان برای شکستن از طریق به شرکت نخبگان و مالی نخبگان اما پس از بی اعتنا بودن بیش از حد طولانی آنها در حال گرفتن واقعی در مورد مسائل است.”

مدیران نیز بدون شک از نزدیک به تماشای دموکراتیک اولیه مسابقه و موفقیت هر دو وارن و ساندرز پیدا کرده اند با رای دهندگان برای وعده های خود به طور چشمگیری تعمیرات اساسی موازنه قدرت در اقتصاد است. برای او بخشی وارن وعده داده است به اعمال بزرگ افزایش مالیات بر ثروتمندان و شرکت های بزرگ و شکستن انحصار آن را آسان تر برای کارگران به داشتن اتحادیه و نیاز به شرکت های بزرگ به 40 درصد از تخته های ساخته شده از مدیران انتخاب شده توسط کارکنان. اما اگر یک رئیس جمهور وارن نگرانی وال استریت یک رئیس جمهور ساندرز چیز از C-suite کابوس. اعتراف “دموکراتیک سوسیالیستی,” ساندرز گردد یک پلت فرم است که سهام شباهت با وارن—که وعده اصلاح قانون کار و سخت تر anti-trust مقررات. او همچنین قانون پیشنهادی که کارکنان از شرکت های بزرگ در نهایت کنترل تا 20 درصد از سهام خود را. او به دنبال لغو بیمه درمانی خصوصی و ایجاد یک مدیکر-برای-تمام برنامه. در ضمن او US$16.3 تریلیون دلار سبز جدید مقابله خواهد end سوخت های فسیلی واردات و صادرات و ایجاد دولتی انرژی پاک آب و برق, در میان بسیاری دیگر از تغییرات بزرگ.

انتخابات است که هنوز هم بسیاری از ماه دور و بسیار می خواهد و تغییر بین در حال حاضر و پس از آن. اما دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات روشن ساخته است که هیچ سناریو را می توان رد کرد.

به همین دلیل است که Dimon مدیر عامل شرکت جی پی مورگان چیس که صحبت کرده است به طوری که اغلب مورد نیاز برای اصلاح سرمایهداری نیز شروع به صدا عصبی در مورد چه چیزی می آمد. “من فکر نمی کنم مردم درک آنچه سوسیالیسم است,” او گفت: در مصاحبه ای با CNBC در داووس در ماه گذشته. پس از او پرسید آیا فکر وارن و ساندرز شد سوسیالیست او demurred. “من نمی خواهم به بحث در مورد هر گونه خاص مردم,” او گفت:. “اما اگر شما در حال صحبت کردن در مورد دولت کنترل شرکت های بزرگ که سوسیالیسم.” در نهایت وی افزود سوسیالیسم منجر به “فرسایش جامعه است.”

هیچ کس نمی تواند شادتر از ساندرز به نام با مدیر عامل یک غول بانک. “خنده دار” او توییتی به 10 میلیون پیروان. “جیمی Dimon خوب به نظر می رسید با شرکت های بزرگ سوسیالیسم زمانی که خود بانک رو 416 دلار – میلیارد دلار کمک مالی از مالیات دهندگان آمریکایی.”

اما در این قسمت مطرح یک سوال مهم: فقط تا چه حد به سرمایه داران مایل به رفتن برای نجات سرمایه داری ؟

رئیس جمهور وارن ممکن است نگران وال استریت اما یک رئیس جمهور ساندرز سوخت C-suite کابوس (رابین بک/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

هنوز هیچ تثبیت سرمایه داری برای Dummies راهنمای وجود دارد, اما چند تم در حال ظهور است. در مقاله خود در اصلاح سرمایه داری در سال گذشته Dalio میلیاردر مدیر صندوق پرچین نام برای سرمایه گذاری در “دو خط پایین” پروژه های که ارائه هر دو اجتماعی و اقتصادی باز می گرداند. این می تواند پرداخت برای او استدلال توسط مالیات آلودگی و همچنین برخی از قالب بالاتر مالیات بر ثروتمندان البته یکی که نمی آسیب رساندن بهره وری. دیگران شده اند بیشتر صریح و روشن خود را در “مالیات من” می نامد. پس از تصدیق در نیویورک تایمز مقاله در اکتبر گذشته است که “سرمایه داری . . . خوب بوده به من” Benioff, مدیر عامل شرکت Salesforce نوشت که “افزایش مالیات افراد با درآمد بالا مثل خودم کمک خواهد کرد تولید تریلیون دلار است که ما به شدت نیاز به بهبود آموزش و پرورش و مراقبت های بهداشتی و مبارزه با تغییر آب و هوا.” به همین ترتیب در داووس یک گروه از 121 افراد ثروتمند از جمله بازیگران, سرمایه گذاران, وارثان و heiresses منتشر شد نامه ای با عنوان “میلیونر در برابر چنگال” که به نام “بالاتر و عادلانه مالیات میلیونرها و میلیاردرهای.”

نیز وجود دارد در حال رشد شور و شوق به خصوص در دره سیلیکون بلکه در جاهای دیگر برای برخی از فرم اساسی جهانی درآمد آن را دولت تضمین کند که هر شهروند دریافت حداقل حداقل درآمد.

با این حال کسانی که در اقدامات همه مستلزم تغییر قابل توجهی در سیاست های دولت و در حالی که وجود دارد تقریبا جهانی توافق میان سرمایهداران-نگران-مورد-سرمایه داری جمعیت این تغییر بستگی به یک رهبر در حال ظهور است که می تواند پل حزبی تقسیم در امریکا—”کاریزماتیک unpopulist” این است چگونه Pearlstein آن قرار می دهد—این همه بیش از حد آسان برای مدیران اجرائی به offload مسئولیت اصلاحات به سیاستمداران است. شایان ذکر است که پس از قرار دادن نام خود را به کسب و کار میزگرد را “هدف از شرکت” بیانیه بیش از یک تعداد کمی از کسانی که 181 اجرائی اعلام کرد اخراج و یا کاهش مزایای کارکنان را به نام جلسه سه ماهه سود اهداف.

در عین حال طرفداران سرمایه داری نباید از دست دادن بینایی از خطرات ناشی از انفعال. Dalio گذاشته لخت آنچه در خطر است اگر هیچ توافق می تواند ملاقات برای “re-مهندس سیستم” در راه است که تقسیم پای اقتصادی نسبتا بیشتر و تضمین آن به رشد خود ادامه میدهد: “ما باید در جنگ بزرگ و به نوعی از انقلاب است که صدمه دیده است هر کس بیشتر خواهد شد و کوچک شدن پای” او نوشت. این یک نگرانی Pearlstein سهام. “اگر شما بیش از حد شما می توانید هنگ کنگ نوع تظاهرات; شما می توانید انقلاب,” او می گوید.

در نهایت سرمایه داری سرنوشت ممکن است به پذیرش آن است که نه همه-یا-هیچ چیز انتخاب بین نامحدود حرص و آز و breadlines. “سرمایه داری آمریکا است که افراطی ترین, بی رحم, فرم وجود دارد اما دیگر اشکال سرمایه داری وجود دارد به خوبی انجام می دهند می گوید:” رایش. “این واقعیت است که وجود دارد مقدار زیادی در بین آمریکایی سرمایه داری و سوسیالیسم.”


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه مارس سال 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “بحران در سرمایه داری.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Wonmaniabet365cialis fiyatElektronik sigara