چه COVID-19 endgame نگاه مانند? پنج مرحله ساده است.

امیر عطاران است, پزشکی, دانشمند, یک وکیل و یک استاد در دانشکده حقوق و دانشکده اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه اتاوا.

در Jan. 30 سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد COVID-19 یک “اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی”. پس از آن, کانادا به شدت آمادگی و آن را به clobbered ما. مردم می خواهم بدانم زمانی که بدبختی بودن cooped در خانه و از دست دادن حقوق به پایان خواهد رسید.

بدیهی است که وجود دارد هیچ پاسخ به این سوال. این بستگی به علم هدایت دانستنی قوانین و سیاست است که در اقیانوس بشر vagaries. در بدترین سیاستمداران بی اعتنایی علم درست است که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آرزوی مرگ برای بازگشت به ایالات متحده برای کسب و کار به طور معمول با عید پاک ،

خوشبختانه در کانادا سیاستمداران هستند و نه مجنون. مسیر بازگشت به حالت عادی برای ما این است که به احتمال زیاد مطلع اپیدمیولوژی, immunology, پزشکی و بهداشت عمومی عمل.

من نوشتن این مقاله به عنوان یک دانشمند برای کمک به توضیح آنچه معقول COVID-19 endgame می تواند مانند نگاه—نه به ترساندن اما نشان می دهد که وجود دارد این است که نور در انتهای تونل. برای درک آن لازم است به دانستن اصول اولیه بیماری کنترل برای SARS-CoV-2 ویروسی عامل COVID-19. شما می توانید با خواندن این مقاله به تنهایی و یا با استفاده از لینک به شیب عمیق تر به علم اگر شما کنجکاو هستند.

هر فرد مبتلا به SARS-CoV-2 یک انتقال دهنده ی عفونت اینکه آیا یا نه آنها در حال نشان دادن علائم است که به طور معمول شروع به اطراف روز پنجم. برآورد متفاوت است اما هر فرد آلوده است که فکر به تصویب عفونت به حدود دو یا سه نفر دیگر. این است که به نام های اساسی تولید مثل شماره یا Ro (تلفظ “R-جز”) و تا زمانی که آن باقی می ماند بالا یک بیماری همه گیر است که در نمایی تا شیب.

کلید ضرب و شتم SARS-CoV-2 به Ro پایین به زیر یک و نگه داشتن آن وجود دارد به این معنی که هر فرد آلوده عبور عفونت به کمتر از یک دیگر. قرار می دهد که این بیماری همه گیر در پایین شیب تا آن لرزان است. همه چیز—کاملا همه چیز—چیز دیگری است حواس پرتی.

ادامه مطلب: کروناویروس در کانادا: این نمودار نشان می دهد که چگونه مبارزه ما برای صاف منحنی’ در جریان است

پس چگونه شما را سرکوب Ro? راه های مختلفی وجود دارد در تئوری اما در حال حاضر تنها یک راه در عمل است.

در حالی که توصیه نمی شود شما می توانید یک مغلوب ساختن پیشی جستن را انتخاب کنید و اجازه دهید این ویروس گسترش مانند آتش سوزی. بسیاری را آلوده و مرگ از COVID-19—افراد مسن بیش از جوانان مردان بیش از زنان احتمال آلودگی بیش از هاله و دلچسب—اما آن اتفاق می افتد به هر کسی.

بسیاری از کسانی که زنده ماندن خواهد به دست آوردن ایمنی طبیعی به آینده عفونت حداقل برای یک زمان. پس از 40 به 70 درصد از جمعیت بدست می آورد و ایمنی به این ترتیب “گله ایمنی” در مجموعه و Ro نرخهای زیر یک دلیل وجود دارد چند susceptibles چپ. ما نمی دانیم که این برای برخی از, اما از آنجایی که میمون می تواند تبدیل به ایمنی به SARS-CoV-2 و انسان می تواند برای دیگر coronaviruses آن یک دختر شرط بندی امن.

راه دیگر برای بالا بردن ایمنی گله است که با یک واکسن. شما می توانید خرید یک coronavirus واکسن برای سگ, اما نه برای انسان و هیچ معجزه ای بیاورد که در مورد این سال است. نه تنها این است که یک ننگ بزرگ اما یک عهد به short-sightedness چرا که دولت علاقه از دست رفته در بودجه انسان coronavirus vaccinology پس از ضرب و شتم 2003 سارس بیماری همه گیر و یا دیگری یک SARS-CoV-2 واکسن احتمالا خواهد بود در دسترس است. (کانادا guiltier که بیش از هر کشور دیگر داشتن متعهد یک ابتکار عمل برای انسان واکسن اما پس stingily که آزمایش های بالینی هرگز آغاز شد که آن هم آنچه را برای ابولا, واکسن.)

بدون گله ایمنی و یا یک واکسن بهترین جایگزین مواد مخدر است که squelches بالا “بار ویروسی” و خطر مرگ در بیماران به طور جدی بیمار و شاید توانایی خفیف بیمار بیماران آلوده به دیگران است. این روش کار کرده درخشان برای HIV/AIDS. مشکل این است که هیچ دارو برای SARS-CoV-2 و آن را ماه به دادگاه امیدوار کننده ترین نامزدها. مربوط به امکان است برای transfuse نقاهت پلاسمااست که خون محصول حاوی آنتی بادی از افرادی که در مبارزه با عفونت و زندگی می کردند و این بیش از حد است که تجربه هر چند آن را بسیار سخت به مقیاس.

که برگ فقط یک گزینه: “اجتماعی فاصله” یا به زبان ساده قرار دادن چیزی بین آلوده و غیر آلوده افراد به درایو Ro زیر یک.

“فاصله” می تواند قرنطینه خود انزوا و یا احتمالا هر کس پوشیدن ماسک های جراحی در داخل و اطراف بیمار و اعضای خانواده. در حال حاضر ما در حال انجام ، ما قطعا نمی تواند گذشته به دلیل ماسک ها بسیار کمیاب است که مراقبت های بهداشتی کارگران مجبور به جیره آنها. به وضوح کانادا منفجر, این, آماده سازی و, Ontario حتی اجازه اضطراری ذخایر 55 میلیون ماسک منقضی بدون جایگزین است. اما اگر روزی وجود دارد ماسک به اندازه کافی برخی (از جمله خود من) فکر می کنم پوشش تا کانادایی ها منطقی و امیدوار کننده را امتحان کنید.

و این پاسخ: اجتماعی فاصله است فقط آخر بازی ما. به سادگی وجود دارد هیچ جایگزین. هر کسی شک باید آن را به تماشای این انیمیشن عالی از واشنگتن پست. سپس سوال می شود چگونه به آن را انجام دهد و بعد از آن, چگونه بهترین برای سهولت بازگشت به زندگی عادی در یک راه است که موجب صرفه جویی در زندگی می کند و حداقل آسیب را به جامعه و اقتصاد است.

خوشبختانه این مشکل صدایی وظیفه معافیت های پایین به برخی از مراحل ساده.

مرحله 1: قفل کردن آن و تست

ما باید به باقی می ماند فاصله به اندازه کافی طولانی و بسیار سخت تر از ما هستند در حال حاضر در مورد آن بعدا بیشتر به خفه کردن ویروسی انتقال در جامعه است. مردم باید در خانه بماند. غیر ضروری در محل کار باید شاتر. ما کاملا باید قفل کردن تقریبا هر کس در کانادا تا زمانی که جامعه انتقال SARS-CoV-2 فلات و کاهش به تقریبا صفر است. ما می تواند قفل کردن نیم بند و صبر کنید ماه برای که یا ما می توانیم آن را انجام دهد ferociously و پانچ از طریق یک زن و شوهر هفته—انتخاب ما. تنها خواهد شد و سپس ما را به دست آورد و کنترل این بیماری همه گیر و خریداری خودمان یک شانس دوم به همزیستی با این ویروس در یک راه دقیق.

در حالی که مرحله 1 در جریان است و کانادا و استان باید حل وحشتناک غیر قابل توجیه شکست از انجام بیش از حد چند SARS-CoV-2 آزمون بیش از حد به آرامی. زمان انتظار برای نتایج باید پایین آمدن از بسیاری از روز را فقط به ساعت چرا که بدون سریع تست آن است که غیر ممکن است برای تشخیص و جداسازی افراد آلوده اوایل بنابراین به عنوان برای فراغت بیماری و مرگ به خانواده و جامعه.

تمام جوامع باز که مبارزه COVID-19 خوب مانند سنگاپور, کره جنوبی و تایوان, تسلط تست سریع و واکنش زیرا آنها آماده ماه و یا سال پیش از کانادا.

بدون یک تست سریع ظرفیت گام های بعدی من توصیف می کنم تا رفع این موضوع باید در میان دولت بالاترین اولویت است.

 مرحله 2: انتشار حداقل آسیب پذیر

پس از مرحله 1 به ارمغان می آورد جامعه انتقال این ویروس به تقریبا صفر, پس از آن ما می توانید شروع به انتشار برخی—و نه همه مردم را به جامعه یک گروه در یک زمان. منطقی ما باید با حداقل آسیب پذیر به بیماری های شدید به احتمال زیاد به این معنی که جوان سالم به طور کلی و نه immunosuppressed هر چند دانشمندان نیاز به جمع آوری شواهد بیشتری بین در حال حاضر و پس از آن برای اثبات این فرضیات درست باشد.

 مرحله 3: نگه داشتن آرام و انجام تماس ردیابی

برخی از این گروه تبدیل خواهد شد آلوده و بیمار است و نه یک فاجعه. به دلیل آن است که کسری از جمعیت کانادا از ما مراقبت ويژه می توانید مدیریت بدون پر و یا در حال اجرا از هواکش. در ضمن ما بهداشت عمومی کارگران می توانند با استفاده از خود را بهبود تست ظرفیت در هر کسی نشان دادن علائم و به سرعت در حال حرکت به قرنطینه مثبت خود را ردیابی ارتباطات اجتماعی نظارت و آزمون آن دسته از مخاطبین و قرنطینه آنها را بیش از حد لزوم. که اپیدمیولوژیک بازی ضربت سخت زدن یک مول (یا “تماس با ردیابی” در اصطلاحات مخصوص یک صنف) را نگه می دارد تا آخرین مثبت مخاطبین و جامعه انتقال دوباره قطره به تقریبا صفر—به معنی آن است که زمان را به حرکت به مرحله بعد.

 گام 4: موج دوم از ادغام

پس از همگروهی است reintegrated به احتمال زیاد مصرف چند هفته و اقتصاد است دوباره تا حدودی ما بهداشت حرفه ای ممکن کار می کرد و بیشتر مردم آلوده شده اند که ما را کمی نزدیک تر به گله ایمنی—همه از آن بدان معنی است که سختی و خطر به گروه دوم کمتر است.

احتمالا که دوم گروه متشکل از افراد تا حدودی آسیب پذیر به بیماری های شدید مانند میانسال, هر چند من تکرار علم می تواند اصلاح معیارهای بین در حال حاضر و پس از آن. تکرار مرحله 3 برای دومین همگروهی با چوب سریع تماس با ردیابی و یک بار دیگر منتظر جامعه انتقال به رها کردن به تقریبا صفر قبل از حرکت. این دور باید عبور سریع تر از اول است.

 گام 5: سوم و نهایی موج

در حال حاضر شما باید حدس زده مرحله بعدی. زندگی شروع به شبیه طبیعی در جهان خارج و از آن زمان برای آزادی سومین گروه از افراد بیشتر در معرض بیماری شدید به احتمال زیاد افراد مسن و هر کسی که با یک سرکوب کننده سیستم ایمنی وضعیت پزشکی است.

آنها در معرض خطر کمتری برای داشتن صبر کردم چرا که در حال حاضر توسط علم پزشکی احتمالا آموخته اند چیزی در مورد صرفه جویی در زندگی بسیار بیمار است. شاید بالینی حتی در بر داشت مواد مخدر را به کمک به آنها را از طریق خطر است. تکرار مرحله 3 دوباره.

 طول: در حالی که مراحل 1-5 در حال بازی کردن بدون شک دانشمندان و بیمارستان ها را به دست آوردن دقیق, آسان, تست سرولوژیکه تعیین اینکه آیا یک فرد آلوده شده است در گذشته نصب شده و آنتی بادی است که می تواند به محافظت در برابر آینده عفونت است. که دانش می تواند مفید باشد برای مثال با قرار دادن احتمال زیاد ایمنی مردم در پرخطرترین شغل.

ما همچنین نیاز به انجام روال serosurveys به تعیین که چگونه بسیاری از مردم در کانادا هستند به احتمال زیاد سیستم ایمنی بدن. اگر ما جمعیت-سطح ایمنی پایین باقی می ماند و سپس اضافی هوشیاری نیاز است چرا که هر سرگیری ویروس احتمالا توسط مسافران را گسترش مانند آتش سوزی.

اما اگر در یک سال یا بیشتر تعداد مثبت مردم می رسد حدود 40 تا 70 درصد و سپس ما رسیده آستانه گله ایمنی و ویروس دیگر ارائه یک تهدید عمده. وجود خواهد داشت شیوع پراکنده اما هیچ کدام که تماس با ردیابی نمی تواند خاموش. به تدریج زندگی تبدیل خواهد شد بیشتر یا کمتر دقیقا به عنوان قبل از.

در این نقطه ما را برنده شده اید.

اما قبل از کانادا می توانید این کشش اتاوا نیاز به ضرب و شتم در استان که در حال و نه مفید. حداقل قابل پیش بینی بخشی از این سناریو است که در آن ما در حال حاضر: مرحله 1. دیگر آن طول می کشد برای اجتماعی فاصله برای ضربه اوج خود دریچه گاز Roرا آورد و به جامعه انتقال به تقریبا صفر دیگر بسیاری از ما باقی می ماند cooped و یا نا امن و طولانی تر قبل از زندگی عادی رزومه در کانادا. تکرار می کنم: یک انتخاب وجود دارد چگونه به شدت کانادا اعمال اجتماعی فاصله در حال حاضر و اینکه آیا مرحله 1 هفته ها یا ماه است به ما.

این holdup در حال حاضر این است که برخی از استان ها در حال تخریب اجتماعی فاصله برای حیوان خانگی خود را در صنایع. انتاریو اعلام کرده است, تمام ساخت و, ساخت و ساز ضروری است که اگر تمام کالا ها در برابر تقاضا و قرنطینه ساکنان انتاریو نمی تواند بدون زندگی می کنند خانه بازسازی. آلبرتا در نظر شنهای نفت ضروری است اگر چه قیر فروش در از دست دادن و ده ها هزار نفر از کارکنان از سراسر کانادا در حال پر به اردوگاه های کار که فوق العاده رشد برای به دست آوردن و سپس متفرق عفونت و مرگ به هر گوشه ای از این کشور است.

این عقب مانده استان و صنایع و دیگران مانند آنها داده می شود باید 24 ساعت به تغییر ذهن خود را و یا اتاوا باید با استفاده از زور از جمله شرایط اضطراری عمل می کنند و یا حتی جدید در قوانین اضطراری برای مهار عملیات خود را از آنجا که آنها در حال قرار دادن همه کانادایی ها در خطر است.

تا کنون اتاوا اقدام بیش از حد ملایم—در واقع unscientifically من را اضافه کنید. مگر اینکه آن را قرار می دهد و این کشور در یک علم مبتنی بر دوره به COVID-19 endgame, کانادا در یک کار بسیار سخت ، اتاوا bungled آماده سازی بازی. آن باقی مانده است دیده می شود اگر بسته شدن آن بازی هیچ بهتر است.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im