چه کانادا اضطراری یارانه دستمزد به معنی برای کارگران صدمه دیده توسط Covid-19

در ماه مارس, یک رکورد بسیار مخربی 1.01 میلیون نفر از کارگران شغل خود را از دست و آوریل اعداد به احتمال زیاد می تواند بدتر. به لطف یک برنامه جدید دولت این احتمال وجود دارد که کارفرمای شما ممکن است تماس شما به کار زودتر از بعد.

ماه گذشته دولت معرفی کانادا اضطراری یارانه دستمزد (CEWS) برنامه که reimburses کسب و کار برای بخشی از پرداخت حقوق به کارکنان در طول بحران. اگر دولت می تواند پوشش برخی از این پرداخت ها پس از آن شرکت خواهد شد یا rehire کارکنان و یا نگه داشتن کارکنان خود را در حقوق و دستمزد – حداقل که امید است.

در واقع کلمه آمد و در همان روز به عنوان وحشیانه از دست دادن شغل اعداد است که هر دو هوایی کانادا و top world news طرح به rehire 16,500 و از 6400 کارکنان به ترتیب به دلیل CEWS.

جزئیات: کروناویروس در کانادا: این نمودار نشان می دهد که چگونه مبارزه ما برای صاف منحنی’ در جریان است

بنابراین زمانی که شما می توانید انتظار برای دریافت کنید که تماس بگیرید ؟

Bhuvana رای ارشد کاردانی در تورنتو-بر اساس قانون شرکت BLG فکر می کند که دستمزد برنامه یارانه یک چیز خوب برای شرکت ها و کارکنان, اما هشدار مردم را از گرفتن بیش از حد هیجان زده است. آن را به مراتب پیچیده تر از آن به نظر می رسد در حالی که جزئیات را تغییر. (هنوز هم در پیش نویس قانون اما مجلس عوام است به reconvene شنبه به تصویب این لایحه است.)

نیز فقط به این دلیل که یارانه وجود دارد, به این معنا نیست کارفرمای شما می تواند و یا خواهد شد استفاده از آن است. “این خواهد بود مفید برای کسب و کار به این, اما آنها هنوز هم دشوار تصمیم گیری که آیا برای استخدام مردم بازگشت,” او می گوید.

در اینجا کلید چیزهایی که شما به عنوان یک کارمند نیاز به دانستن در مورد CEWS.

تقریبا تمام محل های کار واجد شرایط برای CEWS

اکثر شرکت ها صرف نظر از اندازه و یا تعداد کارکنان می تواند درخواست برای CEWS. مالکان تنها و تنها کارکنان شرکت نیز واجد شرایط. حتی شرکت های خارجی با کانادا عملیات می توانید برخی از این دلار است. (هر چند کانادایی, زندگی در آمریکا است که با استخدام یک شرکت کانادایی نمی توانند هر بخشی از یارانه.) متاسفانه کارفرمای شما نمی خواهد دریافت دستمزد کمک کند اگر آن را غیر مشمول مالیات شرکت و یا یک دولت بودجه نهاد مانند یک مدرسه و یک بیمارستان و یک تاج شرکت و یا شهرداری ،

شرکت خود را برای دیدار با درآمد مورد نیاز

به عنوان یک کارمند ممکن است شما نمی دانید چقدر پول خود شرکت می کند اما این یک بخش کلیدی از برنامه است. یک کسب و کار باید تجربه 30 درصد در طول دو سال گذشته کاهش درآمد در ماه به آنها اعمال می شود (آنها همچنین می توانید مقایسه ماه آنها اعمال برای ژانویه و فوریه سال 2020) به منظور واجد شرایط به جز ماه مارس زمانی که تنها 15 درصد در طول دو سال گذشته کاهش مورد نیاز است. این مهم شماره یک ما بازگشت به بعد.

تنها بخشی از حقوق و دستمزد خود را تحت پوشش یارانه دستمزد

یارانه را پوشش می دهد تنها 75 درصد از دستمزد خود را در اولین $58,700 از حقوق و دستمزد. که با این نسخهها کار به $847 یک هفته. یک انتظار وجود دارد توسط دولت است که کارفرمای شما اضافه خواهد شد 25 درصد بیشتر به آن را سالانه در مجموع به دلار که 58,700 شماره. کسب و کار باید گواهی دهند که آنها انجام می دهند همه چیز ممکن است به پرداخت که باقی مانده 25 درصد است اما آنچه که بدان معنی است که به تفسیر باز می گوید Rai. می تواند خود را از کارفرما قطع حقوق و دستمزد خود را به طوری که 75 درصد است که بر اساس یک مقدار پایین تر? که به نظر می رسد آنچه top world news, انجام, با کانادا پرس گزارش که آن را rehire کارگران در سه چهارم از قبلی دستمزد. در هر صورت اگر شما می گویند $100,000 قبل از COVID-19 و شرکت خود را در حال مبارزه و سپس در حالی که آنها ممکن است شما را به بازگشت به کار شما احتمالا نمی توانید خود را شش رقم درآمد.

دفعات بازدید: چگونه به درخواست برای CERB اگر شما گذاشته به دلیل COVID-19

شما نمی پرداخت شده توسط دولت

بسیاری از مردم فکر می کنم که دولت این است که پرداخت حقوق و دستمزد خود را. این مورد است می گوید Rai. بلکه محل کار خود را خواهد پرداخت تا شما را با پول خود را که آیا آن را از درآمد یک وام و یا برخی دیگر از منابع بودجه. آنها سپس می توانند به دولت برای, اساسا, دریافت بازپرداخت برای حقوق آنها در حال حاضر پرداخت می شود. زمانی که پول می آید در آنها قرار داده و سپس آن را به حساب بانکی خود را که آنها پس از آن می تواند استفاده برای پرداخت در آینده حقوق و یا چیز دیگری است.

شما لازم نیست که به کار برای به دست آوردن پول

آوردن مردم به کار نمی کند, متاسفانه, معنی وجود دارد کار را به انجام. بسیاری از کسب و کار در خرده فروشی و رستوران و سفر بخش نمی خواهد به عقب بر گردیم به کسب و کار تا زمانی که به خوبی پس از اجتماعی فاصله اقدامات پایان. که بدان معنی است که حتی اگر شما در حال rehired باقی می ماند و یا در حقوق و دستمزد, شما ممکن است مجبور به انجام هر کار. اما بسته به شرکت رئیس شما ممکن است بخواهید به استفاده از این زمان برای انجام مجدد وب سایت خود را ایجاد یک طرح کسب و کار برای یک پست-بحران دنیای جدید توسعه مواد بازاریابی و…. اگر شرکت شما می خواهد شما را به کار حتی اگر این کار ممکن است متفاوت از شما استفاده می شود به شما نیاز به قرار دادن در ساعت است.

تحت یارانه دستمزد شما هنوز هم مجبور به پرداخت CPP, EI حق بیمه و مالیات

اگر شما تا کنون دریافت paycheque و سپس شما می دانید که دولت کسور چند دلار از چک خود را قبل از شما آن را دریافت. که نمی خواهد تغییر دهید. شما هنوز هم مجبور به پرداخت به بیمه اشتغال به طرح بازنشستگی کانادا و مالیات خواهد شد بیش از حد. اما کارفرمایان که در حال نگه داشتن کارکنان در اطراف, اما هیچ چیز برای آنها انجام خواهد شد و دریافت هزینه در EI و CPP حق بیمه است که باید به آنها پرداخت می گوید: Rai.

در اینجا به همین دلیل شما ممکن است دریافت تماس برای بازگشت

امیدوارم شما و شرکت شما را به کار می کنند اما آنها ممکن نیست. چرا ؟ از آنجا که کسب و کار شما نیاز به پیش بینی آینده اگر آنها در حال رفتن به اعمال می شود. بیایید می گویند درآمد پایین 30 درصد سال بیش از سال در ماه آوریل که بدان معنی است که آنها پس از آن واجد شرایط برای دریافت بازپرداخت برای دستمزد پرداخت می شود. بزرگ آنها می تواند rehire شما و پرداخت توسط دولت برای قرار دادن شما را در حقوق و دستمزد. اما چه اتفاقی می افتد اگر درآمد هستند و تنها 25 درصد در مه ؟ پس آنها نمی خواهد واجد شرایط برای یارانه و شما می توانید گذاشته دوباره.

و مسائل پیچیده است که ادعا دوره—چند هفته است که کارفرمای شما می تواند بازپرداخت ندارد به دنبال قاب همان زمان به عنوان دوره آنها پایه درآمد خود را کاهش است. بنابراین در حالی که درآمد کاهش می یابد بر اساس هر ماه رها کردن آنها ادعا می کنند حقوق و دستمزد پرداخت بین ماه های مارس 15 آوریل 11, مارس 12 آوریل 9 و 10 مه تا 6 ژوئن. این مشکل است زیرا می گوید Rai “شما نمی دانید که چه درآمد خواهد بود برای آوریل در همان زمان که شما قرار است برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای نگه داشتن کارکنان برای ماه آوریل است.”

شرکت هایی که ممکن است مطمئن نیستید که آیا آنها واجد شرایط از ماه به ماه ممکن است فقط در مورد آن را فراموش و اعمال نمی شود. برخی نیز ممکن است دارای جریان نقدی به کارکنان پرداخت حتی اگر آنها ممکن است دریافت بازپرداخت بعد از آن. کسب و کار است که می دانیم که درآمد را برای مطمئن بود 30 درصد در طول COVID-19 بحران هستند در یک موقعیت بهتر به rehire.

با وجود گسل آن, آن را هنوز هم بهتر است به این نوع از برنامه نه, می گوید Rai, اما آن را درمان تمام کشور را اشتغال کردند. “این واقعا بستگی به کسب و کار که آیا آنها rehire,” او می گوید. “هنگامی که ما به وضوح بیشتر پس شاید شرکت می توانید تصمیم گیری آگاهانه تر.”

جزئیات این برنامه در حال تغییر نگه دارید. ما خواهد شد به روز رسانی این مقاله که بیشتر ترفند ساخته شده است.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im