چه زمانی که رئیس خود را نمی کند و همیشه پاسخ

معاون رئیس جمهور من گزارش به سخت است برای دریافت در تماس با. او استفاده می شود به قابل دسترس بیشتر اما در حال حاضر او پرش ما گرفتن جلسات و خوب نیست در مورد پاسخ دادن به ایمیل من.

من بهترین تاکتیک است برای گرفتن او را در راهرو بین جلسات برای مطالعه سوالات. در حال حاضر که ما در حال کار از خانه من این فرصت از دست رفت. چه می توانم انجام برای گرفتن تصمیمات نیاز دارم ؟

تجدید نظر از آنچه فکر می کنید شما نیاز دارید از او.

در واقع شما نمی خواهید به تغییر. و به شما به عنوان حرکت به بالا در سازمان شما نیاز به تبدیل شدن به بیشتر متکی به خود.

که به این معنا است که رفتار او خوب است. حداقل این بی ادب.

آن رایگان شما به مرحله و سرب خود را بخشی از کسب و کار.

خواندن بین خطوط این ممکن است خود را هدف. هنگامی که شما برای اولین بار در نقش خود او ممکن است شده اند که بیشتر در دسترس به ارائه پشتیبانی.

این می تواند تبدیل به یک ضرر به شما اگر آن را می رود به طور نامحدود. آن می رود از آموزش به دست نگه داشتن هدر رفتن زمان خود و محدود کردن رشد خود را.

فکر می کنم در مورد سوال شما باید برای او و تصمیم گیری شما از او می خواهید. در صورت عدم وجود ورودی آنچه شما انجام می دهند به حرکت رو به جلو ؟ آن ساده است — در هر صورت شما نمی گرفتن اقدامات است که مورد نیاز هستند و یا شما در حال بدانند آن اما شاید با استرس بیش از لازم است.

هنگامی که شما را پذیرفته اند که آن را حس می کند برای ایجاد یک مدل جدید برای کار با در نظر گرفتن آنچه شما می خواهم که به مانند نگاه کنید.

اگر او مانند بسیاری از سرور مجازی بسیاری از مناطق در محدوده او احتمالا یک کارشناس موضوع در قلمرو خود را. در نتیجه اگر شما نیاز به راهنمایی فنی آن کمک خواهد کرد که منابع دیگر مشورت کنید.

که مردم شما می تواند رسیدن به ؟ نگه داشتن در ذهن آن را به خوبی ممکن است یکی از تیم خود را.

او همچنین به نظر نمی رسد به یک مربی قوی به سبک رهبر. به منظور توسعه مهارت های رهبری خود را دنبال گزینه های دیگر. HR برنامه های آموزشی و یا پیدا کردن یک مربی شخصی می تواند شما را به کسی که به صحبت با زمانی که شما روبرو هستند یک مدیریت معضل است که شما را به ارمغان آورده اند به او.

در عین حال او قطعا دارای دانش است که می تواند با ارزش به شما است. شاید او بسیار زرنگ و دانا در مورد استراتژی کسب و کار و مرور سیاست سازمانی. شما را به خوبی به مشورت او به طور خاص در این مسائل است.

در همان زمان شما نمی توانید فقط سکوت; شما باید مسئولیت خود را به اطلاع.

شما همچنین می توانید تعریف رویکرد خود را برای این. استفاده از کوتاه ارتباطات یک موضوع در هر ایمیل با لينک مستقيم بیانیه خود نیاز به برنامه ریزی و عمل است.

باید یک “اقدام خواهد شد مگر اینکه شما در مخالفت با (تاریخ).” این شما را نگه می دارد از اینکه یخ زده در جای خود نگه می دارد اما خود را در حلقه.

سپس هنگامی که وجود دارد بسیار حساس و در معرض خطر وضعیت شما, شما نمی خواهد که فرسوده خود را با جزئی پرسش و خواهد بود مناسب تر برای جلب توجه او.

به شما به عنوان حرکت به جلو اعتماد به نفس خود را رشد خواهد کرد. به شما خواهد آموخت که چگونه برای مدیریت اضطراب در اطراف تصمیم گیری و وضعیت خود را با همسالان خود و رهبران نیز افزایش خواهد یافت. همه منافع و کار انجام می شود.


لیز Reyer است credentialed مربی با بیش از 20 سال تجربه کسب و کار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de