Natan Obed رئیس جمهور Inuit Tapiriit Kanatami ملی نماینده سازمان Inuit در کانادا

بریتیش کلمبیا با تصویب اعلامیه حقوق مردمان بومی عمل در ماه نوامبر سال 2019 در عین حال دولت استانی همچنان به مقاومت روبرو می شوند در پیشبرد پروژه خط لوله آن را قانونی تلقی از طریق مرطوب’suwet’en خاک. اعضای مرطوب’suwet’en اول کشور که در حال مقاومت در برابر پروژه استدلال می کنند که خود را رایگان, موافقت قبلی و آگاه هرگز امن و بشر حقوق نقض.

سازمان ملل متحد اعلامیه حقوق مردمان بومی (UNDRIP) بر حق مردمان بومی به خود مختاری و بیشتر دستور متحده برای به دست آوردن رایگان, موافقت قبلی و آگاه از مردمان بومی قبل از اتخاذ و اجرای قانونی و یا اقدامات اداری که ممکن است بر ما. در سال 2016 کانادا اعلام کرد که در حال حاضر پر طرفدار اعلامیه سازمان ملل متحد بدون مدرک.

در مرطوب’suwet’en وضعیت و دیگران بی شماری دولت است که داور از این که مرخص آن تعهدات حقوق بشري به آن نهفته است. این است زیرا B. C. اعلامیه را فراهم نمی کند مراجعه و یا اصلاح مقررات در آن قانون. قانون ایجاد یک خود گزارش دهی الزامی برای B. C. دولت به سند خود اقدامات لازم به منظور هماهنگ استانی قانون با حقوق تأیید در UNDRIP. اما این مقررات ثابت کرده اند قادر به کمک در این وضعیت.

بیشتر: این معترضان دانستن بیشتر در مورد مسائل بومی از شما فکر می کنید

فدرال لیبرال دولت متعهد به معرفی UNDRIP قانون این سال است. در مقایسه با B. C. UNDRIP قانون فدرال و قانون باید به طور سیستماتیک تأیید ما حقوق بشر را با ایجاد مکانیسم جبران در این قانون برای کسانی که حقوق نقض شده است.

B. C., قوانین است که تقریبا یکسان به لایحه C-262 فدرال خصوصی عضو لایحه که درگذشت در این مقاله منظور سال گذشته است. سازمان ما Inuit Tapiriit Kanatami (ITK) که نشان دهنده Inuit در سطح ملی پیشرفته اصلاحات به C-262 که تقویت آن است. به طور خاص ما به دنبال شامل مقررات است که ایجاد یک نهاد مستقل ملی بومی کمیسیون حقوق بشر مشابه به کمیسیون حقوق بشر کانادا. یک بومی کمیسیون حقوق بشر خواهد بود مسئول برای نظارت فدرال با رعایت حقوق تأیید UNDRIP و ترویج و ارزیابی اجرای این حقوق در سراسر کشور.

ITK را در موقعیت سازگار با تماس برای عدالت 1.7 ملی تحقیق در گم شده و به قتل بومی زنان و دختران به ایجاد یک ملی بومی و حقوق بشر ombudsperson با اقتدار در همه حوزه های قضایی و ایجاد یک ملی بومی و دادگاه حقوق بشر. اجرای کامل UNDRIP همراه با دسترسی جهانی به مراجعه و درمان را از طریق مکانیسم های مشخص شده در ملی درخواست را در گزارش نهایی را تنظیم جدید پایه و اساس روابط ما با دولت فدرال است.

بیشتر: مرطوب’suwet’en بیشتر ایران از خط لوله حامیان می خواهم شما را به فکر می کنم

یک کمیسیون نیز باید مطابق با سازمان ملل متحد در پاریس و اصول آن ارائه معیار های بین المللی که در برابر ملی و نهادهای حقوق بشری را می توان معتبر جهانی اتحاد ملی و نهادهای حقوق بشری. سازمان ملل متحد در پاریس اصول تنظیم ضوابط در رابطه با استقلال از دولت استقلال کافی قدرت از تحقیقات resourcing تکثر و اختیارات و صلاحیت. کمیسیون حقوق بشر کانادا تاسیس شد مطابق با اصول پاریس.

به عنوان یک نهاد مستقل از کمیسیون حقوق بشر کانادا قدرتمند برای انجام تحقیقات فدرال ادارات و موسسات و ارسال تبعیض مرتبط با شکایت به دادگاه حقوق بشر کانادا برای بررسی بیشتر. دولت فدرال تصمیم به ایجاد یک کمیسیون حقوق بشر کانادا بود به رسمیت شناختن است که حقوق بدون درمان نیست, حقوق در همه.

سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق افراد معلول و یا سازمان ملل متحد کنوانسیون رفع تبعیض نژادی نمونه هایی از شکست یک رویکرد بدون کافی برای جبران نقض. این دیرینه معاهدات بین المللی شد تصویب کانادا و در عین حال هرگز به طور کامل به اجرا در Inuit Nunangat که در آن شکاف عمیقی در خدمات باقی می ماند برای آسیب پذیر ترین اعضای جامعه ما است. واضحترین چالش: دولت که تمایلی به نگه داشتن خود را مسئول عدم رعایت و مسئولیت تنها به گزارش های خود را انجام در اجرای حقوق تأیید در آن معاهدات.

فدرال UNDRIP قانون که صرفا ایجاد یک گزارش تعهد و یا “طرح اقدام” برای دولت به نظارت و گزارش خود را در آن انجام خواهد شد در نتیجه در اجرای حقوق ما. آن را تنها بیشتر entrench تبعیض چارچوب قانونی که در آن کانادا بومی حقوق بشر تحت نظارت هدفمند با استفاده از ناکافی استاندارد در رابطه با حقوق بشر از همه کانادایی دیگر.

اطلاعات بیشتر در مورد UNDRIP:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im