چرا Covid-19 در نهایت باعث می شود ‘ضروری اقتصاد” غیر ممکن است به چشم پوشی از

Armine Yalnizyan است یک اقتصاددان و نویسنده مستقر در اتاوا. او در حال حاضر یک همکار با اتکینسون بنیاد کار بر روی یک پروژه در آینده از کارگران است. او به تازگی به عنوان ارشد اقتصادی و مشاور سیاست به معاون وزیر کار و توسعه اجتماعی کانادا و قبلا اقتصاددان ارشد Canadian Centre for Policy Alternatives. Yalnizyan صحبت کرد به مک لین را برای ویژگی های در آخرین نسخه چاپ و در پایان از رشد. این یک ویرایش متن آن مصاحبه است.

س: آیا این منصفانه است که بگویم که در دراز مدت آنچه ما با آن روبرو هستیم این است که فقط یک coronavirus باعث بحران اقتصادی—که این بحران به نوعی برجسته و ترکیبات موجود اقتصادی ،

A: بله, آن نوع از بشکند باز کردن شکاف که در حال حاضر وجود دارد هر چند آن را نیز باز می شود تا با نام تجاری جدید. آن را مانند جدید مبارزه طبقاتی در حال رفتن به میان مردم که فکر می کنم که آنها فراتر از قوانین و افرادی که متوجه است که تندرستی خود را توسط یک تابع دیگر تندرستی است.

س: شما در حال صحبت کردن در مورد تفاوت های اجتماعی و نه اقتصادی?

یک: هیچ اجتماعی و اقتصادی است. آیا شما دیده می شود GIF که طراحی شده توسط یک نیوزیلند اپیدمیولوژی برای چه Covid منتقل می شود و چگونه انزوای اجتماعی کار می کند ؟

که دقیقا چگونه اقتصاد کار می کند. پول دریافت کنم و پس از آن من سهم من از طریق چیزهایی که من را مجبور به خرید با دیگران است. و تکثیر. و زمانی که من از دست دادن پول وجود دارد این آبشار از درآمد از دست رفته به سیستم.

بخوانید: پایان رشد اقتصادی

من فکر می کنم ما در حال شروع به دیدن چگونه سلامت و تندرستی کردم یک اتصال اثر است. [این همان اقتصاد است.] من اقتصادی تندرستی یک تابع از دیگران اقتصادی تندرستی. در حالی که برای آخرین 30 40 سال از آن شده است بسیار منافع خود رانده بسیار داروینی بقا اصلح. ما در پاسخ به رکود اقتصادی است که, خندیدن—خودتان را بهتر مهارت های خود را توسعه انعطاف پذیری مناسب در. آن نبوده است سیستم هدایت می شود. اما در حال حاضر ما در حال شروع به دیدن مقدار وضوح بیشتری در راه است که در آن اقتصاد به هم وابسته هستند به طوری که زمانی که یک بخشی از اقتصاد شروع به خم شدن آن اثر موج دار شدن. کتاب مقدس تصویر است که چگونه قسمت های مختلف بدن هنوز در تمام نقاط بدن و زمانی که چیزی اتفاق می افتد به دست چپ خود را, شما در حال رفتن به احساس می کنید آن را از طریق کل بدن است. بنابراین این اپیدمیولوژیک مدل ارائه می دهد یک راه درک اقتصادی که ارتباط را به عنوان به خوبی.

س: وجود دارد بدیهی است که این اختلال که این بحران موجب شده و آن را به مخرب کوتاه مدت اقتصادی اثرات کوتاه مدت و دراز مدت اثرات. اما آن را نیز شاید در حال حاضر یک فرصت برای تنظیم مجدد و تجدید نظر در برخی از مفروضات است که ما از لحاظ اقتصادی?

A: نه تنها که برای تجدید نظر در معماری سیستم امنیت اجتماعی ما. فراموش نکنید که در اوایل تا اواسط 1990s ما رفت و از طریق چند دور برش همه از پشتیبانی برای کار-سنی بزرگسالان از طریق بیمه بیکاری از طریق مزایای بیکاری و از طریق کمک های اجتماعی, مزایای, و در همان زمان برش خدمات بهداشتی و درمانی. آنچه ما در بازگشت ؟ بودجه مازاد. و آنچه ما برای بودجه مازاد? کاهش مالیات. بنابراین ما هرگز ثابت مشکلات ما ایجاد در اوایل 1990s با توجه به انعطاف پذیری در صورت های بسیار جدی رکود اقتصادی است.

س: و این برجسته برخی از آن.

یک: اوه آره. و در سطح فدرال آنها اساسا MacGyvered کل یک معماری جدید برای امنیت اجتماعی در شش روز. و این عناصر چه برخی از ما شده اند صحبت کردن در مورد دهه—کسانی از ما که گفت: شما در حال ساخت یک اشتباه بزرگ برش راه شما, شما در حال برش, شما در حال رفتن به ترک افتضاح بسیاری از مردم در معرض و کسانی که در معرض مردم در حال رفتن به پایین آوردن خانه. من تن از همکاران که صحبت کرده ام در مورد چگونه به تعمیر سیستم آن را از رکود اقتصادی آماده است.

ما در مورد آن صحبت کردیم در پی 2008-09 بحران مالی جهانی که برای کانادا بود و تکان دهنده مختصر. نه ماه اول که بحران مانند رکود بزرگ دهه 1930 در شرایط افزایش بیکاری. اما آن را بسیار تیز V شکل بازیابی چون چین بود گاو که کشیده ما سبد خرید. بنابراین ما متوجه نیست همان خطوط گسل وجود داشته است که از 10 سال پیش و همه چیز ما در پاسخ به آن—و ما مقدار زیادی بود که آقای هارپر می گویند به موقع و هدفمند و موقت. اما در حال حاضر ما شاهد این چیزی است که به موقع موقت و هدفمند. این است که در همه جا و برای مدت زمان طولانی. آن را برای رفتن به نیاز به پول نقد توزیع شده با سرعت به تعداد بی سابقه ای از مردم است. بنابراین آژانس درآمد کانادا در حال رفتن به نجات ما بیکن. که خنده دار است, راست? چرا که همه ما از آن متنفرم.

جزئیات: می تواند coronavirus بحران مالی منجر به یکی دیگر پوپولیستی طوفان ؟

Q: بنابراین ما باید یک تعداد طرح با هدف کمک به شهروندان و کسب و کار به رفتن نیست به سقوط آزاد است. اما چه اتفاقی می افتد پایین جاده ؟ پس از سال 2008 2009 وجود دارد انتظار است که وجود دارد خواهد بود این V-شکل و منحنی رشد خواهد بازگشت به قبل از سال 2008 سطح. و این اتفاق نمی افتد. به طوری که آن را حتی کمتر احتمال دارد که این اتفاق خواهد افتاد این زمان ؟

یک: بنابراین در طرف دیگر از این وجود دارد یک زن و شوهر از unknowables و یک زن و شوهر از knowables. یک چیزی است که اقتصاد بیشتر خواهد شد تقاضا محور از صادرات و رشد هدایت می شود. بنابراین هر چه رشد در حال رفتن به اتفاق می افتد در حال رفتن به آمده از کانادایی ها تقاضا برای کالا و خدمات بیشتر از هر اقتصادهای در حال ظهور هستند به دنبال. صادرات باز خواهد گشت اما آنها را نمی توان رانندگی رشد. از آن خواهد شد رانده تقاضا بیش از آن در 40 سال گذشته.

س: و این به خاطر دلایل سیاسی و یا, چرا که همه چیز در حال تغییر بر روی زمین در آن بازارهای در حال ظهور به عنوان خوبی ؟

یک: این تا حدودی به دلیل اقتصادهای در حال ظهور نیز آمار این بیماری همه گیر. برخی از اقتصادهای در حال ظهور را بهتر سیستم بهداشت و درمان از ایالات متحده, اما آنها کمتر دسترسی به منابع است. حتی اگر آنها جوان ما نمی دانیم که آیا آنها مریض تر. ما نمی دانیم که آیا آنها باید بیشتر مرگ و میر ناشی از جمعیت در سن کار. ما می دانیم که آنها می تواند سخت تر از برخورد با این بیماری همه گیر از حتی ما بودند. به طوری که نقطه شماره یک.

نکته دوم این است که چه شده است که در چند ماه گذشته حسن دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن, بوده است, بیشتر, تولید, در خانه, کمتر از اتکا به صادرات است. این بیماری همه گیر خواهد شد و دو پایین است. ما نمی دانیم که آیا در حال حاضر ما می توانید تکیه بر ما شرکای تجاری. به طوری که افزایش فعالیت تولید در خانه. یک نمونه از تکنولوژی شتاب است که با پرینتر 3D. ما همیشه می دانستند که بالقوه برای چاپ 3D است که به relocalize تولید. شما می توانید از مالکیت معنوی خود را از هر نقطه. شما می توانید از طراحی چیزی از هر نقطه اما واقعی تولید کننده می تواند در کتابخانه محلی خود را در فروشگاه سخت افزار محلی . این می تواند به معنای واقعی کلمه در حیاط خلوت خود را.

نکته من این است که ما اینصورت منابع رشد بیشتر ریشه در شرایط داخلی. این پایان نیست, جهانی شدن توسط هر کشش اما آنچه که ما انجام داده ایم برای 40 سال گذشته ممکن است همچنان در همان سرعت به جلو رفتن. بنابراین تقاضای داخلی مهم است. و تعداد یک چیز است که اتفاق می افتد به تقاضای داخلی در کانادا است که بزرگتر نسبت به مصرف عموم, پیر و مسن تر شدن آنها در حال رفتن به حرکت از سن کار به پست سن کار که به این معنی است که درآمد خود را سقوط خواهد کرد که به معنی آنها را به مصرف کمتر است.

س: که جمعیتی سوال البته predated بحران کنونی است.

یک: چیزی که در مورد اتفاق می افتد در شرایط رشد نرخ است که تا به حال هیچ چیزی برای انجام با این بیماری همه گیر. که آلی تنظیم برای آن است. در حال حاضر پست همه گیر خواهد بود وجود دارد یک دسته از عوامل هستند که قابل پیش بینی نیست: چگونه این می رود چگونه بسیاری از کسب و کار آن ضربه چگونه بسیاری از مردم قادر به بازگشت. که همه تابعی از سیاست ها و رفتارهای اجتماعی ما.

و سپس نهایی عنصر غیر قابل پیش بینی است که این تجربه به ما آموزش است که وجود دارد چیزی است که من لقب داده اند—همراه با “slowth”—ضروری اقتصاد است. هنگامی که به ما گفته میشود که ممکن است غیر ضروری انجام سفر یا سفرهای خارج از خانه ما, ما را متوقف و فکر می کنم چه چیزی ضروری است ؟ این مواد غذایی آن را پناهگاه برای کسانی که آن را ندارید, لوازم پزشکی, بهداشت و درمان, اگر شما به آن نیاز دارید و مطمئن شوید که شما دسترسی به برق و آب و ارتباطات خواهد بود که با تلفن و اینترنت. که ضروری اقتصاد است. و البته برخورد با زباله مناسب است ؟ و ضروری مراقبت از کودکان برای خط مقدم پاسخ که هیچ کس به مراقبت از آنها. که ضروری اقتصاد است.

جزئیات: مردم خطر مرگ پس ما می توانیم در خانه بمانند. ما نیاز به پرداخت این بدهی.

س: این یک لیست کوتاه است.

یک: زمانی که شما آن را شکستن چه آن را برای اقتصاد به تابع برای جامعه به تابع ؟ این یک وحشتناکی لیست طولانی. پس چه بخشی از ضروری اقتصاد ما را به طرف دیگر? ما چگونه پرداخت شده کارگران در فروشگاه های مواد غذایی که شما می دانید تحویل ما meds به ما از طریق خدمات پستی و از طریق تحویل? چگونه فراموش کنیم, ما چگونه پرداخت در ارزش این افراد ضروری هستند که به سلامت ما? ما می دانیم که ما باید بیشتر بهداشت و درمان, بیشتر, مراقبت از سالمند و مراقبت از کودکان در طرف دیگر از این. ما می دانیم که مراقبت از بخش های ضروری اقتصاد خواهد بود و بیشتر مورد نیاز است. که در آن مردم می آیند ؟ آنها پرداخت شده یا پرداخت نشده و پرداخت و یا پرداخت ضعیف?

و هر عنصر از آنچه که من گفتم رو برای سود و نه برای سود عنصر به آن است. آن را به یک مکان و یک عنصر خصوصی. و آن را که از ترکیب این مخلوط که ما را انتخاب کنید است که تعیین چه نوع از رشد در طرف دیگر از این. و اگر ما را انتخاب کنید به زنان پرداخت نشده بیشتر چیزهای که باید یک مفهوم بیش از حد چگونه اقتصاد رشد می کند. چرا که زنان در واقع بخش عظیمی از اساسی اقتصاد هر دو پرداخت شده و پرداخت نشده. این رکود به طور کامل متفاوت از هر چیز دیگری دیده ایم. و یک عنصر از آن است که او یک جلسه. نقش زنان در هر دو دست دادن شغل و همچنین انجام شغل و محل کار بدون مزد هرگز مهم تر بوده است.

اطلاعات بیشتر در مورد کوروناویروس:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im