این بیماری همه گیر میراث بود اساسی جهانی درآمد ؟

ما سرمقاله: کل کشور است که در حال حاضر یک آزمایشگاه است. و ما به زودی اطلاعات قابل اعتماد در مورد نحوه CERB تحت تاثیر تصمیم گیری های فردی و نتایج کار و مدرسه و بهداشت و درمان.

رکود بزرگ دهه 1930 به ما بانک مرکزی کانادا, بیمه اشتغال (EI) و فدرال برابری پرداخت. رکود بزرگ سال 2008 تولید شده انقلاب در سیاست های پولی و میراث نگرانی در مورد بدهی خانوار.

خواهد بزرگ مستند از سال 2020 تخصیص ما تضمین شده جهانی درآمد ؟

در میان بسیاری از بی سابقه جنبه های جهانی coronavirus همه گیر است که ناگهانی ظاهر به طور گسترده ای در دسترس جزوه از اتاوا. کانادا واکنش اضطراری بهره مند شوند (CERB) را فراهم می کند 500 دلار در هر روز برای هر کسی که از کار به دلیل ویروس یا اقتصادی خاموش کردن آن رسوب کند. و در حالی که CERB اصل محروم دانش آموزان فرفره کارگران و بسیاری دیگر پس از آن اصلاحات در حال حاضر ميانگين تقریبا همه کسانی که می یابد خود را در نیاز می توانید برخی از فدرال پول نقد.

چنین سیاست نوآوری ساخته شده بود لازم توسط بسیاری از معایب فدرال EI و استانی اجرای برنامه های رفاهی; قبل از COVID-19 نزدیک به 40 درصد از بیکاران کانادایی برای واجد شرایط نیست, EI, و رفاه این است که مقدار بیش از حد دست و پا گیر را ارائه و پشتیبانی اضطراری. ظرف یک ماه از مستند, دولت فدرال به حال پردازش CERB ادعا می کند از بیش از هفت میلیون Canadians—یک سوم از کل نیروی کار—تحویل 22 میلیارد دلار در موقت پرداخت. این فوقالعاده موفق سیاست های اجرای در این میان یک بار در طول عمر بحران است.

اما مفهوم جهانی و یا تضمین درآمد پایه به عنوان یک راه حل به فقر بوده است در بسیاری از اشکال ، طرفداران باید در بازه زمانی از فیلسوفان به رفاه اجتماعی طرفداران به میلتون فریدمن اواخر بازار آزاد اقتصاد. یک درآمد اولیه داده شده به هر فرد بالغ که نیاز به آن بدون در نظر گرفتن توانایی و یا وضعیت, وعده عدالت اجتماعی درست با تضمین هیچ شهروند دچار کمبود منابع لازم است. برای فریدمن جاذبه دراز در از بین بردن فوق العاده پیچیده رفاه بوروکراسی. یک پرداخت نقدی است, ساده ترین و کارآمد ترین راه برای کمک به همه مردم است.

با توجه به توصیه مفهوم در تئوری آزمایش های بسیاری را به دنبال قرار داده و آن را به آزمون در دنیای واقعی است. مطالعات متعددی در دهه های 1960 و 1970 نشان داد طیف وسیعی از تشویق شاخص های اجتماعی مانند بیشتر تمایل به ماندن در مدرسه در میان کودکان کم درآمد است. کانادا سهم یک آزمایش در دوفین مرد., از سال 1974 تا 1979 پیشنهاد مزایای بستری و نرخ فارغ التحصیلی دبیرستان. استاکتون کالیفرنیا در حال حاضر ارائه انتخاب ساکنان با هیچ رشته متصل $500 در هر ماه دستمزد; آخرین شواهد نشان می دهد گیرندگان در حال ساخت استفاده عاقلانه از پول با 40 درصد رفتن به مواد غذایی است.

و در عین حال بسیاری از مطالعات نیز نشان می دهد تعداد کمی قابل توجهی معایب. مهمترین آنها: اگر به شما پرداخت مردم به کار آنها تمایل به کار کمتر است. 2013, علمی مطالعه فعلی خزانه داری فدرال هیئت مدیره رئیس جمهور ژان-ایو Duclos در بر داشت یک پیشنهاد حداقل درآمد طرح برای کبک “را قوی اثرات منفی در بازار کار نرخ مشارکت بیشتر و بنابراین در میان کارگران کم درآمد است.” به علاوه آن را بسیار گران است. در سال 2018 به مجلس بودجه دفتر ثابت قیمت کانادا گسترده ای اساسی درآمد طرح در حدود 80 میلیارد دلار در سال یا چهار بار در سال گذشته کسری بودجه. اگر جهانی درآمد جایگزین دیگر برنامه های فدرال با هدف کم درآمد کانادایی, هزینه های خالص می تواند سقوط به 44 میلیارد دلار در سال است. در حالی که گران است که ارزان تر از CERB به تاریخ.

در واقع ما باید در نظر CERB به بزرگترین درآمد اولیه آزمایش از همه است. کل کشور است که در حال حاضر یک آزمایشگاه است. و ما به زودی اطلاعات قابل اعتماد در مورد نحوه تاثیر آن بر تصمیم گیری های فردی و نتایج کار و مدرسه و بهداشت و درمان. اگر نتایج حمایتی—و اگر اتاوا و استان در حال آماده به باد تا همه خود را از دیگر کمک های اجتماعی برنامه های لازم ایجاد صرفه جویی در هزینه—ما یک فرصت تاریخی برای پایان دادن به فقر یک بار و برای همه با یک روش ساده و کارآمد و با وقار پرداخت برای همه کانادایی ها نیاز دارند.

جهانی درآمد اولیه به نظر می رسد اتصالات رد به مشکلات جهانی ساخته شده توسط این زمان بیماری همه گیر.


این مقاله به نظر می رسد در چاپ در ماه ژوئن 2020 موضوع maclean’s مجله با تیتر “یک بیماری همه گیر میراث.” اشتراک ماهانه چاپ مجله در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net